Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Народні обранці Дрогобича та Трускавця проти ганебної «формули Штайнмаєра»!!!

Народні обранці Дрогобича та Трускавця проти ганебної «формули Штайнмаєра»!!!
Політичні реалії сьогодення, пов'язані з реалізацією ганебної «формули Штайнмаєра», не залишають нікого байдужим. Депутати Львівської обласної ради, а також і Дрогобицької та Трускавецької міських ради переконані, що такий підхід є нічим іншим, як спробою повернути Україні окуповані території виключно на умовах та в інтересах Москви. Більше того, у разі реалізації запропонованих положень Україна може отримати політично некерований анклав, котрий безпосередньо впливатиме не на ключові державні рішення, а насправді буде нічим іншим, як рупором та представником інтересів Москви. Також процес повернення окупованого Донбасу в лоно України за цією «формулою» може остаточно та безповоротно винести за дужки питання окупованого Криму, а в подальшому і його визнання російським.

Як повідомляє прес-служба Дрогобицької міської ради, у четвер, 3 жовтня, під час позачергового засідання сесії Дрогобицької міської ради депутати прийняли заяву щодо неприпустимості реалізації в Україні так званої "формули Штайнмаєра" з наданням «особливого статусу» окупованим територіям Донбасу .
Текст заяви уповноважили зачитати міського голову Дрогобича Тараса Кучму.

У заяві йдеться про те, що реалізація «формули Штайнмаєра» — це відверта капітуляція. Оскільки тоді Законом України московським окупантам та їх пособникам-терористам гарантується амністія, знищується українська мова, самі ж колишні ватажки загонів бойовиків ймовірно стануть очільниками окупованого Донбасу, маючи право призначити своїх керівників органів прокуратури та суду, і головне — Україна має забезпечити прямі зовнішні відносини окремих регіонів Донбасу з регіонами Росії, чим по суті визнається сам факт відсутності реального кордону з РФ.
Відтак депутатський корпус Дрогобича вимагає не допустити надання «особливого статусу» окупованим територіям та притягнути до кримінальної відповідальності з позбавленням громадянства усіх, хто зрадив Українську Державу, працюючи на окупаційну адміністрацію. Провести місцеві вибори на цих територіях депутати вимагають лише після повної перепаспортизації населення та перевірки відповідності статусу громадянина України.
У заяві йдеться про те, що на окупованих територіях необхідно запровадити реальний воєнний стан з повною економічною, енергетичною, ресурсною та транспортною блокадою, яку тримати до повної деокупації цих територій. Розірвати усі дипломатичні відносити з Російською Федерацією та домогтися реальних кроків підтримки України від держав, які декларувати безпеку та недоторканість кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї.
«Введення в дію закону про особливий статус Донбасу — це однозначний сигнал усім антиукраїнським силам в інших областях, що зброєю можна домогтися для себе «особливого статусу» і диктувати Україні свою волю. Це однозначний сигнал світові, що про долю України треба говорити з Москвою, а не Києвом. А питання послаблення, а то й відміни міжнародних санкцій щодо російського агресора буде лише питанням часу і ворог тільки нарощуватиме свою агресію з можливістю подальшого збройного захоплення українських територій. Це прямий шлях до остаточної дезінтеграції України, це продовження війни на покоління з метою знищення нашої держави», — йдеться у тексті заяви.
Міський голова наголосив, що є ще два тексти заяв такого ж змісту, подані від політичних сил, тому з секретарем ради Олегом Хрущем погоджено, що до основного тексту буде внесено корективи, а відтак заяву скерують адресату.

У Трускавці позачергова сесія відбулася 4 жовтня. На ній не було ні депутатських звернень, ні запитів, ні тим паче політичних містечкових баталій. 17 депутатів плюс міський голова, котрі прийшли на сесію, прийняли всього лише одне-єдине рішення – підтримали текст заяви, зачитаної депутатом Богданом Габшієм.

Заява Трускавецької міської ради щодо недопущення капітуляції України в російсько-українській війні (першопочатковий варіант)


Ми, депутати Трускавецької міської ради, заявляємо про те, що анонсовані 1 жовтня 2019 року Президентом України наміри з реалізації так званої «формули Штайнмаєра» є, на нашу думку, здачею національних інтересів і початком капітуляції України в російсько-українській війні.

Збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності, що призвело до створення окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей, в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі.

Незважаючи на те, що тимчасова окупація Російською Федерацією частини територій України, не надає Російській Федерації жодних територіальних прав, а діяльність збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях суперечить нормам міжнародного права, Російська Федерація як держава-окупант завжди прагнула легітимізувати створені нею в окремих районах Донецької і Луганської областей незаконні органи влади.

Унаслідок реалізації так званої «формули Штайнмаєра» Україна отримає саме легітимізацію та тривале консервування терористичних окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей через проведені вибори. Пізніше плануватиметься номінальне “повернення” вказаних територій до складу України. Враховуючи поведінку окупаційних військ та дії офіційного Кремля, немає жодних причин вважати, що відбудеться встановлення реального контролю над усією ділянкою українсько-російського кордону.

У подальшому проведення наступних виборів до українського парламенту на цих територіях остаточно закріпить присутність представників терористичних окупаційних адміністрацій у владі на національному рівні.

Усе вищевказане стане можливим опісля імплементації нового законодавства про особливий статус та внесення змін до Конституції України.

У підсумку, разом з паралельним послабленням міжнародних санкцій щодо Російської Федерації, це означатиме перемогу Росії та поразку України.
Народні обранці Дрогобича та Трускавця проти ганебної «формули Штайнмаєра»!!!
Ми, депутати Трускавецької міської ради, рішуче заперечуємо спроби через реалізацію так званої «формули Штайнмаєра» розміняти перспективи Української державності на членство в Європейському Союзі та НАТО на примарний мир ціною приниження країною-агресором, що знову зробить Україну частиною Росії.

Закликаємо також інші органи місцевого самоврядування Львівської області висловлювати свої протести проти початку капітуляції. Підтверджуємо готовність Трускавецької міської ради провести позачергову сесію на Майдані Незалежності або під стінами Верховної Ради України. Ми переконані, що місцеві ради інших регіонів України будуть солідарні з нами в позиції, викладеній у цій заяві.

Вимагаємо від Президента України припинити практику прийняття доленосних для держави рішень без урахування думки суспільства та за його спиною.

Пропонуємо керівництву держави та провідним політичним силам організувати Національний круглий стіл для напрацювання спільної загальнодержавної стратегії на перемовинах щодо російської агресії на Сході України та долі тимчасово окупованих територій.

Закликаємо всі патріотичні сили, представлені у Верховній Раді України, заблокувати ухвалення нової редакції та не допустити продовження дії Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», відомий також як Закон про особливий статус Донбасу.

Розвиток державного суверенітету України має розглядатися виключно в рамках Будапештського меморандуму.

Ні капітуляції України! Слава Україні!

Нагадуємо, за інформацією прес-служби Львівської обласної ради, 24 вересня поточного року депутатський корпус ухвалив звернення до Президента України, Голови Верховної ради України, Міністра закордонних справ України щодо політичної ситуації, котра склалась навколо реалізації так званої «формули Штайнмаєра».

Як повідомляв Укрінформ My Webpage , Президент Володимир Зеленський 1 жовтня заявив, що Україна погодила текст "формули Штайнмаєра". За його словами, вона передбачає схвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

Водночас ряд українських партій, активісти та громадські діячі виступили з різкою критикою можливості підписання цієї "формули Штайнмаєра". Вони вважають, що спочатку має бути виконана безпекова частина Мінських угод. Тобто, виведення військ і контроль над кордоном мають передувати виборам і обговоренню статусу Донбасу.

Сьогодні кілька обласних рад в різних регіонах України підготували заяви про недопущення капітуляції, яку вбачають у реалізації “формули Штайнмаєра”.
Народні обранці Дрогобича та Трускавця проти ганебної «формули Штайнмаєра»!!!
Мітинги протесту проти реалізації “формули Штайнмаєра” сьогодні проходять й в інших містах України: Львові, Вінниці, Івано-Франківську, Краматорську, Харкові, Маріуполі.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: