Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

У Нагуєвичах представляють нові архівні документи про події Листопадового чину на Дрогобиччині

У Нагуєвичах представляють нові архівні документи про події Листопадового чину на Дрогобиччині
Як повідомляє директор державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, сьогодні, 2 листопада, у співпраці з історичним факультетом Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка, районною радою та райдержадміністрацією було проведено науковий семінар, присвячений темі Листопадового чину на Дрогобиччині 1918 року.

Семінар відбувався у с. Нагуєвичі в конференц-залі літературно-меморіального музею Івана Франка.

«Цікаво і конструктивно обговорювалася тема щодо нових джерел до історії ЗУНР на теренах Дрогобицького повіту, у тому числі в Дрогобичі, Бориславі, Східниці, Нагуєвичах та інших селах», – каже Б. Лазорак.

«Суперечливість сучасних краєзнавчих, наукових та політичних думок з приводу державотворення в історії України 1918-1919 рр. має на сьогодні більше шансів сконцентруватися на перемозі історичної правди, а не піартехнологій, – вважає Богдан Лазорак. – Відтак матимемо нагоду поговорити про нові архівні документи, часто розсекречені та маловідомі, а також про нелегкі сторінки нашої історії на Дрогобичині та боротьбу українського війська за дерево волі українського народу в цілому. Спробуємо разом з’ясувати, якими мотивами керувалися українці під час Листопадового чину, що таке українська революція тоді, і які уроки маємо сьогодні?».
За інформацією прес-служби Дрогобицької РДА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: