Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Сесія Дрогобицької міської ради прийняла рішення про перевстановлення Меморіальної дошки Праведнику Світу Ебергарду Гельмріху

Сесія Дрогобицької міської ради прийняла рішення про перевстановлення Меморіальної дошки Праведнику Світу Ебергарду Гельмріху
У червні цього року у Дрогобичі увіковічнили пам`ять Праведника народів світу, встановивши на фасаді будинку, у якому проживав чоловік, меморіальну таблицю. Ебергарда Гельмріха — німецький військовий, який у часі Другої світової війни рятував дрогобицьких євреїв та дрогобичан, які їх переховували.
Таблицю встановлено на фасаді будинку, який знаходиться на вулиці Івана Франка, 7 — навпроти головного корпусу Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Ініціювала встановлення таблиці іудейська релігійна громада, взявши на себе всі фінансові витрати.
Однак, через відсутність прописаного в Україні законодавства як на загальнодержавному, так і на місцевому рівні у порядку розміщення надписів на пам`ятній таблиці, напис українською мовою посів третє місце.
Таке розташування напису українською мовою викликало обурення певних дрогобичан, які критично це засудили.
Ініціатори встановлення таблиці стверджують, що у такому розміщенні мов користуються алфавітним порядком, тому й вийшло так, що українська мова не на першому місці.
Провівши низку переговорів з представниками іудейської громади, зокрема Йосифом Карпіним, вдалося досягнути компромісу щодо перевстановлення меморіальної таблиці, зробивши перший надпис державною мовою України — українською. Всі фінансові витрати готовий взяти на себе депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний.
Це підтвердив Михайло Задорожний і на засіданні сесії Дрогобицької міської ради у вівторок, 3 жовтня.
Відтак, депутатами міської ради було прийнято рішення про перевстановлення меморіальної таблиці Ебергарду Гельмріху і перший напис на дошці повинен бути виконаний українською мовою.
«Ця меморіальна таблиця повинна стати початком встановлення таких же пам’ятних знаків українським Героям, а для того, щоб більше не потрапляти у подібні ситуації, ми приймемо відповідне рішення на місцевому рівні», — зазначив Тарас Кучма.
Вже на наступне засідання сесії, яке заплановано на 20 жовтня, відповідна комісія розробить зміни до Положення про порядок встановлення пам'ятних знаків та меморіальних таблиць у Дрогобичі, де чітко буде прописано, що перший напис повинен бути державною мовою України — українською.

Прес-служба Дрогобицької міської ради
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: