Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Галина Гречин: Міжмуніципальна співпраця - це хороший інструмент вирішення спільних питань

26 жовтня у Львівському ЦРМС відбулося обговорення проекту обласної програми підтримки міжмуніципального співробітництва громад під час засідання круглого столу «Міжмуніципальне співробітництво у Львівській області: перспективи та можливості розвитку»
Галина Гречин: Міжмуніципальна співпраця - це хороший інструмент вирішення спільних питань
Звертаючись до учасників круглого столу, директор Львівського ЦРМС Галина Гречин наголосила на необхідності використання можливостей міжмуніципального співробітництва. «Співпрацюючи між собою, громади отримують взаєм вигідну користь. Це реальна можливість спільно вирішити потреби, які актуальні для двох і більше громад, а також це підтвердження факту довіри між громадами», - директор Львівського ЦРМС Галина Гречин.


Суть програми полягає у проведенні щорічного конкурсу проектів міжмуніципального співробітництва із відповідним фінансуванням з обласного бюджету та бюджетів рад, які уклали договори про міжмуніципальне співробітництво. Заходи Програми повинні сприяти розвитку співпраці органів місцевого самоврядування, підвищенню професійного рівня представників органів місцевого самоврядування, громадськості з питань управління проектами та активізації їх участі в національних і міжнародних програмах.

Практика укладення договорів міжмуніципального співробітництва в Україні свідчить, що якщо в області існують відповідні програми підтримки, то активність територіальних громад у цьому напрямку на порядок вища.

Станом на сьогодні, 1050 територіальних громад по всій Україні використовують інструменти міжмуніципального співробітництва, в тім числі, у сфері житлово-комунального господарства, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту і пожежної безпеки.

Динаміка процесу укладання договорів в Україні свідчить про суттєве зростання від 2 у 2014 році, до 145 у 2018 році. У 2015 році таких було укладено 29, у 2016 – 37, та у 2017 – 50.

Львівщина наразі має лише два договори про співпрацю.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: