Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Одним із ключових викликів нацбезпеці України, Іван Баканов назвав кіберзагрози.

Глава Служби безпеки України Іван Баканов під час ексклюзивного інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" наголосив на тому, що фейки та кіберзагрози є ключовими викликами для національної безпеки.
Одним із ключових викликів нацбезпеці України, Іван Баканов назвав кіберзагрози.
"Якщо не говорити про агресію на сході країни, то інформаційні загрози на сьогодні на першому місці. Фейки заполонили інформпростір у всьому світі. Зрозуміти де правда, а де неправда дуже важко", - сказав Баканов, - оскільки дезінформація дестабілізує ситуацію, а у фейковому полі працюють не лише внутрішні сили.


Ще одним ключовим викликом нацбезпеці Баканов назвав кіберзагрози.

"Захист інформаційних баз, зокрема тих, які будуть в основі програми "Держава в смартфоні" - це пріоритет. Спільно з РНБО, Кабінетом Міністрів, кіберпідрозділами інших правоохоронних органів ми нині працюємо над цим питанням. Тобто, йдеться не лише про девайси, а й про комунікації, які також має бути захищено", - розповів глава української спецслужби.

Відповідаючи на запитання про те, чи є пранкер "Джокер" одним із доказів таких загроз, Баканов сказав: "Джокер" - це наше відображення у дзеркалі. І тут, на мій погляд, ми більше маємо приділяти увагу політичній культурі в Україні загалом, адже сьогодні їжу "Джокеру" дають саме політики. Ми всі маємо змінитися для того, щоб він просто залишився без роботи".

Баканов звернув увагу на те, що "Джокер" став своєрідним явищем і отримав послідовників: "Білий лицар", "Темний лицар"... Але якщо ми змінимося самі - всі вони залишаться без роботи".

Глава української спецслужби не став уточнювати, хто стоїть за "Джокером". "Є бачення, звісно. Є оперативна інформація, але рекламувати людей, які стоять за цим, не має сенсу", - сказав він.

Говорячи про те, чи може цей процес бути інспірованим ззовні, Баканов повідомив: "Так, ми бачимо ці зв'язки".

Загалом, за його словами, за всіма цими процесами "однозначно варто спостерігати".

У процесі реформування Служби безпеки України пріоритетом стане контррозвідувальна діяльність, а розслідування економічних злочинів, очевидно, здійснюватиме Державне бюро фінансових розслідувань, зазначає глава Служби безпеки України Іван Баканов.

“СБУ братиме участь у розробці державної програми з протидії економічним злочинам та, власне, запобігатиме їм. Але якщо говорити про розслідування, то цим у перспективі, очевидно, займатиметься Державне бюро фінансових розслідувань”, – сказав глава української спецслужби.

При цьому він наголосив, що Служба загалом у своїй роботі зосередиться на контррозвідці. “Коли говорять про те, що наша контррозвідувальна діяльність має бути чимось обмежена, мене це дивує. Сьогодні багато нових видів загроз, які диктує сучасний світ. І вони стосуються не лише України, а й будь-якої іншої країни. Невже агресія не здійснюється у вигляді економічної експансії? Можна купити стратегічно важливе для країни підприємство, а після цього його знищити”, – зазначив глава СБУ.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: