Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Під час круглого столу з народним депутатом Орестом Саламахою вирішено створити ініціативну групу, аби не допустити приватизації Дрогобицької солеварні.

Під час круглого столу з народним депутатом Орестом Саламахою вирішено створити ініціативну групу, аби не допустити приватизації  Дрогобицької солеварні.
Нещодавно у приміщенні Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (філологічний факультет) з ініціативи народного депутата Ореста Саламахи відбувся круглий стіл щодо збереження Дрогобицької солеварні та передачі її у комунальну власність територіальної громади Дрогобича.
Участь у заході взяли колега Ореста Саламахи з фракції "Слуга народу" народний депутат Ростислава Тістик, представники громадських організацій, зокрема "Український молодіжний прорив", керівництва міста Дрогобич, а також працівників солеварні та місцеві ЗМІ.


На гербі стародавного Дрогобича з його багатовіковою традицією зображена сіль, яка є символом міста, а тутешня солеварня – найстаріше діюче підприємство України. Власне, нещодавно Дрогобицький солевиварювальний завод потрапив до переліку підприємств, які підлягають приватизації.

Наприкінці грудня минулого року Львівська обласна рада підтримала ініціативу щодо передачі майнового комплексу ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод» у комунальну власність територіальної громади Дрогобича і ухвалила звернення до Кабінету Міністрів, у якому просить передати підприємство у комунальну власність.

«Зважаючи на те, що підприємство не має стратегічного значення для держави у виробництві солі, не приносить значних прибутків (160 тис. грн у 2018 році), має значний рівень зношеності основних фондів, сім споруд (з дев'яти) на території заводу, які є пам’ятками архітектури місцевого значення, перебувають у незадовільному або аварійному стані (відповідно до результатів інвентаризації 2013 та 2017 років, їх стан щоразу погіршується), просимо Кабінет Міністрів України вжити необхідних заходів для збереження майнового комплексу ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод) та передачі його в комунальну власність територіальної громади міста Дрогобича», - йдеться у зверненні обласних депутатів до Кабміну.
Під час круглого столу з народним депутатом Орестом Саламахою вирішено створити ініціативну групу, аби не допустити приватизації  Дрогобицької солеварні.
Однак адміністрація ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод» має іншу думку, яка полягає у тому, що дирекція заводу воліла б, аби завод й надалі залишався у власності держави. Мотивуючи це тим, що у розвиток підприємства потрібно вкладати дуже великі кошти, якщо його розвивати як туристичний центр. Таку думку озвучив директору Дрогобицького солевиварювального заводу Дмитро Ковальов. Цілком слушна думка, адже на сьогодні солеварня таки добряче "добита", завдяки безгосподарності та бездіяльності попереднього керівництва.

Громадські активісти, зокрема Хосе Турчик, Олег Дукас, Оленка Юркевич, Марія Тяжкун були категорично проти, заявляючи, що шукали шляхи порозуміння з теперішнім керівництвом солеварні. Бо ж відомо, що завод виведений зі списку держпідприємств, які не підлягають приватизації і в будь-який момент може бути виставлений на аукціон та перейти в приватні руки.

А, оскільки, градус дискусії був помітно високий (тим більше, що один із чиновників районної ради постійно "підливав олії у вогонь", увесь час лаючи місцеву владу, громадських активістів з "Молодіжного прориву", ображаючи журналіста та звинувачуючи всіх у бездіяльності, хоча по суті справи він нічого путнього так і не сказав), було вирішено знайти компромісний варіант.
Бо ж на те він і круглий стіл, щоб згладжувати гострі кути. Було вислухано і слушне зауваження з боку громадськості щодо дотримання правил безпеки на заводі під час проведення екскурсій, оскільки у 1987 році на території заводу стався нещасний випадок - в соляній ропі втопилася дівчинка.

Та, оскільки спільним знаменником зустрічі було недопущення приватизації та повернення солеварні в список підприємств, що не підлягають приватизації, учасниками круглого столу було вирішено створити ініціативну групу, в яку ввійшли представники активістів, працівників солеварні, Ореста Саламахи та представники влади. Також узгодили, що в подальшому всі зустрічі будуть проходити в рамках цієї групи, і, як відзначив сам п. Орест, усі ми сподіваємося, що в підсумку буде обрана єдина узгоджена концепція розвитку солеварні, яка забезпечить їй ще як мінімум кілька сотень років безперервної роботи та, паралельно з цим, розвиток культурно-туристичного простору на її території.
- Моїм же першочерговим завданням є вирішення питання з недопущення приватизації заводу.
Тож робота над питанням зі збереження солеварні стартувала, усім дякую за активність та небайдужість.
Вірю, що об'єднавши зусилля, разом ми зможемо досягти успіху в цій благородній справі. - Повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат.
Вікторія ЛИШИК.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: