Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець.

Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець.
30 вересня о 0 годин 47 хвилин у місті Трускавці трускавчани відчули поштовх землетрусу.
Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець.
Як повідомляє на своїй сторінці у ФЕЙСБУК
Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець.депутат Трускавецької міської ради Роман Бучкович:
"30-го вересня о 0 годин 47 хвилин у місті Трускавці я, і, думаю, не тільки я, відчув поштовх землетрусу. Як наслідок, щезло світло в моєму будинку та на території фірми "Терен". Підозрюю, що нема світла і на вул. Мазепи. Вуличне освітлення наразі є."
Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець.
Депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич повідомив представникам ЗМІ про те, що обвал карстової породи діаметром 200м, глибиною 30 м відбувся на території с. Модричі, Дрогобицького району, 300 метрів від дороги та 1 км. до найближчої будівлі. Пошкоджено дві електроопори. Електропостачання населених пунктів не перервано. Потерпілих не має. Що саме спричинило обвал наразі невідомо, це з’ясують експерти.
За даними Головного управління ДНС у Львівській області, невеликий землетрус спричинив утворення провалля у селі Модричі Дрогобицького району в ніч на суботу, 30 вересня, діаметром 300 метрів та глибиною до 50 метрів. Це пов’язано з колишнім державним підприємством «Полімінерал», у недіючих соляних шахтах якого трапляються обвали.Через техногенну катастрофу була пошкоджена лінія електропередач Стебник- Трускавець. Як наслідок - місто-курорт залишилося на одній лінії живлення!.

Ці небезпечні ділянки проходять через існуючий автошлях Дрогобич-Трускавець. Кілька років тому обабіч дороги вже утворювалися порожнини, які заповнилися водою. Науковці і сейсмологи неодноразово попереджали про небезпеку обвалів цих порожнин - автошлях Дрогобич-Трускавець може опинитися під землею.
Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець.
От тобі й маєш! Природа реагує швидше, ніж влада. Я про те, що в середині вересня поточного року сесією Дрогобицької районної ради, депутатським корпусом та місцевим самоврядуванням було заслухано та обговорено питання «Про прийняття звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Фонду державного майна України щодо екологічної ситуації, що склалася на території Дрогобицького району, внаслідок діяльності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

З огляду на техногенно-екологічну ситуацію на гірничо-хімічних підприємствах Львівської області та з метою стабілізації екологічної рівноваги в гірничо-хімічних регіонах Львівшини, депутати прийняли звернення до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Фонду державного майна щодо необхідності вжиття заходів для недопущення виникнення надзвичайної ситуації.

Було ще й звернення до Президента України Петра Порошенка від місцевих мешканців регіону "Про недопущення техногенної катастрофи ( провалення під землю міст Стебник, Трускавець, Дрогобич та ближніх сіл)".

Президенту України
Порошенку П.О.

Коник Анни Григорівни
Харевич Ірини РоманівниШановний пане Президент!


До вас звертаються громадяни Дрогобиччини , що у Львівській області.
Просимо Вас звернути увагу на масштабну проблему, що виникла у нашому регіоні. Пустоти площею 8 млн. метрів кубічних утворилися внаслідок видобутку калійних солей (м. Стебник Львівської області). Вони постійно заповнюються водами, що призводить до розмивання ґрунту. Це може призвести до техногенного землетрусу та великих руйнацій. Обов’язково зруйнуються автодороги Дрогобич - Трускавець, водогін Гірне - Дрогобич, електромережі, підземні комунікації. Найстрашнішим наслідком даної катастрофи стане те, що під землею опиняться населені пункти Стебник – Трускавець - Солець - Дрогобич і це призведе до людських жертв.
Переконливо просимо Вас, пане Президент, прийняти необхідні рішення та дії в найкоротший термін щоб уникнути екологічної катастрофи та втрати українських земель!

Ця резонансна подія викликала на сторінка ФЕЙСБУК-у шквал бурхливих та емоційних обговорень!


Ось одне з них, яке я вважаю доволі суттєвим, і навколо якого почалося емоційне обговорення: " Я родом з Сільця. Батьки кажуть, що трясе часто, але 15 років назад вже була велика проблема, а зараз ЛИХО-катастрофа, і саме головне, що мешканці 4 МІСТ нікому не потрібні!!!!!! Всі гроші,які виділяла держава йшли дирекції комбінату(на нові вілли та автівки).А зараз ніби-роблять великі очі,що провали........

Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець. Оксана Панькив

Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець. Аня Король: "Ото люди живуть в страху((("

Оксана Панькив: Треба,щоб посадовці жили в страху!!!!!!!!!

Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець. Леонід Дмитрах: Щоб комісія працювала швидко і ефективно бажано облаштувати їм місце засідань в центрі провалля. Сумно.

Микола Білик: Там почався незворотній процес, ніяка комісія невзмозі це зупинити, проти стихіі не попреш, є варіант, треба евакуювати на д.днів впритул-розсташоване населення, і здійснити декілька підземних вибухів, тобто пришвидшити западання пустот, декілька днів дати на усадку і продовжувати далі насолоджуватись життям... так, будуть руйнацііі, але бєзжертвенні, і це дешевше і безпечніше ніж жити на п.бочці.
Подобається · Відповісти · 11 · 15 год
Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець.
Оксана Панькив: А хто буде цим займатися????? Кому потрібні лишні клопоти,такі,як евакуація населення-краще ЖЕРТВИ-тоді "мерські ЩУРІ" покажуть,що вони ніби працюють.......Ніби заповнять віртуально якісь пустоти----собі до кишені.....Але,чому тихо сидить ТРУСКАВЕЦЬ-ще пару поштовхів і джерела зникнуть.Не буде курорту......Чи вони вирішили викачати інвестиції до кінця,і будь,що буде......

Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець.Леонід Дмитрах: Господи помилуй тих, що не свідомі того, що творять. Культ матеріального блаженства може знищити мить природної стихії, а можливо це помста природи за шкурницьке наше зловживання.

Посадовці кажуть, що для паніки немає причин. Але хто ж може знати, що готує нам стихія? Посадовці? Хіба вони з небесною канцелярією заключили угоду?

Учора на місці провалля, що утворилося, працювали представники Департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації. Про результати було повідомлено районну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка ухвалюватиме рішення щодо переліку першочергових заходів, необхідних для контролю за ситуацією.

А що скажуть нам експерти? Повернімося до статистики: ТСН вважає, що Україна - єдина країна в світі, яку в першу чергу асоціюють з техногенною катастрофою. Більше 30-и років тому стався вибух на Чорнобильській АЕС. ТСН.ua з'ясовував, що роблять в нашій країні, щоб мінімізувати подібні НС.
My Webpage
В Україні, за статистикою, останнього десятиліття щороку виникає від 110 до 140 надзвичайних ситуацій. За даними МНС, найбільш вразливими до природних і техногенних катастроф в 2012 році були Чернівецька, Івано-Франківська, Закарпатська, Миколаївська, Одеська, Вінницька, Тернопільська, Хмельницька області та Автономна Республіка Крим.

На думку екологів, в Україні так історично склалося - реагувати тільки на подію, а не на порушення норм безпеки. "Українські служби добре знають, що робити, коли сталася аварія, але вони абсолютно не заточені під роботу на випередження таких катастроф", - визнають в ООН.
У МНС нарікають на недофінансування. "Фінансування державних цільових програм захисту від шкідливої дії вод недостатньо, так в 2011 році на це було виділено 136 млн. грн., що складає 20% від передбаченого програмами. Державним бюджетом на 2012 рік фінансування зазначених програм передбачено в розмірі 190 млн. грн., що складає відповідно 27%", - каже директор Департаменту цивільного захисту МНС Василь Квашук.

З одного боку це дійсно так: у МНС не вистачає ні людей, ні техніки. За офіційними даними, в Україні  на 1000 людей приходиться 1 рятівник із МНС. Для порівняння у Франції на одного рятівника приходиться не більше 20 людей.

 "Ми в своїй більшості сміливі, відповідальні люди. Адже хто ще піде ризикувати своїм життям за невелику державну зарплату? Але що ми можемо зробити, нашому відомству не завжди вистачає грошей на те, щоб придбати пальне?" - каже рятувальник Віктор Б.

І ця проблема - загальноукраїнська. Постійне недофінансування з боку держави! За каденції усіх Президентів. Як відкрита рана, вона болить нас і сьогодні...
Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець.
Та найбільше болить зверхність та цинізм місцевих можновладців Трускавця. У трускавецькій мерії надзвичайно оптимістично сприйняли ймовірність техногенної катастрофи в регіоні. Міський голова міста-курорту, висуванець "Самопомочі", Андрій Кульчинський на своїй сторінці у ФБ поділився думками стосовно причин та перспектив її розвитку. Андрій Богданович повідомив, що мінеральним водам Трускавця ніщо не загрожує, утворення провалля прогнозувалося давно, а на його місці з часом може утворитися водойма по типу Мертвого моря.
Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець.
Заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький переконаний, що сьогодні насамперед потрібно зробити геофізичні дослідження земної поверхні й, на його думку, у цій локації, де нині утворилося провалля, воно далі збільшуватися не буде. Олексій Балицький запевнив, що загрози для мешканців Трускавця немає, для родовища мінеральних вод курорту – також. Що стосується автошляху – то небезпека його руйнування таки є! Заступник трускавецького мера не повідомив про те, що у провалля потрапили дві електричні опори, пошкоджена лінія електропередач Стебник- Трускавець. ЯК наслідок - місто-курорт залишилося на одній лінії живлення!

Сайт Трускавецької міської ради впродовж 30 вересня жодним словом не обмовився про проблему, яка схвилювала людей. Натомість офіційний ресурс рясніє інформаціями про привітання, частування, культурні заходи. Одним словом - "пир во время чумы!"
Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець.
А більшість прихвостнів мера з депутатського корпусу Трускавецької міської ради мовчать, бо "благоденствують!"
Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець.
Найстрашнішим наслідком даної катастрофи, породженої постійним недофінансуванням з боку держави, стане те, що під землею опиняться населені пункти: Дрогобич, Трускавець, Стебник та Солець.
Як стверджують у себе на сторінці у соцмережі ФЕЙСБУК депутат Львівської облради Михайло Задорожний та відомий політичний і громадський діяч Іван Матковський, карстові обвали – це те, що є наслідком безгосподарності на Стебницькому «Полімінералі» в часи незалежності України. Загрози від так званої «мокрої консервації», хронічне недофінансування, перехід підприємства у приватні руки, відмахування від проблеми стебницьких видобутків – це те, що аж ніяк не тішить. Аналогічна ситуація і з Бориславом, де ще в радянські часи стався вибух газу і в повітря злетів будинок і де ще й зараз час від часу на подвір`я бориславців «виходить» нафта, а в підвалах смердить газом.

Але ці проблеми не виникли сьогодні і їх розв’язання потребує правильної стратегії, часу та коштів. А головне – бажання, якого, на жаль, немає у можновладців ні на рівні області, ні тим більше в Україні.
Вікторія ЛИШИК, більшість фото взяті з соцмережі ФЕЙСБУК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: