Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

ДО ЧИСЛА НЕЗАДОВОЛЕНИХ РОБОТОЮ ЛОДА ПРИЄДНАЛИСЯ Й ДРОГОБИЦЬКІ МЕДИКИ.

Як повідомляє West News, нещодавно голова Львівської ОДА Маркіян Мальський під час внутрішньої наради висловив своє незадоволення роботою керівництва департпаменту охорони здоров'я Львівщини і зажадав, щоб директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Ірина Микичак написала заяву на звільнення, однак вона відмовилась My Webpage.

Не дивлячись на те, що 5 фракцій Львівської обласної ради ("Батьківщини", "Самопомочі", "Свободи", УКРОПу, Громадянської позиції") звернулись до голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського з вимогою - звільнити директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірину Микичак.


Підстава - низькі зарплати, дефіцит вузьких спеціалістів, плачевний стан сільської медицини, застаріле медичне обладнання та те, що багато різноманітних аспектів негативно впливають на стан справ медичної галузі країни загалом.
ДО ЧИСЛА НЕЗАДОВОЛЕНИХ РОБОТОЮ ЛОДА ПРИЄДНАЛИСЯ Й ДРОГОБИЦЬКІ МЕДИКИ.
Своє незадоволення щодо недофінансування дрогобицької медицини - несправедливого розподілу коштів департаментом фінансів ЛОДА, висловив на сьогоднішній оперативній нараді з керівниками місцевого апарату й Дрогобицький міський голова Тарас Кучма. Зокрема, це стосується й розподілу автомобілів «швидкої» на Львівщині, які очільник Дрогобича, як повідомляється у "Джерелах Трускавця", назвав несправедливим My Webpage. Мовляв, грошей на медицину Дрогобича не вистачає. Це в той час, коли згідно з інформацією у Фейсбуці директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак, сотня нових автомобілів для сімейних лікарів поїде в сільські амбулаторії області.
- Знову все дістається тим, хто не працює? У кого на дихальних апаратах кури яйця несуть...
Розподіл повинен бути таким чином - хто працює, той і має , а у нас все навпаки - хто працює, над тими просто знущаються і насміхаються. Над Дрогобичем знущаються чотири роки, коли ми робимо роботу, а гроші розподіляють іншим. А ті інші ще й премії отримують. Поки не запрацює реформа на "вторинці" - порядку не буде. Чому область не регулює справедливо ці питання? З квітня побачимо , що буде з районними лікарнями , але нам до квітня треба дожити у прямому сенсі цього слова!

Адже Дрогобич активно працює над покращанням матеріально-технічної бази лікарень, залучаючи урядові кошти та додаткове фінансування від участі від обласному конкурсі місцевих ініціатив. - Обурювався пан мер.

До слова, впродовж останніх трьох років було реалізовано 17 проєктів більш, як на 5 млн грн: проведено ремонти у медзакладах Дрогобича, Стебника, закуплено сучасне обладнання, що збільшило шанси пацієнтів на отримання кваліфікованої медичної допомоги.

Окрім цього, Дрогобицька міська лікарня №1 увійшла до переліку дев’яти лікарень інтенсивного лікування, які визначені на Львівщині. У липні цього року тут запрацювало відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії. Його гордістю є надсучасний ангіограф. Завдяки цьому апарату дрогобицькі медики можуть надавати вчасну медичну допомогу при інфаркті, обстежувати судини, проводити операції зі стентування.

Облаштування цього відділення обійшлося у 26,5 млн гривень: 23 млн грн виділив уряд та Львівська облрада, 3,5 млн грн – кошти місцевого бюджету Дрогобича.
ДО ЧИСЛА НЕЗАДОВОЛЕНИХ РОБОТОЮ ЛОДА ПРИЄДНАЛИСЯ Й ДРОГОБИЦЬКІ МЕДИКИ.
Нагадаємо: у зверненні фракцій львівської облради щодо висловлення недовіри та звільнення з займаної посади директорки департаменту охорони здоров’я Микичак Ірини Володимирівни йдеться про те, що на 2020 рік в проекті бюджету закладено 108 млрд грн на охорону здоров'я. Це більше, порівняно з попереднім роком, але суті проблеми не вирішує.

" Так, Львівщина потрапила до переліку 11 областей, в яких протягом 2018-2019 рр. не збудували жодного із запланованих 247 медзакладів. Це дані Рахункової палати. Протягом 2017–2019 років з державного бюджету на це виділили 6 млрд грн. За ці кошти мали збудувати нові заклади медицини, реконструювати та ремонтувати вже чинні, закуповувати нове медобладнання, розвивати телемедицину тощо. Однак доступ сільських мешканців до якісної первинної медичної допомоги кращим не став.

Радикальним для суспільства області була ідея профільного департаменту об’єднати «Охматдит» і Західноукраїнський дитячий спеціалізований медичний центр з вивільненням приміщень дитячої обласної лікарні. У Львівській облдержадміністрації цьому процесу знайшли доволі дивне обґрунтування – мовляв «це потрібно для того, щоб пацієнт не бігав між лікарнями, а отримав усі необхідні медичні послуги на місці та не звертався до приватних лабораторій». У чиновницьких кабінетах вирішили піти на оптимізацію лікарняного закладу, але так й не порадилися з колективом та громадськістю.

Наша чітка позиція – в умовах, коли в країні спостерігається тривожна динаміка захворюваності дітей, важливо не допустити жодної оптимізації або закриття й не лише лікувальних закладів! Навпаки – особливу увагу ми мусимо приділяти створенню максимально комфортних умов для пацієнтів, навчанню медичного персоналу, підвищенню їхнього кваліфікаційного рівня, аби важко хворих дітей не відправляли на лікування за кордон, а українські фахівці якісно виконували свою роботу.

Враховуючи вище зазначене, звертаємось до голови Львівської ОДА М. М. Мальського з вимогою негайної відставки керівника департаменту охорони здоров’я Микичак Ірини Володимирівни". - Резюмується у зверненні.

У ЛОДА стверджують: "Маркіян Мальський вважає, що Микичак перевищує службові обов’язки, її ініціативи щодо реорганізації медичної галузі області не сприймає громадськість".

Нагадаємо, департамент під керівництвом Ірини Микичак розробив проект реорганізації кількох медичних закладів, зокрема «Охматдиту». Це викликало обурення працівників цього закладу та пацієнтів, адже люди розуміли, що чиновники мають на меті ліквідувати лікарню. 29 жовтня медики зібралися під стінами Львівської облради на пікет. Дивно, що медична комісія обласної ради підтримала таке об’єднання. Цей крок, як стверджували члени комісії, обумовлений зміною принципів фінансування і необхідністю концентрації медичної допомоги.

Невдовзі голова ЛОДА Маркіян Мальський відкликав проєкт рішення про об’єднання згаданих двох дитячих лікарень у Львові. Проте, 29 жовтня представники медичних колектів та батьки дітей пікетували Львівську облраду, протестуючи проти ліквідації ОХМАТДИТу, а також Львівського обласного дитячого психоневрологічного диспансеру, оскільки відповідні проекти рішень і далі були оприлюднені на сайті обласної ради.

Схоже, що до числа незадоволених роботою департаменту фінансів, чи департаменту охорони здоров’я ЛОДА з приводу недофінансування дрогобицької медицини та неправильного розподілу коштів між містом та районом, приєднається й Дрогобич. Бо дрогобичани добре пам'ятають пікети медиків Дрогобича під стінами Ратуші, коли їм затримували заробітну плату. Хто винен у цій ситуації - нехай вирішує очільник ЛОДА. Бо дрогобицькі медики - не з числа слабодухих, тож вийти на пікет під стіни ЛОДА і висловити "вищестоячому" керівництву своє "фе" - для них не проблема.

Сама ж Ірина Микичак прокоментувла ситуацію щодо своєї можливої відставки журналістам так: "Я чутки по Львову не збираю"...
Вікторія ЛИШИК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: