Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Після бійки не махають кулаками, треба було думати раніше... Плюс відео.

Всі ми добре пам'ятаємо суть обговорення проекту перспективного плану Дрогобицького району, яке нещодавно велося у Львівській обласній державній адміністрації представниками департаментів ЛОДА, головою Дрогобицької районної ради Михайлом Сікорою, депутатом Львівської обласної ради Михайлом Задорожним, за участю голів місцевих рад району, провідного наукового співробітника Інституту регіональних досліджень Петра Жука. ЛОДА та Офіс реформ запропонували створити на території Дрогобицького району 7 об’єднаних територіальних громад - Меденицьку селищну об’єднану територіальну громаду, Стебницьку міську об’єднану територіальну громаду, Дрогобицьку міську об’єднану територіальну громаду, Трускавецьку міську об’єднану територіальну громадау, Бориславську міську об’єднану територіальну громаду, Східницьку селищну об’єднану територіальну громаду, Підбузьку селищну об’єднану територіальну громаду.
Після бійки не махають кулаками, треба було думати раніше... Плюс відео.
Вчора, 12 листопада, у Дрогобичі, в приміщенні районної ради, відбулася зустріч першого заступника голови Василя Лозинського та начальника відділу промислової політики департаменту економіки розвитку Львівської ОДА Степана Куйбіди з представниками місцевої влади та громадським активом з питання створення ОТГ.
Після бійки не махають кулаками, треба було думати раніше... Плюс відео.
Присутнім розповіли про модель адміністративно-територіального устрою в частині Дрогобиччини, методи рекомендації щодо критеріїв формування
адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня. Тобто, частин територій області, які складаються з територій громад і є просторовими основами для організації місцевого органу влади, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад.

Після бійки не махають кулаками, треба було думати раніше... Плюс відео.
Після бійки не махають кулаками, треба було думати раніше... Плюс відео.
Після бійки не махають кулаками, треба було думати раніше... Плюс відео.
Прикро, що через відсутність об’єднаних територіальних громад Дрогобицький район лише у 2017-у р. втратив 116,4 млн. грн. з коштів інфраструктурної субвенції. У 2018-у році Догобиччина втратила приблизно 300 млн. грн. через те, що не створила об’єднані територіальні громади.

Тепер вступає в силу дія закону про примусове об'єднання сільських та селищних громад, тож час та кошти, які виділялися з державного бюджету при добровільному об'єднанні втрачено.
Після бійки не махають кулаками, треба було думати раніше... Плюс відео.
Звичайно, приємно відзначити, що субвенція на формування інфраструктури ОТГ, яка у 2019 році була виділена для новоствореної Меденицької ОТГ становить 1,47 млн. грн. І громада сама є розпорядником власних коштів.
Що стосується процесу створення ОТГ на території Дрогобицького району, то, згідно поданих та опрацьованих документів, на Дрогобиччині буде функціонувати п'ять самодостатніх об’єднаних територіальних громад - Дрогобицька міська рада, Бориславська міська рада, Трускавецька міська рада, Меденицька та Східницька селищні ради.

Перший заступник голови ЛОДА Василь Лозинський під час обговорення моделі поділу району на ОТГ зазначив: "Прикро, що досі у Дрогобиччині не відбулося об'єднання і сюди не зайшли живі гроші". Тим більше, що індекс податкоспроможності, який чи не головним критерієм об'єднання
населених пунктів, становитиме 0,5. Зараз індекс податкоспроможності у Дрогобичі становить 0,7. Чисельність населення громади становитиме 120,9 тис. осіб.

Лунали й зауваження громадськості щодо формату кожної з ОТГ на Дрогобиччині. Піддбужанам важко буде змиритися з тим, що тепер Підбуж стане частиною Східницької ОТГ, хоча в Східниці і менша кількість жителів. І, не дивлячись на те, що свого часу Підбуж був районним центром, "потужне лобі взяло гору", тож підбужанам доведеться змиритися.

Ініціативна група орівчан, представлена на зібранні, донесла свої вимоги – люди мають намір приєднатися до Грабовецької ОТГ, таке рішення підтримали дві третини мешканців Орова. Мовляв, з Трускавця до Орова немає навіть нормальної дороги. Наразі об’єднання є добровільним процесом, тож, сподіваємося, міжвідомча комісія ЛОДА, дослухається до думки орівчан. А, може, й ні...

Своє невдоволення висловила й очільниця ГО «Рада міста» Леся Дідик. Вона згадала про борги водоканалу та наголосила на тому, що приєднання Орова до Трускавця – це неправильно, бо місто не зможе надати медичні послуги орівчанам у зв’язку з викликами, які постають в результаті медичної реформи.
Їй заперечив п. Лозинський. Мовляв, другий етап медичної реформи навпаки сприятиме тому, щоб лікарня надавала послуги більшій кількості пацієнтів. Адже тепер гроші йдуть за пацієнтом.

Доволі таки невдоволеним у ситуації з форматом ОТГ є місто Стебник. Своє обурення тим, що думку стебничан не взяли до уваги і що не буде Стебницької ОТГ, висловлював під час засідання парох Стебницької парафії Христа-Чоловіколюбця (церква Успення Богородиці) о. Володимир Лужецький.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма запевнив, що Дрогобич готовий відпустити Стебник у "вільне плавання." Самоврядування Дрогобича підтримує таке рішення і готове посприяти вирішенню цього питання на офіційному рівні. Щодо сіл, які планується приєднати до Борислава (Нагуєвичі, Унятичі) Тарас Кучма зазначив, що варто все ж врахувати думку їхніх жителів. Прагнення Рихтич створити окрему громаду мер міста Котермака назвав дивним, адже абсолютна більшість цього села працює в Дрогобичі, та й зрештою закон не дозволяє створювати ОТГ в селах, які так близько розташовані коло міста.

Вчора Верховна рада України забрала від обласних рад повноваження формувати перспективні плани, надавши цю прерогативу виключно облдержадміністраціям. А ці плани в ОДА фактично вже сформовані. Тож обговорення проєкту майбутніх конфігурацій ОТГ на Дрогобиччині, котре відбулося у вівторок, 12 листопада, в сесійній залі Дрогобицької райради, було радше формальною фікцією, бажанням дати можливість незадоволеним випустити пар і зрозуміти, що все вирішили без них. І хоча Дрогобиччина, котра однією з останніх застрибує до вагону адмінреформи, хвилюється, нуртує, бунтує, волає про несправедливість, навряд чи її хтось почує. Бо, як кажуть: після бійки кулаками не махають. Треба було думати раніше...
Вікторія ЛИШИК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: