Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

У Трускавці, всередині центрального бювету мінеральних вод, встановили унікальну Різдвяну інсталяцію.

У місті-курорті напередодні Нового Року встановили унікальну Різдвяну інсталяцію. Всередині центрального бювету мінеральних вод розміщено Дідух-Рай із соломи висотою 3,5 метри, перед бюветом – композицію «Різдвяний вертеп» з півтораметровими фігурами, а на пішохідних вулицях курорту – зірниці-витинанки.
У Трускавці, всередині центрального бювету мінеральних вод, встановили унікальну Різдвяну інсталяцію.
Зажинковий декоративний Дідух виконала мисткиня Ірина Світ. Ця цілісна композиція зроблена з молодих колосків пшениці, а стовбур – з каліброваної житньої соломи. Дідух – невід`ємний традиційний елемент українського Різдва. В давнину його ставили на покутті як символ сонця та символ життя. Символічним є той факт, що центральний Дідух Трускавця встановлено в бюветі, який є своєрідним покуттям курорту, адже саме сюди відпочивальники приходять за цілющими водами, гуртуються в одну родину.
У Трускавці, всередині центрального бювету мінеральних вод, встановили унікальну Різдвяну інсталяцію.
Як повідомив на сайті публічних закупівель ProZorro, My Webpage відділ культури Трускавецької міської ради 24 грудня уклав договір з підприємцем Олексієм Зваричем для виготовлення 12 об’ємно-просторових фігур і дідуха. Різдвяна інсталяція – це авторська робота, єдина у світі, зроблена спеціально для міста Трускавця.


ФОП Олексій Зварич зареєстрований у с. Лелехівка Яворівського району, це перше державне замовлення, яке він отримав.

Над «Різдвяним вертепом», як повідомляє сайт Трускавецької міськради, працювали графічний дизайнер, викладач кафедри графічного дизайну Львівської Національної Академії мистецтв Юрій Крукевич та скульптори Орест Дзиндра, Олег Ляхович.

Фігури заввишки у людський зріст – три царі, ангел, Ірод, звіздар та інші персонажі вертепу вирізьблені із фанери та розфарбовані. Їх встановили перед бюветом мінеральних вод у курортному парку Трускавця. Ціна кожної з фігур – 14, 85 тис грн, дідуха - 11, 8 тис грн, загалом сума становить 190 тис грн.

Вертеп планують оздобити ілюмінацією, яку розмістять всередині фігур. Монтаж освітлення відділ культури довірив ТзОВ «Хіт електрік лайт», вартість робіт - 110 тис грн. Засяє «Різдвяний вертеп» за кілька днів до Святвечора.

Важливо зауважити, що цей проєкт реалізується в рамках та за кошти програми «Малі міста – великі враження» Міністерства культури України. Окрім Різдвяної інсталяції навесні на трускавчан та гостей курорту чекає ще унікальна Великодня композиція. Це також буде єдина у світі авторська робота, зроблена спеціально для Трускавця.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: