Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Відтепер у місті Котермака можливий віртуальний тур найбільшою синагогою Галичини.

Прагнення людини до віртуалізації життя часто зумовлене бажанням зробити його яскравішим, таким, що містить цікаві події та сильні емоційні відчуття.

З розвитком новітніх технологій дедалі більшої популярности набувають віртуальні тури найцікавішими пам’ятками, які так приваблюють туристів. Одним л з лідерів у цій царині є українська компанія «3D Простір», яка має свої відділення в Києві, Львові, Одесі.
Нещодавно «Простір» на замовлення Дрогобицького туристично-інформаційного центру завершив проєкт, який уже отримав широкий розголос: розроблено 3D-візуалізацію Дрогобицької Великої хоральної синагоги (1842-1865 роки), яка, як відомо, є найбільшою єврейською божницею Галичини і однією з найбільших та найвідоміших синагог Центрально-Східної Європи.
Відтепер у місті Котермака можливий віртуальний тур найбільшою синагогою Галичини.
Автор віртуальної мандрівки визначної пам’ятки (а Велика хоральна є в переліку пам’яток обласного значення) – оператор «3D Простору» Олег Роїк.


За його словами, ця нова технологія прийшла на заміну вже застарілій зйомці 360, яку нині пропонує більшість компаній: – на відміну від кругового фото, наш віртуальний тур дає можливість подивитися на об’єкт з боку, відчути засяг і розміри приміщення, розміщувати різні мітки з описом деталей інтер’єру або цікавими об’єктами, інтерактивно працювати з плануванням і об’ємним зображенням споруди чи окремого приміщення.

Фахівець додав, що тур стовідсотково відображає реальний стан об’єкту.

Впродовж двох годин, що тривала зйомка, оцифровано практично весь храм (його площа складає 900 квадратних метрів, висота 19,5 метра).

Слід зауважити, що такі проєкти – не з дешевих. Вартість, скажімо 3D-подорожі Хоральною синагогою Дрогобича становить вісім тисяч гривень, але для ТІЦу компанія зробила зйомку безоплатно.

– Працюємо ми майже в усьому світі, на український же ринок вийшли лише тепер. І власне унікальна синагога – перший від сканований нами об’єкт у Львівські області. Як дрогобичанин, знаю, наскільки цікавим є ця пам’ятка і для краян, і для численних гостей, тому й вирішили зробити власний внесок у розвиток туристичної сфери в місті – пояснив Олег Роїк.

Синагога відкрита для відвідувачів щодня, але в певні години, й не завжди охочий може знайти час, щоби туди потрапити, хоча це (від 17 червня 2018 року) – один з важливих туристичних об’єктів у багатонаціональному Дрогобичі. Тож віртуальна мандрівка стане в пригоді передовсім тим, хто ще не відвідав синагогу в реальності.

Не зайве зазначити, що ТІЦ Дрогобича постійно створює та реалізовує нові проєкти, які заохочують подорожніх відвідувати нашу «особливу провінцію”. Уже добре знають в Україні та світі й театралізовані екскурсії на вежу Ратуші, й започаткований Ігорем Чавою вуличний музей, багато хто з гостей охоче робить селфі з використанням лоґолавки або ж вчащають до кліматичних кнайп – «Локалю на Панській», «Кавуна» та інших…

Наразі ж «3D Простір» та Туристично-інформаційний центр Дрогобича запрошують міщан та мандрівників здійснити за цим посиланням віртуальний тур найбільшою синагогою Галичини My Webpage.
За словами керівника ТІЦ Ігоря Чави, було б не погано, якби в Дрогобичі знайшлися меценати та посприяли розробленню нових 3Dтурів сакральних пам’яток міста – скажімо, церкви Чесного Хреста.
Відтепер у місті Котермака можливий віртуальний тур найбільшою синагогою Галичини.
До відома, дрогобицька синагога збудована у 1842-1865 роках у стилі віденської сецесії. Під час Другої світової війни використовувалась як конюшня, а пізніше – як склад та крамниця. Відтепер у місті Котермака можливий віртуальний тур найбільшою синагогою Галичини.У 90-і роки занедбану синагогу повернули єврейській громаді. Реконструкція пам'ятки тривала з 2013 року за кошти меценатів. У червні 2018 року її відкрили. Для туристів у синагозі також проводять екскурсії.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: