Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

До чиновників у Ратушу прибули медики дізнатись, коли отримають чесно зароблені кошти?

У четвер, 5 грудня, на сесійне засідання Дрогобицької міської ради чисельно прийшли медики Дрогобича дізнатись, коли отримають чесно зароблені кошти?
До чиновників у Ратушу прибули медики дізнатись, коли отримають чесно зароблені кошти?
Ситуацію із виплатою заробітних плат медикам у понеділок, 2 грудня
,обговорили у ході щотижневої наради міського голови Дрогобича з керівниками структурних підрозділів ДМР, комунальних підприємств та держустанов міста. Однак ситуація не покращилась - люди від літа не отримують зарплати. У Ратуші кажуть – грошей немає, бо недоотримали з держбюджету. На зарплату медикам Дрогобича до кінця року не вистачає 25 млн грн.


Як зазначив начальник відділу охорони здоров`я ДМР Володимир Чуба, за рахунок коштів медичної субвенції у перших числах грудня лікарям виплатять заробітну плату за вересень та частину жовтня. Щоб виплатити зарплатню за листопад — коштів, які очікували з державного бюджету, немає. І додав, що 19 млн грн виділили цьогоріч з міського бюджету, хоча забезпечувати зарплатами медиків — це обов`язок держави.

Керівництво міста, депутатський корпус міської ради, відділ охорони здоров'я ДМР вживають всіх можливих заходів, щоб вирішити проблему з недоїмкою субвенційних коштів у розмірі 25 млн гривень, надходження яких очікують з державного бюджету та яких катастрофічно не вистачає на зарплату працівникам галузі охорони здоров’я вторинного рівня. Так з повідомленнями про проблему Дрогобицька міська рада скеровувала звернення і до обласних структур, і до Кабміну, однак на вищих рівнях з вирішенням проблеми зволікають.

Та працівники вторинної ланки галузі охорони здоров’я б’ють на сполох, бо, публічно про це заявляють, вже кілька місяців отримують зарплату з затримкою.

Керівництво міста наголосило медпрацівникам, що затримка виплати зарплати відбувається через недоотримання державної субвенції, а також коштів від інших органів місцевого самоврядування, мешканцям територій яких надано медпослуги у закладах охорони здоров'я міст Дрогобича та Стебника.

Більше того, керівництво міста одноголосно запевнило медиків, що й надалі відстоюватиме позицію не скорочувати більше штатів медперсоналу, як це рекомендують в області.

З огляду на загострення ситуації, заступник міського голови Василь Качмар скликав екстрене засідання за участі головних лікарів — керівників комунальних некомерційних підприємств — медзакладів міста, які несуть відповідальність за невиплату заробітних плат, та представників профспілок, куди запросили й самих медиків, які прийшли у міську раду.

Медпрацівникам звернули увагу на те, що їхні вигуки у сесійній залі є некоректним, оскільки з ними неодноразово проводилися зустрічі і пояснювали їм ситуацію. Більше того, лише в цьому році з місцевого бюджету було виділено на зарплати медпрацівникам, щоб перекрити недоїмку субвенції, 19 млн гривень. А загалом, лише в цій каденції вдалося залучити мільйони гривень на закупівлю та оновлення медобладнання, ремонти приміщень.

Василь Качмар запропонував зініціювати нараду в Департаменті охорони здоров’я з Іриною Микитчак, з головою ЛОДА Маркіяном Мальським і запросити їх до міськради.

З другого кварталу 2020 року вступить в силу реформа вторинної ланки охорони здоров’я і тоді проблему з заборгованістю зарплати буде вирішено.
До чиновників у Ратушу прибули медики дізнатись, коли отримають чесно зароблені кошти?
На завершення зустрічі з медиками Василь Качмар наголосив, якщо представники області не будуть мати змоги прибути до Дрогобича, то керівництво Дрогобича буде просити керівництво області зустрітися у Львові.

Про перебіг подій медиків повідомлятимуть через головних лікарів.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: