Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Днями в НАК «Нафтогаз України» заявили, що колишні «регіонали» створюють провокації перед виборами, розсилаючи киянам через підконтрольних посередників платіжки за газ із занадто великими рахунками.

Днями в НАК «Нафтогаз України» заявили, що колишні «регіонали» створюють провокації перед виборами, розсилаючи киянам через підконтрольних посередників платіжки за газ із занадто великими рахунками.
Міністр соціальної політики України Андрій Рева пішов далі і запевнив українців, що платіжки з завищеними тарифами на газ, які прийшли людям у січні, є незаконними, тому платити за ними не потрібно, а якщо люди поспішили все погасити, вони можуть вимагати повернення коштів.
«Ті платіжки, які прийшли сьогодні людям, є незаконними, платити за них непотрібно. Я маю на увазі ті платіжки, які стосувалися оплати за газ без лічильників, у тому випадку, коли використовується газ для приготування їжі. Ці всі доплати, які незаконно нарахували газозбутові організації, не підлягають оплаті», – сказав Рева в ефірі «112 Україна».

Днями в НАК «Нафтогаз України» заявили, що колишні «регіонали» створюють провокації перед виборами, розсилаючи киянам через підконтрольних посередників платіжки за газ із занадто великими рахунками.
«Кияни, а хто з вас отримав вчора платіжки за газ від Київгазенерджі (дочірня компанія “Київгазу”) із суттєво збільшеним тарифом? Будемо вдячні за скріншоти рахунків. Вже вкотре приватні посередники, підконтрольні колишнім регіоналам, створюють провокації перед виборами. Кажуть, у них якась прикра опєчатка закралася», – попросила НАК «Нафтогаз" у своєму Twitter.
«Публічний аудит» пояснює, чому подібні заяви міністра можуть стати не лише причиною його відставки, а й порушення щодо нього кримінальної справи, та як сталося, що насправді формально нараховані українцям суми (з вини Кабміну) цілком законні.
Починаючи з 2014 року, Уряд тричі змінював норми споживання газу без лічильників, але постачальники газу щоразу скасовували ці зміни через суд. Останні норми на побутове споживання газу без лічильника були встановлені в 2017 році, діяли вони до 1 грудня 2018 (скасовані в судовому порядку рішенням Верховного суду України від 27.11.2018 у справі № 826/2507/18). Скасовуючи урядові рішення, суд постійно посилався на процесуальні порушення при оформленні документів.
«Саме тому з 1 грудня 2018 року (рахунки за грудень надходять у січні) постачальники газу, згідно з рішенням суду, розраховують платіжки населенню за тими нормами, які діяли до набрання чинності скасованого рішення Кабміну», – пояснює провідний аналітик «Публічного аудиту» Тарас Галайда.
Саме тому, а також зважаючи на збільшення вартості самого газу на 23 %, 1,5 млн українських сімей отримали в січні цього року рахунки за побутове споживання газу (без лічильника) в три і більше разів вищі.
Винен у цьому Кабмін, який збільшив тарифи на газ і допустив процесуальні порушення, які й послужили приводом для скасування норм на газ. Причому, офіційні роз’яснення з цього приводу вже дала і НКРЕКП, заявивши, що нові платіжки за газ розраховані законно, тож споживачі можуть здійснювати оплату.
Як змінилися платежі, показано в таблиці нижче.
газова плита (при наявності централізованого гарячого водопостачання)
✔ було – 3,3 м3/на кожну зареєстровану особу;
✔ стало – 9,8 м3/на кожну зареєстровану особу;
1 особа
2 особи
3 особи
4 особи
Було 6,88 грн * 3,3 м3
22,7 грн
45,4 грн
68,1 грн
90,8 грн
Стало 8,55 грн * 9,8 м3
83,8 грн
167,6 грн
251,4 грн
335,2 грн
газова плита (без централізованого гарячого водопостачання)
✔ було – 5,4 м3/на кожну зареєстровану особу;
✔ стало – 18,3 м3/на кожну зареєстровану особу;
1 особа
2 особи
3 особи
4 особи
Було 6,88 грн * 5,4 м3
37,15 грн
74,3 грн
111,45 грн
148,6 грн
Стало 8,55 грн * 18,3 м3
156,5 грн
313,0 грн
469,5 грн
626,0 грн
газова плита та газовий водонагрівач
✔ було – 10,5 м3/на кожну зареєстровану особу;
✔ стало – 23,6 м3/на кожну зареєстровану особу.
1 особа
2 особи
3 особи
4 особи
Було 6,88 грн * 10,5 м3
72,24 грн
144,48 грн
216,72 грн
288,96 грн
Стало 8,55 грн * 23,6 м3
201,78 грн
403,56 грн
605,34 грн
807,12 грн
Втім, тепер влада намагається викручуватися, звинувачуючи у високих платіжках всіх, кого можна, поширюючи завідомо неправдиву інформацію і даючи людям завідомо неправдиві поради.
«Закликаючи не оплачувати “незаконні платіжки”, Рева забуває сказати, що не має ні повноважень, ні спеціальних знань, ні прав, щоб давати подібні поради або вказівки людям. Не каже він і про те, що, не сплативши отримані “незаконні” платіжки, у споживачів утвориться борг, за який потім його ж підлеглі відберуть у довірливих громадян, які повірили міністру і телевізору, субсидії», – говорить керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.
Гольдарб іронізує, що можливо, міністр таким чином планує виконувати зобов’язання перед МВФ щодо скорочення кількості субсидіантів, адже комунальна заборгованість є підставою для того, аби людину позбавили цього виду соцдопомоги. За його словами, подібні заяви міністра можуть у майбутньому класифікуватися, відповідно до Ст. 367 Кримінального Кодексу України, як службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: