Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

В рамках офіційного візиту до міста Котермака освітяни мали змогу поспілкуватися з Любомирою Мандзій про майбутні зміни у сфері освіти .

Як повідомляє преслужба Дрогобицької міської ради, 15 лютого у місті Котермака відбувся масштабний освітянський захід «мініEdCamp» — (не)конференція для учителів, що хочуть змінити освіту.
В рамках офіційного візиту до міста Котермака освітяни мали змогу поспілкуватися з Любомирою Мандзій про майбутні зміни у сфері освіти .
Під час (не)конференції всеукраїнського рівня обговорювалися птання, як навчати дітей у 21 столітті та практики, які працюють?

Понад 150 вчителів з 20 регіонів України, більше 10 експертів, освітній омбудсмен — саме таку освітню інтелігенцію зібрав у своїх стінах Дрогобицький ліцей №4 імені Лесі Українки.
В рамках офіційного візиту до міста Котермака освітяни мали змогу поспілкуватися з Любомирою Мандзій про майбутні зміни у сфері освіти .
Основним учасником (не)конференції EdCamp була заступник міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.


Також участь у заході взяли міський голова Дрогобича Тарас Кучма, начальник відділу Освіти Петро Шев’як, директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка, депутат ДМР та керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала.

Вітаючи учасників масштабного освітянського заходу, міський голова Дрогобича Тарас Кучма наголосив, що після отримання певного рівня освіти ми часто отримуємо носія певної суми знань, але недостатньо підготовану особистість, щоб проявитись в житті й діяльності. Тому одним із головних завдань системи освіти має стати саморозвиток дитини та її становлення як щасливої особистості.

Звернувся до освітянської спільноти у форматі відео і віцеректор Українського католицького університету, почесний громадянин Дрогобича Мирослав Маринович.

Про нововведення та зміни, проблеми та шляхи їх вирішення, які очікують на українську освіту вже цього року, розповіла заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій:

- У процесі децентралізації заклади освіти отримають автономію, яка дасть їм можливість створювати власні навчальні програми, погоджувати їх із МОН і за ними працювати. Окремо розглядається можливість самостійного замовлення парт, обладнання, підручників;

- На професійний розвиток педагогів у 2020 році з держбюджету виділено 1,4 млрд грн. Міністерство освіти і науки надає вчителю свободу у виборі місця, форми, видів та суб’єктів підвищення кваліфікації. Буде діяти принцип «Гривні ходять за вчителем». 150 годин курсів підвищення кваліфікації на 5 років. Педагоги, які мають менше 10 років стажу, отримають для підвищення своєї кваліфікації понад 20 тис.грн.

- Більшість закладів освіти матимуть статус гімназій - 9 років навчання, а профільну освіту діти здобуватимуть у ліцеях, яких буде небагато. Засновниками профільних закладів освіти будуть обласні ради, а також міські ради, де є понад 50 тисяч мешканців. У районах такі школи залишаться, хоч і в меншій кількості.

«Світ швидко змінюється, відбувається глобалізація, маємо змінюватися і ми. Не можна вчити дітей у ХХІ столітті за стандартами ХХ ст. Давайте разом змінювати систему!», — підсумувала Любомира Мандзій.

Опісля відбулася панельна дискусія на тему «Як навчати дітей у ХХІ столітті». Промовцями панелі, які відповідали на гострі питання учасників заходу були:

- Любомира Мандзій – заступник міністра освіти і науки України;
- Тарас Кучма – міський голова Дрогобича;
- Сергій Горбачов - освітній омбудсмен;
- Ігор Гайдук – в.о.Директора департаменту освіти і науки ЛОДА;
- Петро Шев`як - начальник відділу освіти ДМР;
- Надія Скотна - ректор ДДПУ ім. Івана Франка;
- Володимир Кондзьолка - директор КУ «Інститут розвитку міста Дрогобич».


Модераторами першої частини (не)конференції виступили Світлана Мала — директорка ліцею №4 імені Лесі Українки, Наталія Савойкіна — практичний психолог, Галина Марчук — завідувач методичного кабінету відділу освіти ДМР.
В рамках офіційного візиту до міста Котермака освітяни мали змогу поспілкуватися з Любомирою Мандзій про майбутні зміни у сфері освіти .
Опісля робота (не)конференції продовжилась у формі проведення трьох експертних панелей на 10 локаціях за різними напрямами.

На одній з панелей було презентовано освітянам «Урок води», який КП «Дрогобичводоканал» проводить у навчальних закладах міста. Також було презентовано книгу «Експедиція на батискафі — місія в трубомістцечку», яку Дрогобицький водоканал розробив за прикладом книги Краківського водоканалу, з яким підприємство провадить партнерську діяльність.

Також, для учасників дійства було проведено екскурсію Дрогобичем. Загалом (не)конференція мініEdCamp тривала впродовж дев’яти годин.

Після завершення офіційної частини заходу освітяни мали змогу поспілкуватися з Любомирою Мандзій про майбутні зміни у сфері освіти та отримати відповіді на цікаві їм питання.

До слова, рух EdCamp шостий рік поспіль активно сприяє модернізації освіти в Україні, підвищенню фаховості вчительської спільноти.

Ключовими партнерами заходу є:

- громадська організація «ЕдКемп Україна»,

- Дрогобицька міська рада,

- відділ преси, освіти і культури Посольства США,

- Програма розвитку ООН (узгоджується),

- компанія EdPro,

- компанія «Microsoft»,

- видавництво «Ранок»,

- туристична фірма «Сант Валентин»,

- компанія «Кормотех»,

- діловий клуб «Партнер»,

- портал Нова українська школа,

- видавнича група «Шкільний світ»,

- краудфандингова платформа «Спільнокошт».
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: