Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Колізії та перипетії щодо формування Бориславської ОТГ. Борислав вирує, нутрує, висловлює своє незадоволення...

Львівська область завершила доопрацювання перспективного плану об’єднання територіальних громад. Згідно поданих та опрацьованих документів, на Дрогобиччині буде функціонувати п'ять самодостатніх об’єднаних територіальних громад - Дрогобицька міська рада, Бориславська міська рада, Трускавецька міська рада, Меденицька та Східницька селищні ради.
Колізії та перипетії щодо формування Бориславської ОТГ. Борислав вирує, нутрує, висловлює своє незадоволення...
Місцевому самоврядуванню міста нафтовиків доведеться змиритися тим, що Борислав «розлучають» зі самодостатньою Східницею, котра врешті-решт вирвалась з-під адміністративного підпорядкування Борислава. Створивши ОТГ з центром у Східниці. Ближні села теж не проти туди доєднатися.

Під час нещодавнього обговорення в сесійній залі Дрогобицької райради владними мужами району та області моделі адміністративно-територіального устрою в частині Дрогобиччини, селищний голова Іван Піляк та депутат Дрогобицької районної ради Микола Мандзяк переконували присутніх, що рішення створити окрему Східницьку ОТГ правильне і що в цієї громади, до котрої ввійде ще ряд сіл Дрогобицького та Турківського районів, є потенціал стати українською Швейцарією. Його підтримав очільник Дрогобицької райради Михайло Сікора, пригадавши, що Східниця - відомий бальнеологічний курорт в Україні.
Колізії та перипетії щодо формування Бориславської ОТГ. Борислав вирує, нутрує, висловлює своє незадоволення...
13 листопада, в Бориславській міській раді відбулась зустріч, яку провели консультанти Асоціації міст України з питань децентралізації.

Представники бориславської влади, депутати, представники Попелівської та Ясенице-Сільнянської сільських рад зустрілись з представники АМУ, щоб отримати роз’яснення, обговорити та визначити дорожню карту щодо адміністративно-територіальної реформи в межах своїх населених пунктів.


Зокрема, у Бориславську ОТГ, за пропозицією ЛОДА, планується включити: Бориславську міську раду, Попелівську, Ясенице-Сільнянську, Ступницьку, Медвежанську, Унятицьку, Урізьку та Нагуєвицьку сільські ради. Причому 5 населених пунктів (відзначені червоним) залишені на розгляд щодо включення і їх представники висловили свої цілком логічні заперечення (див. перше фото на початку опублікованого матеріалу).

Обговорення проєкту було дуже дискусійним. Міський голова Ігор Яворський висловив однозначну позицію Борислава в тому, що запропонована модель Бориславської ОТГ є абсолютно неприйнятною і породжує багато суперечок.

Ігор Романович акцентував наступне: «Шкодую, що в добровільний спосіб не утворилась Бориславська ОТГ. Проте навіть в адміністративний спосіб, відносно методики формування спроможності територіальних громад, де чітко прописано, що в основу має лягти економіка, Мінрегіон запропонував справедливий варіант поділу, не розділяючи адмінтеродиницю. Цей варіант вважаємо максимально правильним і економічно обґрунтованим. Індекс податкової спроможності Борислава, по зведеному бюджету, станом на сьогодні є 0,96. Ми вже майже впритул підійшли до показника, який виражає самодостатність. Індекс спроможності пропонованої ЛОДА Східницької ОТГ – 0,35 (найнижчий на Дрогобиччині). Коли на 48% Східницька громада буде дотаційною, то про який розвиток навколишніх сіл може йти мова?»

Зважаючи на те, що процедура створення перспективних планів більше не передбачатиме проміжного етапу схвалення цих документів обласними радами і вирішальне значення буде мати думка лише ОДА, розуміючи, що в цьому випадку шанс відстояти варіант великої Бориславської ОТГ – мізерний, 13 листопада Ігор Яворський запросив голів с. Попелі та с. Ясениця-Сільна, щоб вкотре обговорити добровільне створення ОТГ та запропонував фахівцям з АМУ охарактеризувати ситуацію, а саме, роз’яснити, чи є зміст, потреба та можливість провести таке добровільне об’єднання ще зараз, не очікуючи завершення адміністративно-територіальної реформи в 2020 році.

«Звичайно багато вже втрачено, зокрема, для Бориславської ОТГ,- прокоментував експерт з питань децентралізації. – Але, розпочавши зараз процедуру приєднання і увійшовши в ОТГ до чергових виборів, можна розраховувати на деякий фінансовий ресурс. У вас є ще можливість зробити певні перші кроки до тих покращень, які будуть реалізовуватись в подальшому».

Міський голова звернувся до представників Попелівської і Ясеницько-Сільнянської сільських рад: «Абсолютно не лукавлю. Наша зацікавленість в наступному. Ми й так розуміємо, що через пів року-рік будемо разом. Якщо можна з бюджету додатково хоч 1 млн. грн. отримати і вкласти у розвиток ваших же територій, то ми хочемо цим скористатись, бо ж в подальшому ваші потреби все одно ляжуть на наші спільні плечі. Чому ми маємо повністю втратити всі можливості і починати з самої нижчої сходинки? Не важливо, хто тут буде депутатами, чи головою, але проблем на мільйон-два-три-п’ять стане менше. І якщо можна схопитись за цю соломинку, було б нерозумно це не зробити».

Представники сільських громад запевнили, що повідомлять про прийняте рішення, обговоривши це з депутатами.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: