Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Договір щодо будівництва сміттєпереробного заводу у Дрогобичі підписано. Депутати дали добро (плюс відео).

Минулоріч, у червні місяці, Дрогобицька міська рада оголосила конкурс з подання пропозицій по будівництву сміттєпереробного заводу, влаштуванню сортувальної лінії твердих побутових відходів чи іншого комплексу утилізації твердих побутових відходів. У конкурсі запрошували взяти участь усіх бажаючих для визначення оптимального методу та засобів для сортування, використання чи переробки твердих побутових відходів міста Дрогобича. Інвесторам (в тому числі й іноземним гостям) роз’яснили особливості сміттєпереробної справи і специфіки її впровадження на Дрогобиччині, адже влада міста в робочих візитах вивчала досвід інших країн, таких як Латвія, Італія та інші, щодо сортування та переробки сміття.

Згодом, у вересні минулого року на засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради затвердили інвестора, який хоче збудувати сміттєпереробний завод у Дрогобичі - ТОВ «ЕКО-СТАНДАРТ 10», який є офіційним партнером німецької фірми Solventure Ltd (власником патенту) та ІDS Сonsulting (фінансовим партнером). Керівником цього підприємства, яке займається неспеціалізованою оптовою торгівлею, є Андрій Стицишин. Статутний капітал підприємства 3 тис. грн.

Більш радикально до цього питання місцеве самоврядування підійшло вже у березні цього року. Минулого тижня у Дрогобицькій міській раді відбулося засідання 47-ї позачергової сесії Дрогобицької міської ради, в ході якого депутатами було розглянуто питання «Про затвердження рішення виконавчого комітету від 16 серпня 2018 року №200 та тексту Договору про спільну діяльність з метою реалізації проекту з будівництва заводу по переробці ТПВ на території міста Дрогобич».У ході засідання міський голова Дрогобича Тарас Кучма наголосив, що прийняттям цього рішення він, як очільник міста, виконує волю громади, яка минулого року збиралася на громадське віче, та ініціативної групи з числа громадських об’єднань, які перед ним поставили чітке завдання — будівництво сміттєпереробного заводу на території міста.

Щодо застережень до прийняття рішення, які в ході дискусії прозвучали у сесійній залі , то представником відділу правового забезпечення ДМР було дано роз’яснення, що відповідний проект рішення і Договір підготовлені з врахуванням цивільного, господарського, земельного законодавства та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Також представниками Департаменту міського господарства було сказано, що будь-яке формування тарифів на надання з утилізації ТПВ встановлює виконавчий комітет Дрогобицької міської ради. Тому тут жодних застережень нема щодо зловживань з корегуванням тарифів у майбутньому.

Прокоментував й прийняття відповідного рішення секретар міської ради Олег Хрущ, який зазначив, що міська рада є розпорядником комунального майна, в тому числі й землі, тому було внесено правки до договору щодо земельних меж, на яких буде розташовано завод. Крім того, сесія міської ради матиме безпосередній вплив на подальше прийняття рішень щодо затвердження земельних меж та передачі земельної ділянки відповідно до умов, прописаних у Договорі. Також Олег Хрущ наголосив про відповідальність депутатського корпусу перед громадою міста і зазначив, що в Договорі не йдеться про жодне фінансове зобов’язання з боку громади Дрогобича. Відтак посадовець охарактеризував Договір як документ про наміри щодо початку будівництва сміттєпереробного заводу у Дрогобичі.

Відтак, приймаючи рішення, присутні у сесійній залі домовилися, що процес будівництва сміттєпереробного заводу буде максимально прозорим як для виконавчих органів місцевого самоврядування, так і депутатського корпусу та громади міста.

Рішення «Про затвердження рішення виконавчого комітету від 16 серпня 2018 року №200 та тексту Договору про спільну діяльність з метою реалізації проекту з будівництва заводу по переробці ТПВ на території міста Дрогобич» було прийнято кількістю 21 голос.
Після засідання сесії Договір про спільну діяльність з метою реалізації проекту з будівництва заводу по переробці ТПВ на території міста Дрогобич було підписано міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою та Генеральним директором ТОВ «Еко Стандарт 10» та Директором ТОВ «ЕКО Вейст Рісайклінг-Дрогобич» Андрієм Стицишином.
Договір щодо будівництва сміттєпереробного заводу у Дрогобичі підписано. Депутати дали добро (плюс відео).
У Дрогобицькій міській раді вважають таке рішення історичним, оскільки на рівні міст, таких як Дрогобич, у порівнянні з великими містами України, таке рішення приймається вперше. Важливо й те, що розроблений Договір, який юристи напрацьовували впродовж тривалого часу, не має аналогів в Україні. Тому посадовці міськради сподіваються, що цей нелегкий початок процесу побудови сміттєпереробного заводу у Дрогобичі увінчається успіхом і громада міста не матиме більше проблем з утилізацією побутових відходів.

Важливо й те, що розроблений Договір, який юристи напрацьовували впродовж тривалого часу, не має аналогів в Україні.
За матеріалами прес-служби Дрогобицької міської ради.

Нагадаємо, що свого часу Львів за вирішення аналогічного питання отримав 35 млн. євро від ЄБРР та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), За ці кошти місто Лева почне будівництво сміттєпереробного заводу та рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища. Сподіваємось, що Дрогобич також не пастиме задніх у вирішенні питання з Броницьким сміттєзвалищем.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: