Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

«Вікно життя» рятуватиме покинутих немовлят і у місті Котермака.

25 травня, у Дрогобичі при КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок» відкрили «Вікно життя» для покинутих немовлят.
Вікно життя — це спеціальний пункт, де жінка, яка внаслідок певних життєвих обставин хоче відмовитися від новонародженої дитини, анонімно може залишити своє немовля у спеціальному боксі.
«Вікно життя» рятуватиме покинутих немовлят і у місті Котермака.
У Дрогобичі відкриття такого пункту зреалізувалось за ініціативи ГО «Рух за життя» та Дрогобицької міської ради.


Участь у відкритті взяли керівництво міста, зокрема міський голова Тарас Кучма, священнослужителі Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ на чолі з єпископом-помічником СДЄ УГКЦ владикою Григорієм Комаром, медичні працівники пологового будинку, дрогобичани і представники ЗМІ місцевого та обласного рівнів.
«Вікно життя» рятуватиме покинутих немовлят і у місті Котермака.
Опісля молитви та освячення «Вікна життя» владика Григорій Комар звернувся до присутніх зі словами, що таке «вікно» є зайвим у суспільстві, де святою річчю є життя, батьківство, де люди приймають народження дитини як Божий дар, виховують і відряджають її у широкий світ.

«Але, на жаль, ми не завжди живемо в ідеальних умовах і трапляються такі життєві ситуації, коли спрацьовують якісь інші закони, коли перемагає людська слабкість, людина не бачить виходу, коли, можливо, верх бере гріх. Тоді молода мати постає перед дуже важким вибором – вбити дитину чи подарувати їй шанс на життя, за Божим задумом дати можливість посісти своє місце в суспільстві. Відкриваючи це «Вікно», ми сподіваємося, що воно допоможе зберегти життя принаймні одній маленькій людині», — продовжив священнослужитель.

Міський голова Дрогобича Тарса Кучма зазначив, ми у ніякому разі не повинні схвалювати вчинки таких матерів, але, якщо в силу певних обставин, жінка зважилась на такий вчинок, то передача дитини під опіку держави повинна відбуватись цивілізованим шляхом, а життя дитини збережене.

Окрім цього, міський голова відзначив, що від часу підписання меморандуму між Дрогобицькою міською радою, КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок» та ГО «Рух за життя» минуло лише два місяці і проект уже зреалізовано. Тож Тарас Кучма подякував усім, хто долучився до його втілення, особливо колективу пологового будинку та ГО «Рух за життя».

Під час відкриття зі словами подяки та сподіваннями щодо діяльності вікна поділились також керівник КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок» Володимир Штогрин, отець Володимир Нестор та голова ГО «Рух за життя» у Дрогобичі Іван Шуригайло.
«Вікно життя» рятуватиме покинутих немовлят і у місті Котермака.
Як було зазначено, «Вікно життя», облаштоване на базі КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок», функціонуватиме цілодобово та обладнане воно спеціальною сигналізацією, яка вмить повідомляє про те, що у «вікні» з’явилась дитита. Тут дитину, від якої відмовляється жінка, зможуть швидко обстежити і надати необхідну медичну допомогу. Якщо немовля є здоровим, то згодом його передають у дитячий будинок.
Також під час заходу було продемонстровано, як саме працює «Вікно життя», використавши у ролі немовляти іграшкову ляльку.

Прес-служба Дрогобицької міської ради
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: