Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Всесвітньовідома архітектурна пам'ятка старовини - Дрогобицька церква святого Юра отримала нагороду Міжнародного архітектурного конкурсу «Кришталева цегла».

Відома на всю Україну пам’ятка української дерев’яної архітектури, яка внесена до списку пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО - Дрогобицька Церква святого Юра з дзвіницею отримала нагороду на Міжнародному архітектурному конкурсі, організованому Польським житловим товариством у м. Люблін, за найкращу будівельну інвестицію по обидва боки східного кордону Євросоюзу.
Як інформує департамент архітектури та розвитку містобудування, Прес-служба ОДА, п'ять архітектурних об’єктів Львівської області у п’ятницю, 13 грудня, мали шанс отримати нагороди XIX Міжнародного конкурсу “Кришталева Цегла” - за найкращу будівельну інвестицію по обидва боки східного кордону Євросоюзу. Церемонія нагородження переможців відбулася у Любліні (Республіка Польща).
Всесвітньовідома архітектурна пам'ятка старовини - Дрогобицька церква святого Юра отримала нагороду Міжнародного архітектурного конкурсу «Кришталева цегла».
Організатором XIX Міжнародного Конкурсу “Кришталева Цегла” є Люблінська організація Польського товариства мешканців.


Нагороду «Кришталева цегла» від імені Львівщини та України отримав заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

“Цей конкурс є дуже престижним у Східній Європі. Він проводиться вже 19 років поспіль, щорічно підсумовуючи реалізацію проектів житлового, громадського, промислового будівництва, реставрації пам’яток архітектури у прикордонних областях Польщі, України та Білорусі. Об’єкти від Львівщини майже щороку стають переможцями.”, - каже заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод.

Серед об’єктів, які цьогоріч подали на конкурс:


1) Церква святого Юра з дзвіницею у Дрогобичі (вул. Солоний Ставок, 25, м. Дрогобич Львівська обл.);

2) Багатоквартирний житловий будинок з приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом (вул. Личаківська, 79 м. Львів);

3) Бізнес Центр “Futura Hub” (вул. Кульпарківська, 200 – А, м.Львів);

4) Оздоровчо-розважальний комплекс (вул. Незалежності України, 64, смт Брюховичі, Львівська обл.);

5) Промислово-складська будівля (вул.Дорожна,62, с.Пасіки-Зубрицькі Пустомитівський р-н, Львівська обл.).

До слова. “Торік нагороди конкурсу “Кришталева цегла” отримали 4 архітектурні об’єкти. Це: багатоквартирний житловий будинок із вбудованими громадськими приміщеннями, підземним паркінгом на вул. Нижанківського, 2д у Стрию; житловий комплекс 5-ти зблокованих житлових будинків на вул. Лисинецькій у Львові; багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом у Львові на вул.Бойківській, 306 (“Avalon Lux”) та вітроелектростанція “Старий Самбір-2”, м. Старий Самбір - Стрільбичі”, - зазначає заступниця директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації Оксана Ткачук.

Довідково:

Міжнародна і міжрегіональна формула конкурсу відображає ідеї Європейського співтовариства, ґрунтується на взаємообміні знаннями та досвідом, і не тільки у сфері архітектури, будівництва, міського планування, але й захисту довкілля і культурної спадщини. Об’єкти архітектури східного прикордоння ЄС тут оцінюють не тільки з точки зору практичності та оригінальності архітектурних рішень, якості виконання, але й за їхній позитивний вплив на навколишнє середовище, розвиток і підтримку соціальних, культурних і національних цінностей. Відповідно, нагороди отримують всі основні партнери процесу будівництва - інвестор, проектант і генеральний підрядник.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: