Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

"СОФІЯ" ОБРАЛА ДЛЯ СЕБЕ ДОСТОЙНЕ ПРИМІЩЕННЯ

"СОФІЯ" ОБРАЛА ДЛЯ СЕБЕ ДОСТОЙНЕ ПРИМІЩЕННЯ
Впродовж року містом точаться розмови про те, що Дрогобицький шахово-шашковий клуб «Софія», який своїм коштом відремонтував приміщення у центрі Дрогобича, можновладці планують переселити всупереч волі клубу. Про те, що приміщення "Софії" є ласим шматком для «нечистих» на руку дрогобицьких політиків, повідомлялося майже у всіх ЗМІ Дрогобиччини.
Свого часу відома громадська активістка Віра Байса у своєму виступі наголосила, що за виселенням Дрогобицького шахово-шашкового клубу "Софія", який існує вже близько двадцяти років, стоять зацікавлені особи, одним з яких є секретар Дрогобицької міської ради Олег Хрущ. (відео додається).
Сподіваємось, що після останньої зустрічі, яка відбулася 11 лютого в приміщенні клубу,ситуація врешті-решт значно покращиться для обох сторін. Обговорення, більш як піврічні ультиматуми та звинувачення зі сторони членів клубу та депутатського корпусу відійдуть у минуле. Бо у місті і без цього є багато питань,, які поортібно успішно вирішити. Тому втішним є те, що остання розмова шахово-шашкового клубу «Софія» з владою Дрогобича почала переходити в конструктивне русло.
"СОФІЯ" ОБРАЛА ДЛЯ СЕБЕ ДОСТОЙНЕ ПРИМІЩЕННЯ
Ще влітку минулого року депутатська комісія Дрогобицької міської ради з питань оренди та приватизації комунального майна почала інформувати громадські організації міста про необхідність збільшення надходжень до міської казни за оренду комунальних приміщень. Досі багато громадських об´єднань користувались можливістю пільгової оренди комунальних приміщень, сплачуючи за них по 1 гривні в рік. Однак чимало з цих приміщень є комерційно привабливими, бо знаходяться в центральній частині міста. Здавши їх в оренду не на пільгових умовах, місто може отримувати додатковий дохід. Тому розмови про необхідність переходу в інші приміщення або ж зміни умов оренди велись з громадськими організаціями, в яких закінчувався договір оренди, вже тоді.
"СОФІЯ" ОБРАЛА ДЛЯ СЕБЕ ДОСТОЙНЕ ПРИМІЩЕННЯ
Першопрохідцем, однак, став шахово-шашковий клуб «Софія», який багато років має в пільговій оренді приміщення на Шолом-Алейхема 8. Приміщення розташоване в самому центрі, одразу біля продуктового ринку, тож цілком можливо, що його з радістю орендують за значно більшу суму. Приблизний розрахунок показав, що воно може приносити місту не менше 120 тисяч в рік, в той час, як зараз приносить всього лиш одну гривню. Такі висновки були зроблені депутатами, членами комісії з питань оренди та приватизації комунального майна, після чого було прийняте рішення відмовити «Софії» в продовженні договору пільгової оренди теперішнього приміщення.
ШШК «Софія» комісія запропонувала декілька альтернативних варіантів, де міг би облаштуватись клуб: в Народному домі, в будинку юнацької творчості, в ЗОШ №3 та два приміщення в ДЮСШ. Шахматисти довго роздумували, часом погоджувались, а потім відмовлялись, звинувачуючи депутатів в приватному інтересі щодо звільнення займаного ними приміщення.
"СОФІЯ" ОБРАЛА ДЛЯ СЕБЕ ДОСТОЙНЕ ПРИМІЩЕННЯ
«Нам пропонували декілька приміщень, але я радився з членами клубу і ми доходили висновку, що це нам не підходить. Відносини з комісією і особливо з її головою Юрієм Кушликом були дуже напружені. Не було довіри, були підозри» – згадує директор ШШК «Софія» Петро Химин.

«Нам доводилось декілька разів продовжувати термін оренди існуючого приміщення на Шолом-Алейхема 8: один раз на три місяці, потім знову. Ми йшли на зустріч шахматистам та давали їм можливість подумати, порадитись, вибрати з декількох варіантів. Однак, замість адекватних відповідей, чули лише звинувачення. Відбувалось просто затягування часу» – аргументує позицію комісії її голова Юрій Кушлик.
"СОФІЯ" ОБРАЛА ДЛЯ СЕБЕ ДОСТОЙНЕ ПРИМІЩЕННЯ
Свого часу шахматисти приходили на сесію, де голова організації з трибуни звинувачував депутата Кушлика у бажанні «віджати» приміщення, хоч члени клубу на те не погоджуються і будуть відстоювати свої права до кінця. Керівництво «Софії» неодноразово писало розгорнуті листи, адресуючи їх у всі можливі інстанції, скаржились в обласне управління фізичної культури та спорту, обласним депутатам та голові партії «Народний контроль» Дмитру Добродомову, висуванцем якої є голова комісії з питань оренди Юрій Кушлик.

Близько двох тижнів тому начальник управління спорту ЛОДА Юрій Майборода та його заступник Оксана Вацеба приїжджали до Дрогобича, особисто оглядали пропоновані шахматистам приміщення та були присутні на засіданні комісії.

«Я був присутній в вашому клубі, там, де ви знаходитесь зараз і був присутній в тому приміщенні, в якому ви могли б бути. Мені особисто хочеться вас бачити в цьому іншому приміщенні, там набагато приємніше знаходитись» – зазначив очільник обласного спорту Юрій Майборода, маючи на увазі окремостояче приміщення на другому поверсі в ДЮСШ, до якого найбільше схилялись шахматисти.
"СОФІЯ" ОБРАЛА ДЛЯ СЕБЕ ДОСТОЙНЕ ПРИМІЩЕННЯ
"СОФІЯ" ОБРАЛА ДЛЯ СЕБЕ ДОСТОЙНЕ ПРИМІЩЕННЯ
"СОФІЯ" ОБРАЛА ДЛЯ СЕБЕ ДОСТОЙНЕ ПРИМІЩЕННЯ
Запропоноване приміщення не гірше за своїм станом від того, в якому перебувають шахматисти сьогодні та, на відміну від теперішнього, має опалення. Найбільшим мінусом є відсутність санвузла, однак для його встановлення є всі технічні можливості.

Депутати, в свою чергу, обіцяли укласти договір пільгової оренди (за 1 грн в рік) одразу на 36 місяців та посприяти у виділенні коштів з бюджету міста на облаштування санвузла та ремонт нового приміщення. Єдина затримка — за шахматистами, які не поспішали писати заяву-згоду.

Голова ШШК «Софія» Петро Химин пояснював все необхідністю проведення зборів та прийняття колективного рішення та побоюванням відносно того, чи дотримають обіцянки депутати. Тому в суботу, 11 лютого, члени організації зібрались в приміщенні клубу, на зустріч були запрошені також депутати міськради Олег Дацюк, Юрій Кушлик та Роман Курчик.«Для того, щоб питання розглядалось на комісії, було підготовлене на сесію, є певні вимоги. Ми не можемо голосувати це, якщо немає заяви від вас про те, що ви хочете туди перейти і в цій заяві не вказано, які саме роботи там потрібно виконати. А щодо всього іншого, зрозумійте, що від практики оренди приміщень за гривню в рік потрібно відмовлятись, бо ніякий добрий господар не даватиме приміщення за гривню, якщо він розуміє, що треба наповнювати бюджет. Але, тим не менше, ми завжди готові підтримувати спорт та ті громадські організації, які роблять корисні справи для міста» – наголосив депутат Дрогобицької міськради Олег Дацюк.

«Я є головою бюджетної комісії, яка відповідає за фінансові питання, за надходження до бюджету. І наша комісія і комісія з питань оренди і приватизації ставить на меті збільшити надходження до бюджету. За минулий рік поставлений нами план був перевиконаний і місто від оренди отримало практично вдвічі більше грошей. На цей рік ми хочемо ще збільшити ці надходження» – зазначив депутат Роман Курчик.
«Багато громадських організацій займають приміщення, хоча діяльності практично жодної не здійснюють. Приміщення простоюють, про них ніхто не дбає, бо беручи його в оренду за 1 гривню нема мотивації цінувати це. Користі місту від цього практично немає. Тому нами вже неодноразово обговорювалась необхідність переглянути умови оренди приміщень. Ті приміщення, які здатні приносити дохід у бюджет міста повинні здаватись в оренду без пільг. В окремих випадках можливо доцільніше встановлювати гривню чи більшу суму за квадратний метр, а не за все приміщення, тоді люди думають, скільки їм насправді потрібно для роботи і площа загалом використовуватиметься раціонально. А «Софію» ми хочемо перевести в кращі умови, в ДЮСШ, при цьому, здавши теперішнє приміщення в оренду, частину грошей можна використовувати на підтримку роботи клубу» – розповів Юрій Кушлик.

Члени «Софії» незважаючи на минулі перестороги, проголосували за перехід в інше приміщення. Днями вони вкотре відвідають його, спільно з майстрами, щоб оцінити роботи, які потрібно провести там, напишуть заяву та після здійснених робіт перейдуть в ДЮСШ. Там же повинна розміститись і шахматна школа, де тренери навчатимуть дітей грі в шахи. Сьогоднішнє приміщення на Шолом-Алейхема 8 чекатиме відкритий конкурс на довготривалу оренду без права приватизації.
Вікторія ЛИШИК, використана інформація та фото Трускавець-онлайнhttp://truskavets-online.com.ua/?p=5221
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: