Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Звіт Кульчинського відбувся у форматі брежнєвського політбюро: суцільний одобрямс та бурхливі оплески

Звіт Кульчинського відбувся у форматі брежнєвського політбюро: суцільний одобрямс та бурхливі оплески
Єдиним проколом у заздалегідь спланованому сценарії стало публічне зізнання трускавецького мера у причетності до нелегального фармацевтичний бізнесу. У такий спосіб Андрій Кульчинський намагався пояснити походження своїх мільйонних статків, про які він повідомив в електронній декларації наприкінці минулого року. Трускавецький мер заявив, що він накопичив шість мільйонів, провадячи підприємницьку діяльність у сфері фармакології. Проте у своїй декларації Андрій Богданович не зазначив, коли ж саме перебував у статусі підприємця, отже є усі підстави стверджувати, що бізнесові справи здійснював нелегально.

Ще одним джерелом безбідного існування родини, за словами посадовця, стала щедрість його тестя, який працював у російському нафтовидобуванні. Він начебто неабияк долучився до становлення добробуту родини Кульчинських. Зауважимо, що отримана матеріальної допомога від тестя також була обов’язковою для е-декларування посадовцем. Фактами замовчування інформації трускавецьким мером мали б зацікавитися в агентстві з запобігання корупції.

Поштовхом до одкровень Андрія Кульчинського стало одне з небагатьох питань від присутніх громадян міста, яке модератор заходу Олена Петранич спромоглася озвучити. Складалося враження, воно застало зненацька міського голову, оскільки за сценарієм, який нагадував перебіг засідань політбюро часів брежнєвського застою – суцільний «одобрямс» й бурхливі оплески - очільник міста мав бути максимально захищений від публічного діалогу з громадянами. Питання приймалися виключно у письмовому вигляді, місця у перші два ряди зали Народного дому, де відбувся звіт, за словами керуючої справами Олена Петранич, були заборонені для займання, оскільки їх забронювали для «президії». Яка, як з’ясувалося згодом, була вигадкою цієї вельмишановної пані, яка обіймає посаду керуючої справами Трускавецької міської ради. До того ж дивною манерою поведінки: демонстрацією труднощів з зачитуванням тексту та редагуванні його на власний розсуд, маніпуляціями з вибором «потрібних» запитань, недоречним кривлянням та хихотінням Олена Петранич нагадувала шоу-даму з дешевої оперети. А не держслужбовця, найнятого громадою міста для представництва своїх інтересів в органі місцевого самоврядування.

Перестороги щодо максимального «захисту» трускавецького мера від посягань громадян свідчать про те, що він панічно боїться людей. І без того скромний відрізок часу, відведений регламентом зустрічі на запитання, максимально витрачався на виступи запрошених: депутата Верховної Ради Богдана Матківського, голови райдержадміністрації Володимира Шутка, представника ГО «Меч Арея», міського депутата Василя Тимчишака. Усі виступаючи злагоджено співали оди міському голові Трускавця і не втомлювалися дякувати один одному за приятельські стосунки. Єдиний, хто випав з цього формату, був депутат Львівської облради Михайло Задорожний, який наголошував на неабиякій активності заступника Олексія Балицького у залученні додаткових коштів у місто. Мабуть «Свобода» розкручуватиме Балицького на посаду міського голови Трускавця на наступних виборах.

А поки що дифірамби собі коханому виголошував винуватець зібрання – Андрій Кульчинський. Він цинічно брехав та приписував своїй явно нескромній персоні результати діяльності, до якої немає жодного стосунку. Так, скажімо, коли йшлося про водопостачання міста-курорту, пан мер безапеляційним тоном заявив, що введення в експлуатацію станції третього підйому у Трускавці за його ініціативи, дало поштовх для цілодобового водопостачання міста. І цього вдалося досягнути вперше за останніх десять років. Мер галюцинує? Чи витає, як одіозний екс-очільник Києва в іншому вимірі, раз поняття немає, що трускавчани відчули переваги безперебійної подачі води ще у 2015 році - лише кілька вулиць через перепади висот у місті не мали можливості отримувати такі послуги.

Ще один приклад побрехеньки від Андрія Кульчинського: на слайді фото першої трускавецької школи – поруч облуплений і оновлений фасади закладу. І коментар висуванця від «Самопомочі»: у листопаді минулого року ми виконали роботи з відновлення й утеплення фасаду першої школи, чого ніхто й ніколи до нас не робив. Переконана, що колектив школи чудово пам’ятає, що реконструкція фасаду розпочалася у 2014 році – тодішній керівник відділ освіти Михайло Шубак подбав, аби кошторисна документація взяла участь в обласному конкурсі мікропроектів. Завдяки співфінансуванню та з області та участі батьківських комітетів роботи виконувалися кілька років поспіль, а у 2015 вдалося залучити більше 700 тис. грн. з державного фонду регіонального розвитку. Й це досягнення Кульчинський називає «своїм», скромно замовчуючи про дійсно свої напрацювання – у 2017 році з міського бюджету для цього було виділено лише 100 тис. гривень.

Судячи з виголошеного Андрієм Кульчинським спічу складалося враження, що до його каденції Трускавець перебував у стані абсолютної стагнації – місто ледь животіло. Аж тут з’явився Месія… Якому впала манна небесна, бо завдяки процесу децентралізації Трускавець отримав додаткових надходжень 40 мільйонів гривень. Було що «освоювати» … І про що звітувати …

Одне слово, молодці, спектакль вдався на славу… На більшу частину поданих питань Кульчинський не відповів, бо закінчився час, визначений регламентом. Продовжити його з огляду на промови гостей організатори не мали наміру. До такого ганебного рівня не опускався навіть одіозний екс-мер, очільник місцевих регіоналів Лев Грицак - під час його звітів була можливість озвучити питання біля мікрофонів. Цікаво, чи здогадаються наступного режисери вистави виключно на «прохання трудящих» запросити творчий колектив на кшталт «Камеді Клабу», який остаточно поглине регламентний час. Й відтворить стару добру совєтську традицію, яка зобов’язувала урочисті збори завершувати концертом …

Дарина КРАВЕЦЬ. За інформацією ДЖЕРЕЛА ТРУСКАВЦЯ My Webpage
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: