Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Аби не допустити ліквідації лікарні, на Дрогобиччині мають на меті створити ОТГ

Аби не допустити ліквідації лікарні, на Дрогобиччині мають на меті створити ОТГ
20 травня у смт. Меденичі Дрогобицького району відбувся схід селища, під час якого владні мужі та громада обговорили два доволі значущих питання: закриття Меденицької лікарні та створення Меденицької об’єднаної територіальної громади. У обговоренні взяли участь голова районної ради Михайло Сікора, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад, депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний, голова ОТГ зі Стрийського району Тарас Баранецький та інші.

На захід також прийшли мешканці навколишніх сіл і сусіднього Миколаївського району, які звертаються до Меденич за лікарською допомогою.

Вступним словом схід відкрив Меденицький селищний голова Володимир Шулак.


Річ у тім, що на адресу місцевої лікарні надійшов лист з пропозицією на місці лікарні створити амбулаторію. Громада заявила протест та залишила за собою право боротися за збереження закладу.
Про загрози щодо ліквідації меденицької лікарні розповів її головний лікар Богдан Шуригайло, посилаючись на листа, якого він отримав з департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації ще в квітні.
Це підтвердив і депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний, який нещодавно отримав відповідь на свій запит, виголошений на сесії облради, від департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.
Як зауважив Михайло Задорожний, щоб позбутися впливу районних і обласних чиновників на долю лікарні, необхідно створити об ‘єднану територіальну громаду з центром у Меденичах, яка матиме повноваження самостійно приймати рішення щодо функціонування медичного закладу. Адже, за попередніми даними, до меденицької громади можуть ввійти населені пункти, в яких проживає близько 25 тисяч населення. Це буде самодостатня громада.
Народний обранець також нагадав, що через зволікання зі створенням об’єднаних громад у Дрогобицькому районі вже втратили приблизно півмільярда гривень коштів Державного бюджету, які можна було спрямувати на розвиток населених пунктів. На жаль, район досі немає перспективного плану створення ОТГ.
На сході виступив голова Грабовецької об’єднаної територіальної громади Стрийського району Богдан Барабаш, який поділився досвідом створення і організації роботи ОТГ, підкріпивши свою розповідь економічними показниками, що свідчать про розвиток громади, який з кожним роком набирає темпів.
Про підтримку районною владою процесу створення громад запевнили голова райради Михайло Сікора і перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад. Михайло Сікора також сказав, що до кінця року ніхто лікарні закривати не буде. Та це запевнення не задовольнило людей. Вони хотіли знати, що буде з медзакладом і після нового року. Голова райради відповів, що він жодної лікарні в районі закрити не дасть.
Учасники сходу підтримали пропозицію селищного голови Володимира Шулака щодо створення Меденицької ОТГ, що гарантуватиме збереження лікарні, адже громада сама визначатиме куди скеровувати кошти, які будуть надходити до бюджету, а не район.
До кінця року лікарні закривати ніхто не буде. На сході селища було розпочато збір підписів за недопущення ліквідації лікарні і створення Меденицької ОТГ.
Більшість інформації взято зі сторінки соцмережі Фейсбук Михайла Задорожного
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: