Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

З метою стабілізації екологічної рівноваги в гірничо-хімічних регіонах області Дрогобицька райрада просить державного фінансування природоохоронних заходів на Стебницькому «Полімінералі».

З метою стабілізації екологічної рівноваги в гірничо-хімічних регіонах області Дрогобицька райрада просить державного фінансування природоохоронних заходів на Стебницькому «Полімінералі».
Нещодавно сесією Дрогобицької районної ради, депутатським корпусом та місцевим самоврядуванням було заслухано та обговорено питання «Про прийняття звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Фонду державного майна України щодо екологічної ситуації, що склалася на території Дрогобицького району, внаслідок діяльності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

З цього приводу зачитав звернення голова постійної комісії з питань охорони довкілля і природних ресурсів Михайло Гук.

У зверненні зазначається, що внаслідок багаторічного видобутку і переробки калійних руд в зоні діяльності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» утворилися понад 24 млн куб м підземних порожнин та хвостосховище відходів об’ємом 22 млн т, на якому у 1983 році вже відбувся аварійний прорив дамби, що призвело до забруднення солями важких металів значної території Львівської області та басейну річки Дністер. Протягом останніх років почастішали випадки просідання та провалу верхнього шару грунту та утворення карстових провалів. У зоні впливу підземних гірничих виробок та в зоні утворення карстових провалів розташовані житлові будинки, лінії високовольтних передач, магістральні водогони, шосейна дорога Т-14-02 Східниця-Пісочна (на ділянці Дрогобич-Трускавець) та залізнична колія державного значення Трускавець-Київ.
З метою стабілізації екологічної рівноваги в гірничо-хімічних регіонах області Дрогобицька райрада просить державного фінансування природоохоронних заходів на Стебницькому «Полімінералі».
Внаслідок аварійних проривів вод у підземні рудники, виникла небезпека додаткового обвалу земної поверхні, що, за висновками вчених, може призвести до техногенного землетрусу. В небезпечній зоні опинились міста Дрогобич, Борислав, Стебник, місто-курорт Трускавець та інші населені пункти Львівської області.

У 2013 році Фондом державного майна України проведено процедуру приватизації ДГХП «Полімінерал», яке було перетворене в ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». Новими власниками підприємства було взято на себе зобов’язання щодо виконання комплексу необхідних природоохоронних заходів, внаслідок чого було припинено державне фінансування цих заходів. На жаль, на сьогодні ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» зупинило виконання необхідного комплексу природоохоронних заходів в зоні діяльності підприємства. Мало того, як видно з листа Державної екологічної інспекції у Львівській області від 01.08.2016 року № 02-3729, торік керівництвом ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» було не допущено держінспекторів з охорони навколишнього природного середовища до проведення планової перевірки дотримання підприємством вимог природоохоронного законодавства. Внаслідок цього, не має достовірної інформації про екологічний стан в зоні впливу ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». У регіоні продовжується інтенсивний розвиток карстових процесів та інших негативних екологічних явищ. 16 березня ц.р. Дрогобицькою районною радою було прийнято звернення до Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради щодо необхідності створення обласної комісії із залученням необхідних фахівців для вивчення реального стану в зоні впливу ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», а також прийняти на сесії Львівської обласної ради звернення до Кабінету міністрів України щодо необхідності фінансування з Державного бюджету України природоохоронних та випереджуючих захисних заходів на ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». У тому числі: проведення постійного моніторингу ситуації, винесення із зони карстових провалів комунікацій, рекультивації порушених земель, виконання «Комплексного проекту консервації рудника № 2» та інших. На жаль, до цього часу жодних рішень з цих питань на сесії Львівської обласної ради не було прийнято та не зроблено дієвих кроків щодо врегулюванню ситуації. У зверненні райради до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Фонду державного майна висловлено прохання вжити дієвих заходів щодо вивчення та моніторингу ситуації в зоні діяльності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» та передбачити в Державному бюджеті України кошти на проведення необхідного комплексу природоохоронних робіт. На думку депутатів Дрогобицької райради, лише фінансування з Державного бюджету України передбачених природоохоронних заходів на ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» може стабілізувати ситуацію та забезпечити екологічну і техногенну безпеку на території регіону.
З метою стабілізації екологічної рівноваги в гірничо-хімічних регіонах області Дрогобицька райрада просить державного фінансування природоохоронних заходів на Стебницькому «Полімінералі».
З огляду на техногенно-екологічну ситуацію на гірничо-хімічних підприємствах Львівської області та з метою стабілізації екологічної рівноваги в гірничо-хімічних регіонах Львівшини, депутати прийняли звернення до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Фонду державного майна щодо необхідності вжиття заходів для недопущення виникнення надзвичайної ситуації.

Вікторія ЛИШИК за матеріалами Дрогобицької районної ради.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: