Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Сьогодні на понеділковій оперативній нараді ДМР йшлося про ганебну поведінку водіїв по відношенню до школярів району та міста.

Сьогодні на понеділковій оперативній нараді ДМР йшлося про ганебну поведінку водіїв по відношенню до школярів району та міста.
Сьогодні, 25 лютого, під час понеділкової апаратної наради з керівниками структурних підрозділів Дрогобицької міської ради йшлося про те, що перевізники не хочуть везти безкоштовно дітей зранку до школи та згодом до будинків учнівської творчості. Просто нагло висаджують їх з транспортних засобів.

Керівник відділу культури Олег Яводчак, який озвучив цю тему, запропонував очільниками художніх, музичних шкіл, а також керівникам самодіяльних колективів закупити учнівські квитки, де кожен пред’явник посвідчення матиме вклеєну свою фотокартку, а документ у відділі кадрів завірити печаткою.
- Діти повинні їхати безкоштовно, а не витрачати на проїзд п’ять гривень з сімейного бюджету. З огляду на складне економічне становище в країні, ці гроші зайвими не бувають. І водії транспортних засобів повинні були б це розуміти. Невже у них немає власних дітей, чи онуків? – прокоментував ситуацію очільник міста Тарас Кучма. І навів приклад, коли йому поскаржилася маленька школярка, мешканка Дрогобицького району, на те, що перевізник зі скандалом безсоромно висадив її з маршрутки тільки за те, що дитина сіла в транспорт без десяти хвилин до восьмої години ранку.


З огляду на вищенаведений факт, було прийнято рішення внести зміни в статуті, передбачивши той факт, де діти, котрі матимуть учнівське посвідчення, матимуть змогу їхати безкоштовно протягом дня, а не в певні години.

У ході сьогоднішньої наради Тарас Кучма доручив керівнику відділу економіки ДМР Тарасу Бачинському вирішити проблему з пільговим перевезенням школярів, забезпечивши можливість дітям безкоштовно користуватися послугами громадського транспорту для відвідування позашкільних навчальних, культурних та спортивних закладів.

Мені самій неодноразово доводилось вислуховувати скарги на водіїв, які ведуть себе зухвало по відношенню до АТОвців, підлітків, стареньких бабусь.


Чого вартий лише випадок, коли у Львові водій маршрутки №13 застосував силу та облаяв учня училища, який відмовився платити за проїзд, посилаючись на рішення міської ради.
Сьогодні на понеділковій оперативній нараді ДМР йшлося про ганебну поведінку водіїв по відношенню до школярів району та міста.
Інцидент, який зафіксовано на фото, трапився 12 листопада у салоні маршрутки №13, який обслуговує перевізник «Фіакр Львів».

«Відповідно до ухвали сесії ЛМР, право на безкоштовний проїзд в автобусному транспорті загального користування мають учні шкіл, за умови пред’явлення учнівського посвідчення.
Ми не підтримуємо дій жодної зі сторін інциденту. З цього приводу ми скеруємо звернення до перевізника ТзОВ «Фіакр Львів», який обслуговує маршрут № 13, для з’ясування ситуації та забезпечення належної поведінки водіїв. Водночас звертаємося до пасажирів та нагадуємо про обов’язок оплачувати за проїзд, якщо немає законних підстав для безкоштовного» – заявили в управлінні.

Цікавим, до речі, є той факт, що на запрошення Департаменту міського господарства ДМР днями у Дрогобичі побували представники проектно-консалтингового бюро у сферах безпеки руху, міської мобільності та сталого розвитку «Urban Consulting Group».

Фахівців запрошено з метою розробки стратегічного документу, який допоможе оптимізувати рух автотранспорту на дорогах міста.
Urban Consulting Group — це молода група компаній, що надає послуги з планування інфраструктури, безпеки на дорогах, транспортних досліджень, моделювання трафіку та розробки транспортних стратегій. Компанія була заснована 2016 року і зараз співпрацює більше ніж із 10 містами України.

Соціальна місія UCG — зменшити кількість летальних випадків на дорогах України до нуля завдяки створенню мультимодальних та безпечних вулиць.
Як зазначають у Департаменті міського господарства, співпраця з UCG відбувається в межах Програми «Розробка Плану організації мобільності в центральній частині міста Дрогобича», прийнятої сесією Дрогобицької міської ради.Напрацьований документ — План організації мобільності в центральній частині міста Дрогобича, міститиме детальний опис наявних проблем, їхніх причин, та аргументованої рекомендації у таких сферах:
1. Організація дорожнього руху на вулицях в межах визначеного переліку вулиць;
2. Організація паркування та рекомендації місту з політики паркування;
3. Пішохідно-велосипедні зони та зони з обмеженим рухом автомобілів;
4. Концепція організації велосипедного руху;
5. Рух громадського транспорту та розташування зупинок.

Під час візиту до Дрогобича представники UCG презентували Програму керівництву міста.
Реалізація Програми полягає у вирішенні проблем у сфері мобільності і транспорту у центральній частині міста Дрогобича, зокрема :
1. Ліквідації транспортних затримок і заторів;
2. Впорядкуванні паркування автомобілів;
3. Дотриманні водіями вимог дорожніх знаків;
4. Зниженні ризиків аварійності на окремих ділянках і перехрестях;
5. Забезпеченні належного рівня зручності і комфорту для пересування пішки та на велосипедах.
Реалізація Програми відбуватиметься у центральній частині міста та на вулицях Самбірській, Петра Сагайдачного, Пилипа Орлика, Мазепи, Театральна, Завалля, Данила Галицького, Юрія Дрогобича, Січових Стрільців.

Метою Програми є розробка плану організації мобільності в центральній частині міста, що розв’яже низку проблем щодо підвищення мобільності та туристичної привабливості міста, поліпшення екологічної ситуації, а також матиме позитивний економічний ефект — зазначають у Департаменті міського господарства.
Загалом на реалізацію Програми заплановано витратити близько 160 тис. грн. зі спеціального фонду місцевого бюджету.
Нагадаємо, у листопаді 2016 року у Івано-Франківську відбулася зустріч міського голови Дрогобича з представниками UCG, під час якої Тарас Кучма ознайомився з напрацюваннями у сфері розвитку урбаністики та дорожнього руху.
Вікторія ЛИШИК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: