Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Якщо не буде Єдиної Помісної Церкви - громада Турківщини поміняє священика

У неділю, 24 лютого, громада УПЦ МП у селі Лосинець, що на Турківщині, прийняла рішення про приєднання до Української Помісної Православної Церкви.
Якщо не буде Єдиної Помісної Церкви - громада Турківщини поміняє священика
“Не так гладо все відбулося. В той час, коли громада проводила збори, священик, проігнорувавши їх, служив у церкві молебень. Молились з ним ще кілька його прихильників, які палко його захищали” , – розповідає LMN Леся Яворська. Вона була у числі тих, хто організовував підписи серед людей щодо підтримки переходу до УППЦ.
Серед 400 людей повнолітнього віку підписалися 270.

“Дуже дивує, що навіть серед молоді є палкі прихильники «руского міра». Наприклад, студент ЛНУ ім. Франка став на захист священика, мовляв, хай собі править далі, – продовжує Леся. – А якщо буде новий на парафії священик, то хай служать почергово”.
З такою пропозицією громада категорично не погодилася. На зборах села була присутня місцева влада, поліція, учасники АТО.
“Дали ми ще священику тиждень на роздуми. Не прийме рішення служити в ПЦУ, будемо діяти далі. Звернемось до єпархії, щоб скерували до нас іншого духівника» – наголосила Леся Яворська.

За матеріалами Марії Кузьмин, Львівська Мануфактура новин

PS На Турківщині, це вже друга соціально-свідома громада, яка не воліє підкорятися Московському патріархатові і обирає Україну, а не "русский мир". Перша - у селі Шандровець Турківського району. Це село першим перейшло до Помісної ПЦУ. Там парафіяльна громада змінила священика, який відмовився переходити до новоствореної канонічної помісної Української православної церкви та поскаржився до УПЦ МП.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: