Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

ВПЛИВ ЦЕРКОВ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ НА ВІРУ І КУЛЬТУРУ УКРАЇНИ НОСИТЬ РУЙНІВНИЙ ХАРАКТЕР.

Єдиними показниками релігійного життя, які на цей час фіксуються органами державної влади, є діючі релігійні організації.
ВПЛИВ ЦЕРКОВ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ НА ВІРУ І КУЛЬТУРУ УКРАЇНИ НОСИТЬ РУЙНІВНИЙ ХАРАКТЕР.
Офіційна статистика релігійної мережі, яку подав на початок 2008 року Державний Комітет України у справах національностей і релігій, зафіксувала наявність в Україні 33841 релігійну організацію понад ста різних релігійних течій, церков, спільнот.


Принагідно у Міністерстві культури проінформували, що нереєстрація статуту в новій редакції не є перепоною для реєстрації обласними державними адміністраціями статутів у новій редакції тих релігійних громад, які вирішили змінити підпорядкування релігійному центру й змінили власну юрисдикційну належність, перейшовши з Української Православної Церкви Московського Патріархату у помісну Українську Православну Церкву (Православну Церкву України).

В Україні триває процес переходу парафій із Московського патріархату в ПЦУ, в тому числі на Львівщині минулого року 2 громади Турківського району с. Лосинець (храм Великомученика Дмитрія Солунського) та с. Шандровець (храм святого Архистратига Михаїла) перейшли з УПЦ МП до ПЦУ

Зокрема, на разі православна церква України має близько 7 тисяч парафій. Водночас УПЦ МП налічує понад 12 тисяч офіційно зареєстрованих парафій в Україні. Проте реальна їх кількість менша та сягає близько 10 тисяч.

Візьмімо до прикладу той факт, що на сьогоднішній день в Україні діє незареєстрована громада АПЦ, в структурі якої знаходиться 5 єпархій. Прикметно, що "преподобні"отці, які мають відношення до цієї течії, входять до "Істинно Православної церкви", офіс якої знаходиться в Московській РФ. Враховуючи, що АПЦ має відношення до РФ, їхня діяльність може створити загрозу до вірян і здійснювати розкольницькі дії. Тож, відповійно, й місцевому самоврядуванню потрібно вживати заходів щодо недопущення офіційної реєстрації даної течії в Украіні, яка вносить розкол між вірянами і створює міжконфесійний розбрат. Який спричинить розмивання церковної організації, як Богом встановленої сакральної інституції, наступить незупинний процес дроблення, диференціації наявних конфесійних спільнот.

Міністерство культури України зареєструвало Управління 16 єпархій Православної Церкви України. Як повідомляє сайт Мінкультури, статути єпархій були зареєстровані в новій редакції раніше визначеного законодавством терміну.

Більшість з них — це перереєстровані єпархіальні управління УПЦ КП та УАПЦ.
Серед зареєстрованих:
Управління Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Вінницько-Брацлавської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Володимир-Волинської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Дніпропетровської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Донецької єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Житомирсько-Овруцької єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Закарпатської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Запорізької єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Миколаївської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Одеської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Рівненської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Рівненсько-Волинської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Харківської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Черкаської єпархії УПЦ (ПЦУ);
Управління Чернігівської єпархії УПЦ (ПЦУ).

ВПЛИВ ЦЕРКОВ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ НА ВІРУ І КУЛЬТУРУ УКРАЇНИ НОСИТЬ РУЙНІВНИЙ ХАРАКТЕР.
У свою чергу Російська Федерація через свої спецслужби намагається усіляко впливати на зворотній процес переходу церков, виконуючи свої завдання через священиків православних церков московського патріархату. Так, московський патріархат завжди категорично і жорстко реагував на будь-які спроби піддати сумніву повернення західно-руської митрополії до матері Церков.

На території Дрогобича також діє незареєстрована церква Московського патріархату УПЦ МП. Закон, що зобов’язує Українську православну церкву Московського патріархату змінити назву, вказавши приналежність до Російської православної церкви, вже набув чинності. Як же бути, враховуючи той факт, що РПЦ (Апостольська православна церква в Україні) відіграє дедалі більшу роль у суспільному житті РФ, приділяючи особливу увагу формуванню християн, світогляду громадян, вихованню дітей і молоді на території суверенної України?
Віктор ГРУШЕВСЬКИЙ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: