Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

У місті нафтовиків презентували книгу відомого дрогобичанина-краєзнавця про історію Тустанович.

Як повідомляє пресслужба Бориславської міської ради, 26 лютого, у центральній міській бібліотеці відбулась презентація книги «Тустановичі» авторства історика, краєзнавця, письменника, начальника управління культури, молоді, фізичної культури та спорту Романа Тарнавського.
У місті нафтовиків презентували книгу відомого дрогобичанина-краєзнавця про історію Тустанович.
За 10 років роботи над виданням Роману Володимировичу вдалось зібрати більше 400 світлин та документів, опрацювати більше 600 джерел не лише на території України, але й за її межами. Хоч автор говорив про це дуже просто, направду, праця його безцінна, адже вона збереже історію нафтової колиски Європи на віки.

У місті нафтовиків презентували книгу відомого дрогобичанина-краєзнавця про історію Тустанович.
Напередодні презентації, 23 лютого, автор відсвяткував свій День народження, тому на його адресу лунали найщиріші привітання як з новим роком життя, так і з виходом у світ чергової праці. Тож з вітальними словами звертались заступник міського голови Роксоляна Гарасимів, настоятель храму УГКЦ Успення Пресвятої Богородиці отець Микола Пишкович, директор Мінералогічного музею імені академіка Євгена Лазаренка, координатор проєкту «Гео-Карпати – українсько-польський туристичний шлях» Альбертина Бучинська, провідний спеціаліст управління культури, молоді, фізичної культури та спорту Віктор Кравцов, директор Бориславської міської централізованої бібліотечної системи Наталія Бараняк, директор Бориславської дитячої школи мистецтв Галина Жукова, голова бориславського осередку ВГО «Союз Українок» Ганна Глод, скарбник БО ГО «Союз Українок», дружина почесного громадянина Борислава Омеляна Солецького Ванда Солецька, колеги по перу Роман Соловчук, Богдан Британ, Андрій Грущак та гості заходу.
У місті нафтовиків презентували книгу відомого дрогобичанина-краєзнавця про історію Тустанович.
Серед особливих подарунків для пана Романа прозвучали музичні композиції у виконанні викладачів музичного відділення Бориславської дитячої школи мистецтв Андрія Мацьківа (народний український інструмент сопілка най) та Назара Британа (саксофон).

Модератором заходу була директор центральної міської бібліотеки БМЦБС Алла Божко.

Як постійний читач Бориславської МЦБС, Роман Володимирович подарував примірники книги про історію Тустанович та його жителів міській книгозбірні, тож тепер вона доступна для усіх бажаючих.
До відома читачів:
Довідково:

Роман Володимирович Тарнавський народився 23 лютого 1956 року у м. Дрогобич, Львівської області. Вивчав історію спочатку у Львівському університеті ім. І.Франка, а завершив навчання у Дрогобицькому універистеті ім. І.Франка. Історик, краєзнавець, автор понад 50 публікацій на історико-краєзнавчу тематику, зокрема пов’язаною з Бориславом.

У творчому доробку автора уже є книги з історико-краєзнавчими нарисами про Мразницю, Баню Котівську та тепер про Тустановичі. Наразі Роман Володимирович ще працює над виданнями про Губичі та Борислав, для яких написав уже більше 1000 сторінок тексту.

Книги Романа Тарнавського: «Голгофа бориславського священництва та монашества», «Спроба генеології тустановицьких родин», «Борислав у прізвищах, датах, подіях і фактах», «Книга пам’яті бориславців та східничан», «Борислав – наше місто» (у співавторстві з О.Микуличем та І.Шохою), «Історико-культурні пам’ятки Борислава і Східниці», «Храми Борислава», «Церква Св. Анни. Історія та сучасність» (співавтор – О.Микулич), «Культурна спадщина нафтової столиці Передкарпаття», «Борислав – минуле і сучасне», «Ми боролися за Україну», «Історія Бориславської станиці Братства ОУН-УПА ім. «Нечая»» (спільно з М.Граблюк).
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: