Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Причину обвалу будинку у Дрогобичі оголосили під час брифінгу. Очікується узагальнений висновок.

Як повідомили у пресслужбаі ЛОДА, вчора, 13 вересня, у Львівській обласній державній адміністрації відбувся брифінг щодо обвалу будинку у Дрогобичі на вулиці Грушевського 101.
До встановлення причин долучили експертів, що здійснюють дослідження, аби встановити причину обвалу житлової будівлі.
Причину обвалу будинку у Дрогобичі оголосили під час брифінгу. Очікується  узагальнений висновок.
- Під час проведення технічного та візуального обстеження було встановлено, що руйнування відбулось у наслідок того, що середня стіна несуча, на яку опираються дві інші була у непридатному для експлуатації стані. Після проведення більш детальних експертиз визначили, що вона – аварійна. Сам процес, поштовх, з якого це почалось, потребує більш детального обстеження, — зазначив фахівець ДП «Західний експертно-технічний центр держпраці» Роман Колдра.


Позаяк він наголосив, що для повного встановлення причини – потрібно здійснити гідрологічні дослідження.

А експерт з інструментального обстеження доктор технічних наук, професор НУ «Львівська політехніка» Богдан Демчина розповів, що однією із причин – є втрата стійкості несучої стіни, яка дала тріщину.

Такі висновки вдалось зробити, відвідавши підвал будівлі. Однак, у ньому небезпечно знаходитися, тому він зазначає, що категорично необхідно обмежити доступ людей.

- Це руйнування є специфічне, адже воно – раптове. У ході проведення експертиз ми з’ясували, що цегла, якою збудували несучу стіну – не відповідає нормам. На сьогоднішні, ми склали математичну модель, ЗD модель будівлі, і чекаємо на висновки геологів експертизу для того, щоб провести подальші розрахунки, — додав Богдан Демчина.

Директор ТзОВ «Геол-Тех» Михайло Яремович розповів: На сьогодні, вже розпочато ряд геологічних досліджень, які були намічені разом з колегами. Наші дослідження спрямовані на встановлення чи могла вода бути причиною обвалу. З робіт, які будуть виконуватися – буріння свердловини, проби води, а також буде виконано ряд геофізичних досліджень та інші.
Узагальнений висновок про причини обвалу очікується через три тижні. Після отримання узагальненого висновку Львівська ОДА скерує відповідне подання до Кабінету міністрів України щодо необхідної суми для допомоги мешканцям, які зазнали втрат під час обвалу будинку.

Нагадаємо, близько 3:00 ночі 28 серпня в чотириповерховому будинку на вулиці Грушевського в Дрогобичі Львівської області прогримів вибух.
Він обрушив один з чотирьох під'їздів будинку з першого по четвертий поверх. Спочатку повідомлялося лише про одного загиблого і семеро постраждалих. Жертвами обвалення стали вісім осіб. Вдалося врятувати сімох мешканців будинку.

Влада міста розпорядилася відселити всіх мешканців будинку.

За фактом обвалу частини житлового будинку відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 270-1 (умисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) і ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: