Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Львівщина підготувалася до старту освітньої реформи

Львівщина підготувалася до старту освітньої реформи
Цього року на Львівщині до перших класів підуть 30282 дитини. Усі вони навчатимуться вже за новим державним стандартом «Нової української школи», в основі якої – орієнтація на індивідуальні потреби дитини, а не пристосування школярів до єдиної навчальної системи.
Про це під час пре-конференції 21 серпня, розповіла директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.
І доповнила, що Нова українська школа – це школа, в основі якої лежить компетентнісний підхід: акцент не просто на знання, які діти отримують на уроках, а саме на застосування тих знань дітьми в житті. Це найважливіший аспект реформи. Друге – це дитиноцентризм. Тут не вчитель як основа, і діти підлаштовуються під учителя, в центрі нової української школи – саме дитина. Відповідно, трошечки по-іншому ми підходимо до навчального процесу: компетентнісний підхід, ігрові методи, які використовують, особливо в першому циклі. Перший цикл – це 1-2 клас, а потім – 3-4.
- Цього року Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти підготував 99 тренерів, які займалися зі всіма педагогами Львівської області, котрі цього року набирають перший клас. Це приблизно три тисячі осіб (3806 педпрацівників, – ред). Окрім того, ще приблизно 890 учителів іноземної мови, які працюватимуть з першокласниками. Завданням тренерів було навчити педагогів нових методик, поставити нові завдання перед учителями і скорегувати їхню роботу з першим класом. Також усі педагоги на Львівщині, які цьогоріч беруть перший клас, а ще окремі педагоги, які не набирають першокласників, на онлайн-платформі EdEra (ed-era.com) пройшли спеціальні курси й отримали сертифікати, які свідчать про те, що вони мали змогу навчитися нових методик, щоб бути готовими до змін, які настануть із 1 вересня. - Запевнила керівник департаменту освіти та науки ЛОДА Любомира Мандзій
І акцентувала увагу на тому, що на Львівщині залишилося не так багато з шкіл, де у класах п’ятеро дітей. Але ми ще маємо такі навчальні заклади, зокрема в Ходорівській ОТГ, в Дрогобицькому районі, в інших районах.
- Багато таких малокомплектних шкіл стали філіями опорних шкіл і в якійсь мірі вони будуть долучені до освітнього процесу спільно. Нова українська школа й методики навчання змінилися, вони передбачають, до прикладу, групову роботу дітей. Звичайно, де є троє дітей у класі, там узагалі не можна говорити про якусь групову роботу! Думаю, в нас буде збережена організація навчання через класи-комплекти, де в одному класі будуть діти першого та другого класів. Думаю, що тут буде циклічність, але це в подальшому, коли буде запроваджено новий державний стандарт, тобто перший клас можна буде об’єднати з другим, а третій – з четвертим. Зараз це складно, адже перший клас іде за новим держстандартом, а другий – ще за старою програмою. Тому в межах кожної території, де є така ситуація, навчальний процес організовуватимуть по-іншому. Так, безперечно, відділи освіти, районні ради показували для батьків переваги навчання у великих школах, але тут рішення і за батьками. Є окремі території, окремі населені пункти, де батьки погоджуються на укрупнення шкіл, відповідно, діти їздять на навчання у більші навчальні заклади. У колективі діти краще вчаться, мають більше можливостей. Адже якщо в колективі є конкуренція, це стимулює дітей бути активнішими, досягати більшого. - Резюмувала свій виступ. п. Любомира.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: