Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Львівська облрада підтримала позицію Дрогобицької міської ради щодо збереження Дрогобицького солевиварювального заводу у власності громади.

Як повідомляє пресслужба Дрогобицької міської ради, під час чергового засідання сесії Львівська обласна рада підтримала позицію Дрогобича щодо збереження Дрогобицького солевиварювального заводу у власності громади з передачею майнового комплексу підприємства у комунальну власність міста.
Львівська облрада підтримала позицію Дрогобицької міської ради  щодо збереження Дрогобицького солевиварювального заводу у власності громади.
24 грудня депутати Львівської обласної ради прийняли звернення до Кабінету Міністрів України щодо передачі майнового комплексу ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод» у комунальну власність територіальної громади Дрогобича.

До слова, ще 18 грудня депутати Дрогобицької міської ради з цього приводу також звернулися до прем’єр-міністра України Олексія Гончарука.


Текст звернення


Ми, депутати Львівської обласної ради, підтримуючи позицію жителів м. Дрогобича, висловлюємо стурбованість щодо ймовірної приватизації Дрогобицької солеварні (ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод»), що надалі може призвести до знищення підприємства.

Заснування міста Дрогобича безпосередньо пов’язане із видобутком солі, що безперервно розвивався ще від часів Галицько-Волинського князівства та неприпинявся в періоди Польсько-Литовського королівства, Речі Посполитої, Австріїй Австро-Угорщини, Польщі, німецької та радянської окупації і триває до наших днів.

Дрогобицька солеварня, працюючи вже понад 700 років, на сьогодні вважається найстарішим діючим підприємством України. ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод» – єдине підприємство в Україні, яке ще видобуває сіль шляхом виварювання. Така технологія має перспективу бути занесеною до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

На території солеварні розміщені 9 пам’яток культури місцевого значення, щомають відповідні паспорти. Крім того, уся територія підприємства знаходиться в межах охоронних зон пам’ятки ЮНЕСКО – церкви св. Юра та пам’ятки державного значення – церкви Воздвиження Чесного Хреста. Північній частині території заводу присвоєно статус щойно виявленої пам’ятки археології. Тому будь-які будівельні роботи на території ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод» підпадають під дію Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Упродовж 2018 року громадськістю міста напрацьовано концепцію ревіталізації підприємства, яку було втілено в архітектурний проєкт студентами-магістрами НУ «Львівська політехніка». Основні функції солеварні при цьому мали б бути такі: збереження виробництва, розвиток туристичного, культурного й рекреаційного потенціалу території підприємства та креативних індустрій.

Розвиваючи цю територію за такими напрямами, можна було б говорити простворення унікального комплексу, до складу якого входили б території Дрогобицької солеварні і двох дерев’яних церков – св. Юра та Воздвиження Чесного Хреста. Такий суцільний комплекс міг би стати центром тяжіння для туристів і розвитку креативної економіки.

З огляду на значний туристичний, культурний та економічний потенціал об’єднаної території Дрогобицької солеварні і двох дерев’яних церков, а
також зважаючи на те, що:
– підприємство не має стратегічного значення для держави у виробництві
солі;
– не приносить значних прибутків (160 тис.грн у 2018 році);
– має значний рівень зношеності основних фондів;
– сім споруд (з дев’яти існуючих) натериторії заводу, які є пам’ятками
культури місцевого значення, перебувають у незадовільному або аварійному
стані (відповідно до результатів інвентаризації 2013 та 2017 років,
їхній стан щоразу погіршується);
просимо Кабінет Міністрів України вжити необхідних заходів для збереження майнового комплексу ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод») та передачі його в комунальну власність територіальної громади міста Дрогобича.

Прийнято на XXІІІ черговій сесії Львівської обласної ради VІІ скликання 24 грудня 2019 року

Нагадаємо, що нещодавно Дрогобицька міська рада на вимогу громадських організацій м. Дрогобича прийняла аналогічне звернення до Кабінету міністрів України про збереження та передачу територіальній громаді м. Дрогобича майнового комплексу ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод».
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: