Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Через штучно створені перешкоди директор ансамблю «Верховина» склав свої повноваження

Через штучно створені перешкоди директор ансамблю «Верховина» склав свої повноваження
Колектив Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина», який cистематично демонструє свою державну позицію, і своєю повсякденною працею пропагує українські національно-патріотичні цінності, залишився без керівника - натхненного і невтомного Зоряна Тарасовича Ацедонського. Після 18-и років кропіткої праці та постійних переживань за долю колективу очільник Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина» Зорян Ацедонський склав свої повноваження, про що повідомив на своїй сторінці в мережі Фейсбук.
Через штучно створені перешкоди директор ансамблю «Верховина» склав свої повноваження

ДРУЗІ ВІРТЕ В ПЕРЕМОГУ ДОБРА, А ВОРОГИ НЕ ВТІШАЙТЕСЬ ЗАВЧАСНО!

Дорогі друзі, колеги,обласні чиновники та дрогобичани!
18 років Господь Бог благословив мене на працю в Заслуженому Прикарпатському ансамблі пісні та танцю України «Верховина». За цей час пройдено дуже багато різноманітних яскравих і нелегких періодів праці з чудовим мистецьким колективом. Бувале різне. І участь в грандіозних концертах, фестивалях, конкурсах по Україні та за кордоном. І всюди нас вітали гучними оваціями і щирими словами подяки. Але, як і кожен заклад культури ми відчували упереджене ставлення деяких чиновників до нашого ансамблю. Найпоширенішою рисою частини українських чиновників є фарисейство та подвійні стандарти. Хоч в більшості випадків в органах влади працюють люди порядні і професійні.
Перипетії з Ансамблем «Верховина» тривають від 2011 року. Обласні чиновники всіма можливими методами старались весь той час знайти будь-які приводи, щоб «скинути» з обласного бюджету на міський наш колектив. Штучно створені перешкоди, популізм та брехня стали їхніми інструментами в досягненні своїх цілей. Навіть останнє рішення обласної ради про переведення ансамблю на фінансування з міського бюджету, «зліпили» хитро, внісши одним з пунктів та ще й в додатку, без попереднього розгляду на профільній депутатській комісії, в рішення про обласний бюджет на 2018 рік. І коли, цими днями, представники колективу на зустрічі з одним із керівників області задали пряме запитання: Чому Ви так зробили?. Він відповів - «Така політична воля депутатів». От і все. Політична воля….
Щоб зняти з себе пряму відповідальність, чиновники різного рівня «переводять стрілки» на керівника колективу і цинічними методами підбурюють колектив. Хоч на десятки письмових і усних звернень протягом 3-х років не реагували зовсім.
З іншої сторони, Міський голова, заступники, міський відділ культури, обласна та міські профспілкові організації , «свідомі» міські і обласні депутати робили все можливе для врегулювання даної проблеми.
Саме тому, щоб не бути видуманим деякими фальшивими людьми «каменем спотикання», я вирішив скласти свої повноваження директора ансамблю «Верховина».
Хочу висловити слова щирої подяки своїм колегам по праці, колегам по культурі та усім, хто на цьому спільному шляху був однодумцем, соратником та другом!
Вірю, що здоровий глузд і правда переможуть і чудовий, високопрофесійний колектив АНСАМБЛЮ «ВЕРХОВИНА» зможе досягати нових висот в своїй професійній діяльності !!!

Про те, як свідомо, крок за кроком знищувався відомий на всю Україну та за її межами ансамбль "Верховина" писав і наш сайт:
My Webpage Керівник Зслуженого Прикарпатськогог ансамблю пісні та танцю України "Верховина" Зорян Ацедонський неспокійний за долю колективу

Ще на початку 2015 р., побувавши на останній прес-конференції, яку з приводу скрутного фінансово-економічного становища, скликав для представників ЗМІ сьогодні вже колишній директор "Верховини" Зорян Ацедонський, у представників ЗМІ склалося враження, що чиновники на державних рівнях (прикметно, що саме ті, які представляли і представляють в міністерстві культуру) далеко не радіють з того що є такий колектив, який пропагує українську пісню, український танець, українську культуру. Навпаки, раді б його "з'їсти" My Webpage Чи вдасться Наталії Гамкало «згамкати» «Верховину»?
Через штучно створені перешкоди директор ансамблю «Верховина» склав свої повноваження
Згодом у зв’язку з поширеною в місцевих ЗМІ інформацією про ситуацію навколо правового статусу Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина» Зорян Тарасович висловлював свою позицію з цього питання.

Відкритий лист Заслуженого ансамблю «Верховини»
В.о. Дрогобицького міського голови п. Тарасу Метику

Депутатам Львівської обласної та Дрогобицької міської рад

Громаді м. Дрогобича

З 2005 року по 2010 рік ансамбль «Верховина», перебуваючи на фінансуванні з обласного бюджету активно здійснював свою концертну діяльність(дохід від концертів: 2008р. – 82 тисячі гривень, 2009р. – 89 тисяч гривень, 2010 р. – 142 тисячі гривень, 2011 р. – 218 тисяч гривень). За цей період здійснювались гастрольні поїздки в Латвію, Угорщину, Сербію, Хорватію, не кажучи вже про подорожі Польщею та Україною, які відбувались при сприянні Управління культури Львівської ОДА та Міністерства культури України. Колектив брав участь в офіційних заходах у Львівській області та у м. Києві.

До 28.12.2012 р. ансамбль керувався Статутом, затвердженим у 2002 році. Фінансування з обласного бюджету здійснювалось регулярно і без жодних застережень.

Епопея проблем навколо ансамблю розпочалась наприкінці 2010 року, одночасно з приходом до влади Віктора Януковича і його команди на місцях. Наш заклад культури протягом 2010-2012 років перевіряли безліч комісій по фінансово-господарській та творчій діяльності. Висновки кожної наступної перевірки свідчили однозначно: жодних серйозних недоліків немає.

В кінці 2012 року керуючись компромісними міркуваннями (не правовими) Дрогобицька міська рада внесла зміни до Статуту ансамблю, де передала усі функції керівництва фінансово-господарською та творчою діяльністю Управлінню культури Львівської ОДА. Місцева влада залишила за собою лише три функції: 1. Право розпоряджатись майном ансамблю(в тім числі приміщенням площею майже 2000 кв.м., яке належить громаді м. Дрогобича), 2. Право, як засновника, проводити реорганізацію, перепрофілювання чи ліквідацію ансамблю. 3. Право призначати та звільняти директора ансамблю.

Управління культури ЛОДА протягом останніх років абсолютно ігнорувало численні прохання керівництва ансамблю про надання необхідної творчо-методичної та фінансової підтримки. Суспільно-політичні події, економічні негаразди в державі, та насамперед відсутність підтримки зі сторони обласних керівників культури вплинули на фінансові показники «Верховини». Але колектив обрав стратегію участі у благодійних концертах, отриманні кошти від яких скеровуються на підтримку воїнів Української армії.

Черговим неприємним сюрпризом для колективу та для міської влади став несподіваний намір Департаменту культури Львівської ОДА перевести ансамбль «Верховина» на фінансування з міського бюджету, прикриваючись терміном «децентралізація». Чому саме наш ансамбль обрали з 28-и установ обласної культури відповіді ніхто з обласних чиновників не надав і по сьогодні.

Завдяки активній позиції депутатів обласної ради та рішучості колективу цей процес вдалось зупинити. Але і надалі обласні керівники культури продовжують «тиснути» різноманітними методами на міську владу Дрогобича, щоб та передала і ці три вищезгадані функції, що належать до повноважень Дрогобицької міської ради.

Серед причин називають зміни до Бюджетного кодексу України. Зокрема – ст.90, в якій говориться наступне: до видатків, що здійснюються з обласних бюджетів належать видатки на державні театрально-видовищні програми (філармонії, художні, музичні колективи і ансамблі, театри, концертні і циркові організації, будинки культури національного, державного і обласного значення. Географія виступів ансамблю «Верховина» охоплює всю Львівську та інші області. Оплата праці артистам колективу з 2005 року здійснюється по шкалі для обласних колективів. То в чому невідповідність Бюджетному кодексу?

Та чому обласні фінансисти не згадують статті 101 і 104 Бюджетного кодексу «Міжбюджетні трансферти між місцевими бюджетами», в якій зазначається, що субвенція на утримання об’єктів спільного користування надається з одного місцевого бюджету іншому для компенсації відповідних видатків. Дані умови визначаються на договірних засадах між надавачем субвенції та її отримувачем.

Але, на жаль, деякі місцеві можновладці, перебуваючи під впливом чиновників львівської облдержадміністрації стараються чим скоріш «скинути зі своїх плечей» чудовий мистецький колектив з майже 70-річною історією. Перш, ніж приймати таке доленосне для колективу(90 працівників) та для громади міста Дрогобича рішення, необхідно передбачити усі можливі в майбутньому наслідки. Бо чи можна повністю довірити долю колективу в руки чиновників, які протягом останніх 5-и років своєю діяльністю завдали лише шкоди для ансамблю?!? Громада нашого славного міста та депутатський корпус, який представляє дану громаду, повинні бути впевненні, що через рік, чи п`ять, чи навіть десять років ми матимемо можливість бачити і чути прекрасні українські національні пісні та танці у виконанні Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина»».
З повагою, від імені колективу ансамблю «Верховина» директор Зорян Ацедонський

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: