Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Ситуацію із захворюванням дітей на кір у Дрогобичі та Стебнику розглянули на позачерговому засіданні комісії з питань ТЕБ та НС

Ситуацію із захворюванням дітей на кір у Дрогобичі та Стебнику розглянули на позачерговому засіданні комісії з питань ТЕБ та НС
Днями у Дрогобицькій міській раді відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо ситуації із захворюванням на кір серед дітей Дрогобича та Стебника.
Участь у засіданні взяли керівники відділу охорони здоров`я та відділу освіти ДМР Володимир Чуба та Петро Сушко, керівники закладів освіти та медицини міст Дрогобича та Стебника.
Заслухавши під час засідання комісії доповідь завідувача Дрогобицького ММВ ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" Ігоря Майкута та завідувача відділення організації епіддосліджень Дрогобицького міжміського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Лесю Янківську встановлено, що епідемічна ситуація із захворюваності на кір у містах Дрогобичі та Стебнику, починаючи з вересня місяця поточного року, ускладнилась, а саме спостерігається друга хвиля зростання кількості хворих.
За даними моніторингу інфекційної захворюваності Дрогобицького ММВ, станом на 23.11.2018р всього зареєстровано 256 випадків захворювань на кір, з яких 78,5% — це дитяче населення. Найвища захворюваність серед дітей віком 5-9 років, питома вага якого складає 40,5%.
Аналіз вакцинального статусу хворих чітко підтверджує що не щеплені або щеплені з порушенням календаря щеплень становлять 61,1%, тому зниження захворюваності на кір не очікується, так як основним джерелом є діти організованих колективів.
За рекомендаціями ВООЗ охоплення щепленнями має складати більше 95%.

За даними програми «Укрвак» за 10 місяців 2018р показник охоплення щепленнями дитячого населення проти кору в м. Дрогобичі склав: вакцинація – 72,9%, ревакцинація – 77,9%.
Ситуацію із захворюванням дітей на кір у Дрогобичі та Стебнику розглянули на позачерговому засіданні комісії з питань ТЕБ та НС
З початком нового навчального року через групове перебування дітей в навчальних закладах ризик захворіти на кір та інші інфекційні захворювання збільшується, тому збільшилась кількість спалахів в організованих колективах. В новому навчальному році вже зареєстровано: спалахи епідемії в ЗОШ №10 м. Дрогобича (4 випадки) та в ЗОШ №7, №11 м. Стебник (5 та 4 випадки відповідно). Також зареєстровано по 1 випадку в ЗОШ № 1, 2, 14, 16, ДНЗ №20, в ЗОШ №17 – 2 випадки, в ДНЗ №15 – 3 випадки (в різні місяці), гімназія – 3 випадки (не пов’язані між собою).
У місті Стебник в організованих колективах захворіли: в ЗОШ №13, №6 в ДНЗ №21, 35 по 1 випадку, в ДНЗ №26 – 2 випадки.
У кожному закладі, де реєструється захворюваність, надаються рекомендації, але враховуючи високий рівень захворюваності в організованих колективах мм. Дрогобича і Стебника слід вважати, що обсяг протиепідемічних заходів є недостатнім.
Відтак за результатами засідання, відповідно до протоколу, комісія вирішила:
Епідемічну ситуацію в частині захворюваності на кір населення мм. Дрогобича, Стебника вважати неблагополучною.
2. Начальнику відділу охорони здоров’я виконавчих органів Дрогобицької міської ради Володимиру Чубі:
2.1. Створити оперативні бригади з залученням фахівців територіальних закладів охорони здоров’я, ВСП ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України", місцевих органів влади з метою проведення наступних заходів:
- вивчення в закладах охорони здоров’я адмінтериторії питання отримання, зберігання та використання імунобіологічних препаратів, у тому числі проти кору;
- вибіркове вивчення у дошкільних, шкільних навчальних закладах, вищих навчальних закладах, підприємствах, де зареєстровані спалахи захворювання на кір, питання організації та проведення заходів, направлених на профілактику захворювань на кір, у тому числі вакцинації проти даного захворювання;
- узагальнення та аналізу отриманих матеріалів, надання пропозицій закладам охорони здоров’я щодо покращення роботи з імунопрофілактики населення.
2.2. Розглянути на засіданні медради питання організації та проведення профілактичних щеплень, у тому числі проти кору, з урахування показників профілактичних та за епідемічними показами щеплень.
2.3. Вжити додаткових дієвих заходів щодо покращення показників охоплення профілактичними щепленнями, у тому числі проти кору, населення мм. Дрогобича і Стебника.
2.4. Проводити постійний моніторинг планової та за епідемічними показниками вакцинації проти імунокерованих інфекцій, у тому числі проти кору, за результатами моніторингу надавати рекомендації відповідним медустановам щодо покращення показників охоплення вакцинацією.
2.5. Ввести обмежувальні заходи щодо відвідування закладів охорони здоров’я сторонніми особами (близькі, родичі, представники юридичних осіб, тощо) до нормалізації епідситуації з захворюваності на кір.
2.6. Недопускати до навчального процесу на базі закладів охорони здоров’я студентів медичного коледжу без документального підтвердження про те, що вони перехворіли на кір або отримали вакцинацію від кору.
2.7. Посилити протиепідемічні заходи з недопущенням розповсюдження захворюваності на кір в закладах охорони здоров’я мм. Дрогобича і Стебника, у т. ч. не допускати планової госпіталізації у неінфекційні стаціонари контактних осіб з спалахом кору протягом 21 дня з часу контакт з хворим за виключенням за життєвими показами, при цьому в лікарні організовувати додаткові протиепідемічні заходи з метою запобігання поширенню інфекції.
2.8. Забезпечити медичний нагляд за контактами в осередках захворювання на кір на термін інкубаційного періоду та їх щеплення за епідемічними показниками, додаткові щеплення осіб, які не щеплені та щеплені з порушенням календаря.
2.9. Сприяти проведенню профілактичних щеплень визначених груп професійного ризику (медичних працівників, викладачів та допоміжного персоналу освітніх закладів, студентів навчальних закладів усіх рівнів акредитації без обмеження віку) проти кору на виконання ст.12 Закону України "Про захист населення від інфекційних хворіб" та вимог наказу МОЗ України за №1216 від 26.06.2018р "Про проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями". Проводити роз’яснювальну роботу.
2.10. При виникненні спалаху в організованому колективі організувати забір (перші 3-5 випадків) та доставку у вірусологічну лабораторію ДУ «ЛОЛЦ МОЗУ» для підтвердження випадків захворювання на кір біоматеріалу (сечі, носоглоточних змивів, сироватки крові) від 1-2 осіб для визначення циркуляції вірусів кору / краснухи.
2.13. Повідомляти керівників закладів освіти про стан проведення щеплень організованих груп.
Керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності:
Рекомендувати працівникам, які не мають документального підтвердження по перенесене захворювання на кір або проведене щеплення проти кору, вакцинуватися від даного інфекційного захворювання з наданням в адміністрацію підтверджуючого документу медичного закладу, що про вакцинацію.
У разі реєстрації серед працівників випадку захворювання на кір протягом 72 годин спільно з територіальним медичним закладом вирішити питання вакцинації проти кору контактних з захворілим працівників або введення їм імуноглобуліну.
Керівникам та власникам дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, дитячого будинку «Оранта», при виявленні випадку захворювання на кір у підпорядкованих закладах, вжити заходів щодо обмеження доступу у колективи осіб, що не хворіли на кір або не отримали щеплення проти кору з моменту виявлення першого хворого до 21 дня з моменту виявлення останнього хворого.
5. Начальнику відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Петру Сушку:
5.1. З урахуванням ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хворіб» від 06.04.2000р №164, сумісного листа Міністерства охорони здоров’я України і Міністерства освіти та науки України від 08.09.2017р №05.2/ 24166/1/119057 вирішити питання щодо обмеження відвідування дитячих дошкільних закладів та шкіл і прийому нових учнів та вихованців не щеплених проти кору.
5.2. Зобов’язати керівників закладів освіти організувати та забезпечити щоденний ранковий огляд та опитування дітей в закладах освіти закріпленими за закладами медичними працівниками, педагогічним персоналом закладу з метою виявлення захворілих та недопущення заносу і розповсюдження інфекційної, у тому числі на кір.
5.3. Забезпечити обов’язкову госпіталізацію інфекційних хворих з дитячих установ з постійним перебуванням дітей (дитячий будинок «Оранта»).
5.4. З метою профілактики та недопущення розповсюдження захворювань на кір зобов’язати керівників закладів освіти забезпечити:
- щоденний моніторинг стану відвідування дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів учасниками освітнього процесу з встановленням причин їх відсутності;
- дотримання належного санітарно-гігієнічного та протиепідемічного стану, температурного режиму та систематичне провітрювання приміщень у закладах дошкільної та загальної середньої освіти;
- проведення дезінфекційних заходів;
- розповсюдження серед учасників освітнього процесу санітарних бюлетенів, плакатів з питань профілактики кору;
- проведення роз’яснювальної роботи спільно з медичними працівниками лікувально-профілактичних закладів серед вихователів, учителів, інших працівників освітніх закладів, вихованців, учнів та батьків щодо необхідності профілактичних щеплень проти кору;
- розмежування у часі відвідування шкільної їдальні та прийому їжі під час перерв для учнів початкової, основної та старшої школи ЗЗСО.
- обмежити проведення масових заходів (свято Св. Миколая, новорічні ранки тощо) по дошкільних та загальноосвітніх закладах та закладах позашкільного виховання.
Начальнику Дрогобицького міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області (Загорському О.В. ):
6.1. При проведенні перевірок об’єктів нагляду звертати увагу на охоплення вакцинацією та ревакцинацією проти кору згідно календаря щеплень та проведені позапланові щеплення;
Контроль за дотриманням вимог санітарного законодавства в частині профілактика та недопущення інфекційної захворюваності, у тому числі на кір, а саме дотримання температурного та режиму провітрювання у виробничих приміщеннях, знання приготування та уміння використання дезінфекційних засобів, знання гігієнічних навичок та дотримання особистої гігієни працівниками, інше.
При виявленні порушень вимог санітарного законодавства надавати приписи щодо їх усунення, вживати адекватні виявленим порушенням адміністративні та адміністративно-запобіжні заходи.
Відділу охорони здоров’я виконавчих органів Дрогобицької міської ради, Дрогобицькому ММВ ДУ "Львівський ОЛЦ МОЗ України", Дрогобицькому міському управлінню ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області активізувати роз’яснювальну роботу серед населення з питань профілактики захворювань на кір.
Керівникам та власникам засобів масової інформації надавати можливість медичним працівникам проводити роз’яснювальну роботу щодо профілактики інфекційної захворюваності, у тому числі кору.


Прес-служба Дрогобицької міської ради
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: