Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

ТЕОРЕТИЧНО СТЕБНИК МОЖЕ СТАТИ ОКРЕМОЮ ОТГ, АЛЕ...

СПРОМОЖНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА – ЦЕ ТАКА ГРОМАДА, яка в результаті добровільного об’єднання здатна самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Міністерство розвитку громад та територій (донедавна Мінрегіонбуд) погодило проект нового перспективного плану об’єднання громад Львівщини та утворення нових районів. Отже, на Львівщині планується 67 ОТГ та шість районів (замість 20). Саме на такому варіанті зійшлися області чиновники і експерти та київські урядовці. Його зараз презентують та обговорюють у районах Львівщини.
ТЕОРЕТИЧНО СТЕБНИК МОЖЕ СТАТИ ОКРЕМОЮ ОТГ, АЛЕ...
Як повідомила ЗМІ керівник департаменту економічної політики ЛОДА Марта Бухтіярова, комісія при Міністерстві розвитку громад та територій погодила пропозиції, подані ЛОДА, щодо нового перспективного плану Львівщини та утворення районів. Це напрацювання міжвідомчої робочої групи чиновників та експертів, яка була створена при ЛОДА ще навесні 2019 року. Зараз обласна держадміністрація отримала лист-відповідь від міністерства: «Міністерством опрацьовано пропозиції Львівської облдержадміністрації та визнано їх такими, які відповідають баченню міністерства щодо моделі адміністративного устрою Львівської області».

Області вдалося відстояти пропозицію щодо створення Стрийського району. Отже, районів буде шість – Львівський, Дрогобицький, Червоноградський, Стрийський, Золочівський, Самбірський. Це найбільша кількість районів серед усіх областей України.Не всі представники громад задоволені запропонованим проектом перспективного плану. Нещодавно ГО «Громада та ініцітива» зібрала у Львівській облраді тих, хто невдоволений. Навіть було оголошено про створення Комітету захисту прав громад.

Наприклад, міський голова Стебника Петро Старосольський обурений, що відповідно до нового проекту перспективного плану Стебник має увійти у Дрогобицьку ОТГ, хоча раніше планувалася Стебницька ОТГ. Бідкається, що в законі про добровільне об’єднання громад про маленькі міста нічого не сказано, відтак Стебник перетвориться на мікрорайон Дрогобича. «Села матимуть старост, а Стебник не буде мати міського голови, бо не може бути два міських голови в громаді», - переживає Старосольський.


Як повідомляє пресслужба Дрогобицької міськрої ради, очільник міста калійників Петро Старосольський неодноразово заявляв, що Стебник має бути окремою об`єднанню територіальною громадою, а не у складі Дрогобицької. Дрогобицька міська рада не заперечує цьому, ба навіть підтримує таку ідею керівництва Стебника.

З цього приводу у Дрогобицькій міській раді ще 24 жовтня відбулася нарада за участі міських голів Дрогобича та Стебника — Тараса Кучми та Петра Старосольського, депутатів обох міських рад і посадовців.

За підсумками наради було прийнято рішення, що Стебнику потрібно негайно діяти, щоб відстояти свою ідею та сформувати окреме ОТГ, оскільки процес добровільного формування ОТГ вже на завершенні. Дрогобичани звернулися до міського голови Стебника та представників депутатського корпусу з пропозицією офіційно Стебницькій міській раді звернутися до Дрогобицької міської ради про наміри створення Стебницької ОТГ. На підставі цього звернення Дрогобицька міська рада зможе також долучитися до лобіювання питання створення Стебницької ОТГ на вищих рівнях.

«Теоретично Стебник може стати ОТГ. Однак для цього потрібно зробити рішучі кроки: перше — це відокремлення від Дрогобича. Для цього рішення сесій міських рад Дрогобича та Стебника необхідно подати до Львівської обласної ради. А ЛОР, своєю чергою, подає обґрунтування до Верховної Ради України і та приймає відповідне рішення. Нещодавно була така практика на прикладі від`єднання Соснівки від міста Червонорад», — коментує ситуацію начальник відділу ведення державного реєстру виборців ДМР Богдан Николаїшин.
Наступний крок, за словами посадовця, це ухвалення Стебницькою міською радою рішення про створення ОТГ, а також рішення сільських рад, які бажають увійти до складу Стебницької ОТГ, про приєднання. Після цього рішення міської ради Стебника та сільських рад надсилають до Львівської обласної державної адміністрації, яка подає висновки Центральній виборчій комісії, де призначать вибори у потенційній Стебницькій ОТГ.
«Однак часу на це всього-на-всього до кінця січня», — наголосив Богдан Николаїшин.

З моменту наради, яку проводили 24 жовтня і надали Стебницькій міській раді всі рекомендації як стати окремою ОТГ, минув уже місяць. Однак з
цього часу Стебницька міська рада не подала до Дрогобицької міської ради жодного звернення.


Як зазначають у загальному відділі ДМР, ніяких заяв чи звернень від Стебника про відокремлення не надходило, а час на виконання всіх
процедур спливає. То ж чи має на меті Стебник від`єднатись від Дрогобича і стати окремою ОТГ чи це пусті балачки? Відповідь на це питання буде очевидною вжечерез місяць-два, коли завершиться процес утворення ОТГ в умовах добровільного об`єднання громад.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: