Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Екологія б’є на сполох! Програму охорони навколишнього природного середовища, затверджену ЛОДА, місцеві чиновники вперто ігнорують!

Екологія б’є на сполох! Програму охорони навколишнього природного середовища, затверджену ЛОДА, місцеві чиновники вперто ігнорують!
На початку нового тисячоліття Україна, за рівнем споживання енергії, води та інших ресурсів на одиницю ВВП, обсяги промислових відходів на душу населення, посідає одне з перших місць у світі, перевищуючи аналогічні показники багатьох країн. Хоча й має значний і різноманітний природно- ресурсний потенціал, який протягом тривалого історичного періоду зазнавав масштабної екстенсивної експлуатації. Водночас Україна відзначається надмірним водоспоживанням, високим рівнем водомісткості національної економіки, який у 2,5 рази перевищує світовий рівень.
Екологія б’є на сполох! Програму охорони навколишнього природного середовища, затверджену ЛОДА, місцеві чиновники вперто ігнорують!
На превеликий жаль, на теренах Дрогобиччини місцеві чиновники звикли затягувати не тільки з розчищенням доріг та скверів від повалених дерев, а й з розчищення русел річок.

У Дрогобицькому районі водники затягують роботи з розчищення русел річок. З чотирьох об’єктів лише на одному завершено роботи.

Реагуючи на дзвінки та письмові звернення громадян, мобільними бригадами робітників із благоустрою прибережних територій здійснюються виїзди на місце з метою обстеження місцевості, спілкування з авторами звернень та усунення виявлених недоліків.

Як виявилося, місцеве самоврядування вже не одну каденцію зволікає питання щодо очищення русла та берегоукріплення річки Солониця.

Як повідомив сьогодні, 14 серпня, міський голова Стебника Петро Старосольський, фондом екологічного розвитку регіону розроблено проект очищення русла річки Солониця на всій протяжності по місту Стебник. Вартість такого проекту близько 520 тисяч гривень.
- Приступаємо до роботи, працюємо у співфінансуванні з обласним бюджетом. Бо увечері вже й проїхати неможливо – такий сморід від скиду фекалій та нечистот у річку трускавецькими санаторіями. – Заявив мер Стебника.

От тобі й маєш! Тільки чомусь місцевим чинушам Трускавця, які звикли розчищати собі шлях до вершин влади, до очищення русла річки Солониця нема діла! Нема діла й до того, що від їхньої безвідповідальності та халатного ставлення до своїх безпосередніх обов’язків страждають ні в чому не повинні люди – мешканці Стебника (а, найбільше потерпають від забруднення стічних фекалій люди, які живуть в районі вулиці Чумацької та провулка Гірського).

«У людей ще свіжа в пам’яті подібна минулорічна ситуація, коли розчищення русел річок затягнулося до зими і не вдалося виконати усі заплановані роботи, – розповів ЗМІ депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний. – Тому цього року люди б’ють на сполох завчасно, бо хочуть якісного освоєння екологічних коштів».

А загальний обсяг фінансування Програми охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки становить 291378,24 тис. грн, у тому числі: кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у складі обласного бюджету – 32149,0 тис. грн, Державного бюджету України (Державного фонду охорони навколишнього природного середовища) – 254229,24 тис. грн, інших місцевих бюджетів – 5000,0 тис. грн.

Фінансування цієї Програми здійснюється департаментом фінансів облдержадміністрації відповідно до замовлень головних розпорядників коштів та в межах надходжень до обласного бюджету.


Народний обранець Михайло Задорожний поділяє думку селян і на їх прохання виїхав на місце, щоб побачити ситуацію на запланованих об’єктах і пересвідчитись, чи все є так, як сигналізують люди.

«На жаль, так є, – констатує М. Задорожний. – З усіх річок розчищено і поглиблено лише русло р. Летнянка у Меденичах, а також вирізані дерева і кущі на частині ріки у Солонську. У той час, як з екологічного фонду виділено на розчищення і поглиблення русла р. Летнянка у Меденичах – 200 тис. грн, потоку у Верхніх Гаях – 70 тис. грн, р. Солониця у Болехівцях – 300 тис. грн, р. Ріпчанка у Солонську – 150 тис. грн, потоку у Довгому (Низинному) – 85 тис. грн».

Депутат вже надіслав з цього приводу запит до управління водного господарства і чекає реакції, щоб доповісти виборцям, коли ж нарешті будуть виконані роботи.
Вікторія ЛИШИК, член НСЖУ, голова правління Дрогобицької філії «Народний антикорупційний нагляд».
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: