Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Газові махінації на "кухні" дрогобицького господарства (додається "розгромне" відео)...

Відпочивши та вдало зустрівши Новорічно-Різдвяні свята, мільйони українців були здивовані космічними сумами, які їм нарахували за комунальні послуги. Проте, першість у махінації з розведеним різноманітними сумішами та щедро "напомпованим" повітрям спритними "фахівцями" газових служб газом, що подається до побутових приладів споживачів, посів наш "любий" "Нафтогаз".
Газові махінації на "кухні" дрогобицького господарства (додається "розгромне" відео)...
Я являюсь однією з тих обдурених Дрогобицьким "Львівгаззбудом" споживачем, з якого реально "вимсоктують", наче кров з пальця, неіснуючу космічну суму в розмірі більш, як три тисячі гривень за буцімто спожитий газ. Хоча, у квитанції вказано суму - 1197 грн., 86 коп.
Газові махінації на "кухні" дрогобицького господарства (додається "розгромне" відео)...
Газові махінації на "кухні" дрогобицького господарства (додається "розгромне" відео)...
Газові махінації на "кухні" дрогобицького господарства (додається "розгромне" відео)...
Звичайно, що платити за "лохотрон" я не маю наміру бодай тому, що просто не маю таких грошей. А по-друге, тому, що мене, як і мільйонів інших споживачів, обдурили урядовці на чолі з Гройсманом, які придумали дурисвітські закони: мовляв, чи прописаний, чи не прописаний у вас чоловік - доходи його рахуються. А те, що він платить за місцем реального проживання та прописки нікого з урядовців та службовців газових господарників у Дрогобичі реально не хвилює.

Та й платити за газ, який щедро напомпований повітрям також не буду. Сама зайвий раз переконувалась, що газ, який горів, як свічечка, "накручував" шалені "метражі" на лічильнику. А реального тепла не давав. Бували випадки, що газ просто згасав, хоча був скручений лише наполовину. Населення, з яким спілкуюся, мають аналогічні проблеми, і стверджують, що це ніщо інше, ніж накрутка грошей перед виборами. Знову, панове, з нас друть в три шкури. А ми мовчимо.


На щастя, я вчасно дізналася про те, що 18 лютого 2019 року НКРЕКП отримала від Державної регуляторної служби дозвіл на позапланові перевірки 20 облгазів. Підставою стали чисельні скарги українських споживачів газу на появу у платіжках надлишкових обсягів газу. За словами голови НКРЕКП Оксани Кривенко, комісія планує розпочати перші перевірки вже у березні. VoxConnector розібрався, як розвивалася ситуація та що робити споживачам, які отримали зайві суми у платіжках.


А тепер спробуємо розібратися, звідки у платіжках такі "космічні" суми?


Конфлікт навколо додаткових нарахувань розпочався у листопаді 2018 року, коли споживачі з встановленими газовими лічильниками отримали у платіжках, окрім нарахувань за місяць, додаткові суми за «різницю в об’ємах спожитого газу в стандартних і робочих умовах».

Що кажуть НКЕРКП та Нафтогаз?


НАК «Нафтогаз» закликав українців не вірити облгазам і в жодному разі не оплачувати за «приведення до стандартних умов»,підкресливши, що не має жодного стосунку до появи у платіжках додаткових сум: «Нафтогаз жодним чином не причетний до рішення газзбутів вимагати зі споживачів додаткові суми та засуджує такі дії. Відповідні витрати вже компенсуються спорідненим структурам газзбутів – облгазам через механізм виробничо-технологічних втрат».

У Нафтогазі також вважають, що донарахування можуть стати причиною подвійної оплати за газ або ж виникнення віртуальних богів, через які споживачі не матимуть змоги вільно змінити свого постачальника газу.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг підтримує позицію Нафтогазу. 23 листопада 2018 НКРЕКП заборонила облгазам донараховувати споживачам додаткові суми за приведення обсягів газу до стандартних умов.

Яка позиція уряду?


Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ще на початку грудня 2018 року пообіцяв проведення перевірки облгазів. «Платіть не більше 8,55 і тільки по лічильнику. Все інше — шахрайство. Ніяких попередніх боргів бути не моhttps://lifeinfo.com.ua/engine/skins/bbcodes/images/youtube.gifже» —заявив Гройсман під час години запитань до уряду у ВРУ.

У перевірці мають взяти участь Міністерства енергетики, а також регіонального розвитку і ЖКГ, а також НКРЕКП.


Що кажуть облгази?


Облгази компанії «РГК» Дмитра Фірташа незадоволені забороною на донарахування. Більш ніж 15 облгазів звернулися до Окружного адміністративного суду Києва з позовом проти НКРЕКП. Мета позову — скасувати рішення регулятора та повернути можливість донараховувати споживачам борги за приведення обсягу газу до стандартних умов.

Якими є поточні норми споживання газу для побутових споживачів?


Постановою Кабінету міністрів від 30 січня 2019 року встановлено такі норми споживання газу для домогосподаств без лічильників:

3,29 кубометра за наявності газової плити та централізованого постачання гарячої води;

5,39 кубометрів за наявності плити, але без централізованого постачання гарячої води;

10,49 кубометрів за наявності плити та газового водонагрівача.

Що робити, якщо ви отримали завищені платіжки?

Газові махінації на "кухні" дрогобицького господарства (додається "розгромне" відео)...
Нафтогаз рекомендує наступний порядок дій:

1. Звернутися до облгазу зі скаргою та вимагати провести перерахунок, надіславши відповідний лист-вимогу.

2. Надіслати до НКРЕКП скаргу на дії газзбуту.

3. Сплатити за газ в тій сумі, яка не оспорюється.

УВАГА!!! Варта також взяти до уваги і той факт, що через платіжки на газ розгорілась справжня ворожнеча: у рахунках з'явились незрозумілі коефіцієнти, втричі більші норми споживання , а у тих, в кого немає лічильника, ще й борги з 2015 року.
Газові махінації на "кухні" дрогобицького господарства (додається "розгромне" відео)...
Усі ці зависокі платіжки надходять українцям від місцевих облгазів. Здебільшого це – недержавні компанії, дві третини яких і досі пов'язують з олігархом Дмитром Фірташем.

30 січня 2019 року Кабмін вирішив повернути норми споживання газу до 3,3 на людину (хоча Верховний суд скасував постанову Кабміну від 23 березня 2016 року) .

Замість того, щоб займатися встановленням лічильників, облгази судяться за норми. Проблему ж з лічильниками, яку й досі не можуть вирішити облгази, уряд довірив "Нафтогазу". Компанія зможе встановити лічильний прилад безкоштовно, та висуває дві умови: Кабмін має виділити гроші, а споживачі підписати прямі контракти.

Та річ у тім, що за ці лічильники українці вже заплатили. Адже закон зобов'язав усіх постачальників газу закласти гроші на лічильні прилади у тариф й встановити їх спочатку до 2018 року, а тепер вже до кінця 2020-го.

Проблеми є навіть у споживачів з лічильниками: їм почали рахувати так званий температурний коефіцієнт. Тому перерахунки здійснюються залежно від того, де фізично знаходиться лічильник – на вулиці чи в приміщенні.

Вікторія ЛИШИК, використано матеріали "24 Канал" My Webpage


PS/ До речі, НКРЕКП планує здійснити перевірки ПАТ «Вінницягаз», ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Криворіжгаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Рівнегаз», ПАТ «Сумигаз», ПАТ «Тисменицягаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Харківміськгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Чернігівгаз».
Варто б перевірити й наших місцевих спритників, котрі виготовляють махінації з газом на "кухні" Дрогобицького господарства, як гадаєте, обдурені споживачі!
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: