Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

ЗАМІСТЬ МУСЛІМА МАГОМАЄВА - ЛЕГЕНДАРНИЙ ВАСИЛЬ СЛІПАК!

ЗАМІСТЬ МУСЛІМА МАГОМАЄВА - ЛЕГЕНДАРНИЙ ВАСИЛЬ СЛІПАК!
Минулоріч у Трускавці з 15 по 18 листопада проходив міжнародний конкурс пам’яті Мусліма Магомаєва. За сприяння та підтримки Азербайджанського культурного центру ім. Мусліма Магомаєва (Гурбан Аббасов та Наталія Кудряшова) та Трускавецької міської ради.

Цьогоріч на офіційному сайті Трускавецької міської ради з’явилася петиція, у якій її автор Андрій Пфайфер вимагає скасувати бюджетне фінансування для проведення конкурсу «Пам’яті Мусліма Магомаєва», який має відбутися 5-8 грудня цього року. Такий конкурс має відбутися вдруге – торік на його проведення було використано з бюджету Трускавця понад 140 тис грн. Натомість автор петиції пропонує вшанувати творчість Василя Сліпака, львів’янина, всесвітньо відомого українського оперного співака, який загинув на Донбасі.


Як правило, аби взяти участь в аналогічному заході, конкурсанти мають сплатити фінансовий внесок. Однак, за ініціативи трускавецького мера Андрія Кульчинського, місто взяло усі видатки на себе - конкурсанти були на повному бюджетному забезпеченні! Коштом трускавецьких платників податків для них організували і насичену розважальну програму. Цього року на цей захід також планується витратити чималу суму з бюджету міста.
ЗАМІСТЬ МУСЛІМА МАГОМАЄВА - ЛЕГЕНДАРНИЙ ВАСИЛЬ СЛІПАК!ЗАМІСТЬ МУСЛІМА МАГОМАЄВА - ЛЕГЕНДАРНИЙ ВАСИЛЬ СЛІПАК!
Василь Сліпак (позивний «Міф») – всесвітньо відомий український оперний співак, виступав у найпрестижніших концертних залах України і світу. Та коли розпочались бойові дії на Сході України, не зміг залишитись осторонь. Для Василя важливо було знаходитися там, де він потрібен: на сцені і на війні, – йдеться у повідомленні.

Безперечно, що Муслім Магомаєв - маестро, радянський, азербайджанський і російський оперний та естрадний співак, Народний артист СРСР. Минулого року на проведення у Трускавці Міжнародного конкурсу вокалістів «Пам’яті Мусліма Магомаєа з місцевого бюджету було виділено 140 тис грн. Цього року такий захід також планують провести виключно за бюджетні кошти.

У грудні Василю Сліпаку виповнилося б 45 років. Очевидно, що таку дату вартувало б вшанувати, якщо міська влада сповідує патріотичні національні цінності.

Бо ж, якщо на Донбасі встановили меморіал відомому оперному співаку Василю Сліпаку, який загинув за Україну, то на Заході України, а, зокрема, на Львівщині, нам сам Бог велів це зробити. А ще - наша гідність, національна-патріотична свідомість!

Виникає запитання: чому трускавецька мерія піарить творчість радянського, азербайджанського співака? Так, Муслім Магомаєв був видатним артистом, але є чимало українських виконавців, які вартують вшанування. Чим наш, Заслужений артист України Назарій Яремчук гірший?! Тим, що, насамперед, відомий виконанням саме українських пісень: «Незрівняний світ краси», «Чуєш мамо», «Якщо мине любов», «Батько і мати», «Зачаруй», «А матіоли цвіт», "Я піду в далекі гори", "Водограй", які давно вже стали народними, такими близькими нашому сприйняттю та милозвучними...

Слід організувати і провести творчий захід на честь українського оперного співака світової слави Василя Сліпака!, – йдеться у петиції My Webpage.

Автор петиції, громадські та політичні активісти сподіваються на активну підтримку трускавчан.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: