Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа) ККУ львівському псевдоатовцю Віталію Коваленку.

Як повідомляє прес-служба СБУ, 52-річний псевдоатовець Віталій Коваленко, який підробляв документи, щоб видавати себе за учасника АТО, отримав справжнє посвідчення учасника бойових дій (УБД). Посвідчення УБД Коваленку видали у Львівському обласному комісаріаті.
Оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа) ККУ львівському псевдоатовцю Віталію Коваленку.
За повідомиленням прес-служби СБУ, аферист протягом останніх років за підробленими документами учасника бойових дій намагався незаконно отримати пільги.
«Зловмисник, який представлявся вигаданим прізвиськом «Воїн», зокрема, подавав свої документи у Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій. За підробленим бланком він планував отримати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. За інформацією слідства, «Воїн» також збирав «пожертви» з місцевих мешканців», – йдеться в офіційному повідомленні СБУ.

Наразі аферисту зі Львова повідомили підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа) ККУ.
До відома: у 2016 р. Коваленка з фіктивними документами та несправжніми орденами вже затримувала СБУ. Однак згодом справу передали поліції.

Влітку 2019 р. поліція закрила провадження проти Коваленка через «відсутність в діянні складу кримінального правопорушення».
Нещодавно львівський військовослужбовець Андрій Дякович повідомив, що аферист отримав справжнє УБД у Львівському обласному комісаріаті.
Як стало відомо з офіційних джерел, комісія справді ще 14 січня прийняла рішення про надання Віталію Коваленку статусу учасника бойових дій.

Оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа) ККУ львівському псевдоатовцю Віталію Коваленку.
«Він отримав посвідчення УБД відповідно до документів, які є підставою для отримання статусу учасника бойових дій, які визначені постановою Кабінету міністрів №413. Він надав документальні підтвердження перебування в зоні АТО за два періоди за сукупністю понад 30 діб», – повідомив представник Сухопутних військ.

Він також повідомив, що раніше Коваленку відмовляли у наданні УБД.

«Було дуже багато питань до цього. Спочатку львівський комісаріат розглядав його документи, і там були документи лише про один період служби в АТО. Але проводилась перевірка і з’ясувалось, що там був другий період перебування і за сукупністю в нього є більше 30 діб», – розповів він.

Військові частини, про які йдеться, це частина А1445 (розвідка), де Коваленко перебував 17 днів у жовтні 2017 року, а потім його звільнили через пияцтво. Того ж року він провів ще 22 дні в зоні проведення бойових дій у складі військової частини А0998 (24-та окрема механізована бригада).
Дві військові частини підтвердили, що Коваленко протягом короткотривалого періоду перебував у зоні проведення АТО.

Представник Сухопутних військ зазначив, що комісії, яка приймала рішення про видачу Коваленку УБД, було відомо про звинувачення його у шахрайстві. Однак, за його словами, судимість, шахрайство чи підробка військових документів Коваленком не може бути причиною, щоб відмовити йому у видачі посвідчення УБД.

«Згідно з постановою, Кабінету міністрів №413, якщо на час розгляду його документів був би вирок суду, яким би його було засуджено за скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину під час АТО, то це було б підставою для позбавлення статусу учасника бойових дій», – зазначив військовий.

Попри це у вказаній постанові Кабміну №413 є ще пункт про те, що військова комісія може відмовити у наданні УБД при «виявленні факту подання недостовірної інформації про участь в антитерористичній операції…або подання недостовірних даних про особу». У біографії Коваленка є факти як мінімум про підробку документів про службу у військовій частині А3488 (польова пошта), підробку посвідчення УБД з несправжнім званням «полковника розвідки» (насправді він мав звання солдата). Щоправда, підроблені документи комісії Сухопутних військ Коваленко, зі зрозумілих причин, не подав.

Зазначимо, що торік Коваленко намагався отримати посвідчення УБД через суд. У серпні 2019 року він звернувся до Львівського окружного адміністративного суду, щоб зобов’язати львівський військкомат та комісію командування Сухопутних військ ЗСУ з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій видати йому посвідчення учасника бойових дій. 17 лютого суддя Наталія Кухар вирішила залишити позовну заяву Коваленка без розгляду, оскільки на той момент він вже отримав посвідчення УБД.

Зараз Віталій Коваленко активно намагається скористатися своїм першим справжнім посвідченням УБД, щоб отримати різні пільги. Після отримання посвідчення він знову звернувся у Львівський центр надання послуг учасникам АТО, щоб отримати 100 тис. грн за програмою матеріальної допомоги від міста. Керівниця центру Світлана Ткачук повідомила, що Коваленкові вдруге відмовили у виділенні грошей.

«У нього не вистачає кількості днів згідно з нашою ухвалою. Має бути 45 днів у зоні бойових дій, а в нього десь близько 30 лише є. Ми також його запросили на нашу комісію 27 лютого, щоб він пояснив нам свою ситуацію, висловив аргументи членам комісії. Однак він відмовився, сказав, що їде на лікування», – розповіла Світлана Ткачук.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: