Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

В Уличному на могилі воїнів УПА було освячено пам'ятник

В селі Уличне на Дрогобиччині у неділю, 21 жовтня, відбулося посвячення пам’ятника, встановленого на могилі загиблих воїнів УПА, віднайдених у 1991 році в різних місцях села Уличне та перепохованих на кладовищі.
В Уличному на могилі воїнів УПА було освячено пам'ятник
Чин посвячення пам’ятника і панахиду відправив о. Петро Сливка. Згодом процесія вирушила до останнього місця спочинку героїв.


Перед присутніми виступив голова Дрогобицької районної державної адміністрації Андрій Шевкенич, який, зокрема, зауважив, що на цвинтарі в Уличному поряд дві могили. Між ними 70 прожитих років. Ті хто похований в першій – невідомі вояки УПА, які мріяли і хотіли створити державу Україна, в другій – наш новітній герой Іван Габчак, який захищав державу, про яку мріяли наші батьки і діди.
В Уличному на могилі воїнів УПА було освячено пам'ятник
«Людина живе доки її пам’ятають, і цей хрест буде нам нагадувати про людей, які тут захороненні. Ми повинні пам’ятати поіменно героїв, котрі загинули за незалежність України», – сказав голова райдержадміністрації.

Депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний нагадав, що навколо Уличного було багато повстанських криївок, тому, що місцеві люди свідомі, дбали про свою націю, свій народ, не корилися загарбникам. За словами народного обранця, пам’ятник встановлено в межах реалізації обласної програми охорони та збереження культурної спадщини.

Про події майже тридцятирічної давності, пов’язанні з перепохованням воїнів УПА, розповів член товариства «Меморіал» Степан Стельмахович.


Після освячення Хреста була відправлена панахида і на могилі Марії Гарабач (псевдо Олена) – зв’язкової центрального проводу ОУН, секретаря Степана Бандери, – та її чоловіка о.Євгена Гарабача, які все життя боролися за незалежність України.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: