Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Безкоштовного інсуліну бракує по всій Україні, у Дрогобичі ситуація критична...

Згідно з державною програмою, діабетиків в Україні забезпечують безкоштовним інсуліном. З них - 55 відсотків потреби в інсуліні для своїх мешканців має забезпечувати місцевий бюджет. Ліками для хворих цукровим діабетом забезпечують в Україні за рахунок субвенції з державного бюджету, проте у 2018-му році не вистачило коштів, аби покрити повну необхідність в інсуліні.
Безкоштовного інсуліну бракує по всій Україні, у Дрогобичі ситуація критична...
Як повідомляє пресслужба Дрогобицької міської ради, 1 мільйон 200 тисяч гривень — саме стільки не вистачає Дрогобичу для забезпечення безкоштовним інсуліном хворих на цукровий діабет.
Причина — недофінансування з державного бюджету.

Для того, щоб не допустити колапсу і дати можливість діабетикам отримувати безкоштовно життєво необхідний препарат у аптечних закладах, сесія міської ради вже вкотре на засіданні виділила з міського бюджету кошти. Цього разу на черговому засіданні сесії Дрогобицької міської ради прийнято рішення
про виділення додаткових 200 тисяч гривень на потреби інсулінозалежних. На вересневому засіданні народні обранці проголосували за аналогічне рішення в розмірі 300 тис. грн.


Про те, що ситуація з катастрофічним браком коштів для придбання життєво необхідного препарату для людей хворих на діабет є по всій Україні, волають усі ЗМІ. До прикладу, вже другий рік у місті Ватутіне на Черкащині діабетикам не вистачає інсуліну. Державна субвенція лише наполовину покриває потребу. Власним коштом - місто докупити препарати не може, тому щойно з'являється безкоштовний інсулін - люди буквально штурмують аптеки.

У Сумах батьки дітей, хворих на цукровий діабет, вимагали забезпечити безкоштовними ліками, яких у місті зараз немає. В аптеках рецепти на інсулін перестали приймати ще на початку року, а міські чиновники нарікають на недофінасування з держбюджету. Протестувальники запевняють, що не мають допомоги від держави та міста вже чотири місяці. Місцеві чиновники присягаються, що отримали лише третину коштів на придбання необхідних ліків. "Це технічна помилка МОЗу – на це ми їм вказали. А те, що коштів на інсулін не вистачає, ми писали весь 2018-й рік міністерству охорони здоров’я, міністерству фінансів, Гройсману писали", - запевняє керівник управління охорони здоров’я Сумської ОДА Сергій Бутенко.

Ще минулого місяця у Дрогобицькій міській раді запевняли: " якщо держбюджет не виконає задекларованих зобов`язань, то у наступні місяці ситуація із інсулінозалежними може повторитись, як і минулого року. Тоді, станом на середину серпня 2018 року аптеки Дрогобича вже видали препаратів інсуліну на суму 1,4 млн грн., тому видачу безкоштовних ліків аптечними закладами міста було припинено. На той час заборгованість обласного бюджету перед власниками аптек вже сягала 470 тис. грн., оскільки кошти на закупівлю інсуліну виділялися на виконання загальнодержавної програми з державного бюджету — обласним бюджетам, а вже з обласного бюджету щомісячно розподілялися кошти між аптечними закладами міста на загальну суму 117 тис. грн.

Керівник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба запевняє, що вказана сума є недостатньою для забезпечення потреб пацієнтів в повному обсязі, адже лише в місяць вони використовують інсуліну на 300 тисяч гривень. Є запевнення від Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, що в найближчому часі держава дофінансує нестачу коштів. - Прогнозований дефіцит до кінця року становить близько 700 тисяч гривень», — наголосив Володимир Чуба.

Пацієнтів, яким необхідно отримати препарат інсуліну, рекомендовано звертатися до аптеки «Пульс» за адресою вул. Січових Стрільців, 22.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: