Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Володимир Чуба: Про виконання програми «Доступні ліки» та забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет

Володимир Чуба: Про виконання програми «Доступні ліки» та забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет
Вже більше року в Україні функціонує Урядова програма «Доступні ліки», у межах якої пацієнти зможуть отримувати визначені ліки від серцево-судинних захворювань, діабету II типу та бронхіальної астми безкоштовно або з певною доплатою.
Сьогодні в програмі передбачено 239 препаратів: 184 препарати для лікування серцево-судинних захворювань, 43 – діабету 2-го типу, 12 – бронхіальної астми.
Мета програми «Доступні ліки» – забезпечити кожного громадянина України за доступною ціною необхідними лікарськими засобами, які покращують якість їхнього життя і запобігають виникненню ускладнень.

Як зазначив начальник відділу охорони здоров`я ДМР Володимир Чуба під час щотижневої наради міського голови з керівниками структурних підрозділів ДМР та держустанов міста у понеділок, 25 червня, за перше півріччя 2018 року у медичних закладах Дрогобича лікарями було виписано, а в аптеках міста відпущено безкоштовних медикаментів на загальну суму 1 млн 583 тис. грн, із 1 млн 555 тис. грн запланованих. Тобто виконання програми за І півріччя 2018 року, за словами посадовця, становить 101,8%.
Щодо забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет людей, то Володимир Чуба зазначив, що наразі усі хворі у необхідній кількості отримують інсулін у аптеках міста за пільговими рецептами, однак заборгованість обласного бюджету перед власниками аптек становить 141 887 гривень.
Начальник відділу охорони здоров`я Дрогобича роз`яснив, що інсуліном хворих на цукровий діабет безкоштовно забезпечує держава, виплачуючи компенсацію аптекам, однак станом на сьогодні державна субвенція виплачена ще не в повному обсязі, тому аптеки відпускають інсулін у борг. Уже з початку ІІ півріччя очікується надходження державної субвенції.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: