Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4
Сучасна школа знаходиться на етапі реформування. Як зміниться школа, які перевтілення потрібні для розвитку кожної дитини, кожного вчителя, яких вчителів потребує НУШ, як втілити у життя педагогіку партнерства? На ці актуальні питання ми шукаємо відповідь щодня.
«Створити культуру школи, у якій кожен учень відчує що його присутність важлива», - зазначав Кен Робінзон у своїй «Школі майбутнього».Цю важливість кожного у нашій школі ми намагаємося дати відчути усім.
Цьогоріч наша школа стала учасницею та переможницею багатьох проектів та конкурсів. Ми відкриті та готові до змін. Тому перший україно-фінський проект «Змінитися за 7 днів» був саме для нас. Ловити іскри змін від EdCamp ми розпочали усією школою. Участь у конкурсі брали 845 шкіл зі всієї України. Заявку на конкурс подавала практичний психолог Свойкіна Н.Б., а вболівали за перемогу усі. Школа стала учасницею півфіналу. З чотирьох шкіл експерти обрали ЗОШ с. Трудолюб. На зустріч з фінськими колегами на Полтавщину до школи-переможниці запросили директора школи Світлану Малу. Знайомство з фінською моделлю освіти, методикою спів учителювання, системою навчання через експеримент продовжилось кропіткою працею у стінах рідної школи задля змін та розвитку. Час настав – усе буде по-новому! Це довели наші учні, батьки, вчителі, випускники, громада, які підтримують та вболівають за школу.
У сучасному світі дуже важливим є вміння взаємодіяти. Проект від фонду Кличка Zero Waste School став ще одним випробуванням на вміння співпрацювати, креативно мислити, розвиватися. У проекті взяли участь 50 шкіл із різних областей України. Команда школи у складі Логин А.В., вчителя фізичної культури, учнів школи: Берчук В., Досяка І,. Мосія В., Кравців З. здобула перемогу. Нагорода – тренінг у м.Києві, де мали змогу навчитися працювати у команді, складати проекти, спілкуватися з ровесниками з усієї України. Як підсумок – проект Zero Waste School реалізується у школі. Команда «Ф’ючери» разом із зацікавленими учнями школи, вчителями, адміністрацією склали проект щодо покращення екологічної ситуації у нашому місті. Проект буде реалізований протягом 2018-2019 н.р.

Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

Тема екології та чистоти у рідному місті дуже близька усім учням нашої школи. Саме тому у цьому навчальному році ми реалізуємо проект із сортування сміття. Учні школи під керівництвом вчителів Коссака Г.М., Чернігевич Л.В., Коцур О.І. пройшли навчання із сортування сміття, яке провели студенти та викладачі біологічного факультету ДДПУ ім. І Франка. Наразі очікуємо прибуття контейнерів для роздільного збирання і сортування сміття. Прагнемо, щоб наше місто було чистим!
А ось Всеукраїнський еколого-освітній проект «Компола» уже у школі! Вчитель Коцур О.І. та учні 9-Г класу подали заявку на конкурс і перемогли! Тепер ми вчимося правильно сортувати та компостувати відходи шкільної їдальні. Як утилізувати батарейки та пластик учні школи вже знають. Акцію «Батарейки, здавайтеся!» проводимо вже другий рік поспіль. Проте участь у всеукраїнському екологічному дитячому конкурсі «Скажи пластику – ні! Зеленому майбутньому – так!» беремо уперше Вчитель Стецула М.В. разом з учнями 9-х класів провели захід до Міжнародного Дня Землі. Формування екологічної культури, розвиток екологічної самоосвіти, підтримка ековолонтерства відбувається також через участь у всеукраїнському конкурсі ековчинків «Кліматичні краплі».
Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4
Бережливе, ощадливе ставлення до водних ресурсів Землі – мета спільного проекту КП Дрогобичводоканал та ЗОШ №4. Учні школи вирішили дізнатися про воду якомога більше. Долучилася до впровадження проекту у життя заступник директора з навчально-виховної роботи Пруська Р.В. А щоб ці знання передати іншим – створили загальношкільну книгу «У її краплині – життя».
Убезпечити наших учнів від шкідливих звичок, застерегти від небажаних наслідків небезпечних проявів соціуму, пропагувати здоровий спосіб життя покликаний міжнародний проект «Україна – Польща. Ризики молодіжного середовища». У нашій школі цей проект буде успішно реалізовано під керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи Горічко М.П.
Інноваційний Проект «Енергоефективні школи: нова генерація» є одним із найуспішніших освітніх проектів з енергоефективності в Україні. Головна мета Проекту – пропагування серед школярів, їхніх батьків та вчителів дбайливого ставлення до енергоресурсів, формування особистої відповідальності за тепло та комфорт у своїх помешканнях, виховання свідомого екологічно-орієнтованого споживача житлово-комунальних послуг. У нашій школі цей проект реалізується учнями 6-х та 8-х класів під керівництвом Жгути Т.В., Павловської Н.Т., Татомир О.Я., Дурибаби А.М.
Учня нашої школи вивчають три іноземних мови. 2017-2018 н.р.– рік німецької мови в Україні. Школа стала учасницею Міжнародного конкурсу від Гетте Інституту «Краса мого міста в історії часу». Вчитель німецької мови Бойцун Л.П., єдина представниця із Львівської області, пройшла в м. Києві курс вдосконалення методики викладання німецької мови з теми «Мікро- та макропроекти». А вчитель англійської мови Бірюкова І.В. побувала на тренінговій сесії за програмою GoCamp. Незабутні три дні інтенсивних тренінгів та воркшопів. Що це таке? Це багато сучасних вправ і технік, методів і форм, які потім вчителі школи застосували у пришкільному мовному таборі. А вмінню орієнтуватися у великому, різноманітному морі інформації, критично мислити учні школи навчаються завдяки впровадженим курсам «Медіаосвіта» під керівництвом вчителя Моргун О.М. А молодші школярі вчаться орієнтуватися у медіапросторі з вчителем Лютик Н.Б.
Одна з ключових компетентностей Нової української школи – вміння навчатися протягом життя. Вчителі школи усвідомлюють, якщо не хочеш відставати – рухайся вперед. Тому займаються самоосвітою. За 2017-2018 н.р. – 97 сертифікатів та свідоцтв, участь команди школи на чолі із заступником директора з навчально-виховної роботи Самойлик С.В., у Фестивалі освіти, Фестивалі гуманної педагогіки, Фестивалі інноваційної освіти, проведення Всеукраїнської конференції, участь у міжнародних конференціях на базі ДДПУ ім. І.Франка. Директор школи С.В. Мала – учасниця Академії директорів – 2018. В рамках освітнього курсу учасники обговорювали важливі питання, які стосуються інновацій в управлінні навчальними закладами.
Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4
Відкритий простір нашої школи – це тісна взаємодія вчителів, учнів, батьків, громадськості при можливості навчання, розвитку та підтримки МОН України, ІМЗО, ЛОІППО, ГО «Освіторія», EdCamp України, «На урок», «Всеосвіта», EdEra, «Шкільний світ», ДДПУ ім.І.Франка, міської ради, відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради.
Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4
Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4
Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4
Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4
Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4
Кожен розуміє : «Хочеш змінити світ – почни із себе!»
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: