Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Некоректні заяви Ярослава Качинського щодо історії українського народу — тривожний сигнал для українсько-польських взаємин

Некоректні заяви Ярослава Качинського щодо історії українського народу — тривожний сигнал для українсько-польських взаємин
Дрогобич та обранці громади Дрогобицької міської ради не залишились осторонь подій, які нещодавно вразили всю Україну та можуть стати на заваді подальших перспективних українсько-польських відносин. Йдеться про заяву лідера правлячої партії Польщі «Право і справедливість» Ярослава Качинського щодо визнання дій ОУН-УПА та Героя України Степана Бандери такими, які мають характер етнічної чистки та геноциду щодо польського народу в 1942–1945 роках на території Волині і Східної Галичини. Нагадаємо, що у липні минулого року Сейм Польщі встановив 11 липня днем пам'яті жертв геноциду, "здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої у 1939-1945 рр.". Дане питання, 17 лютого, під час чергового засідання сесії Дрогобицької міської ради порушив депутат Ігор Розлуцький.
«Українці – це народ, який протягом всієї історії крок за кроком виборює свою незалежність, виключно захищаючись, а не нападаючи. Тому звинувачувати українців у геноциді щодо поляків та викривленому висвітленні історії є неприпустимим», - зазначив Ігор Розлуцький.
Міський голова Дрогобича Тарас Кучма відзначив важливість даного питання та підкреслив, що як тільки починається розвиватися тісна співпраця і справи йдуть вгору, то одразу з’являються певні особи, які своїми провокативними свідченнями зводять всю роботу нанівець.
«Не дивно, що такі проблеми виникають на міжнародному рівні, оскільки на території рідної країни, місцевості з’являються такі ж особи, які навіть у цілковито-вдало зробленій справі, для свого ж блага, шукають якомога більше недоліків.», - додав міський очільник провівши паралель між міжнародним та місцевим політичними рівнями.
Аналізуючи низку провокацій проти українців, які були вчинені за останній період на території Польщі, як керівництво міста Дрогобича, так і депутатський корпус, вважають такі заяви посадових осіб РП Польща, як мінімум, некоректними і тривожним сигналом для стабільності українсько-польських взаємин. Більше того, періодичність таких дій та заяв з польської сторони може призвести до дестабілізації і розбрату між двома народами та громадянами обох країн, які перебувають як на території України, так і Польщі, що у геополітичній площині вигідно третій стороні — країні-агресору Росії.
На думку дрогобицьких політиків, в часі ХХІ століття, коли Україна несе найбільші втрати задля збереження своєї територіальної цінності та миру в Європі, такі заяви є абсолютно неприпустимі. Як зазначили депутати Дрогобицької міської ради, є й чимало запитань до історичних подій за участю польських військових формувань на території Західної України, однак українська сторона не дозволяє собі таких гострих заяв на адресу сусідньої європейської держави та її народу.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: