Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Громадськість Дрогобиччини вважає підняття цін на проїзд необгрунтованим та недоцільним. Плюс відео.

Новина про те, що 15 січня на Львівщині подорожчає проїзд у міжміських і приміських автобусах створила масовий ажіотаж населення, яке вважає, що самовільне підняття тарифу майже на 50 відсотків - це свавілля з боку перевізників. Місцеве самоврядування міст Дрогобича, Борислава, Трускавця та Стебника також вважає, що перевізники Дрогобиччини підняли ціну на проїзд необгрунтовано!

Депутат Дрогобицької міської ради Олена Бичков’як відверто пише на своїй сторінці у Фесбуці, що стрімке підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті викликає соціальне обурення громади.
Громадськість Дрогобиччини вважає підняття цін на проїзд необгрунтованим та недоцільним. Плюс відео.
«16 січня громада міст Дрогобича, Стебника, Трускавця і Борислава отримала неприємний різдвяний подарунок у вигляді підвищення тарифів на проїзд у міжміському громадському транспорті на 50%.
17 та 18 січня відбулася зустріч у РДА, де перевіники аргументували таке підвищення зростанням мінімальної заробітної плати. Однак, представниками КП «Комбінат міського господарства» міста Дрогобича було зазначено, що це не є підставою для стрімкого зростання тарифів. На їхню думку, максимально-допустиме обґрунтоване підняття — 50 копійок.», — повідомила на останньому пленарному засіданні сесії Дрогобицької міської ради депутат Олена Бичков’як.
На завершення свого виступу депутат звернулася до міського голови Дрогобича Тараса Кучми, посприяти у вирішенні проблеми попри те, що міжміські перевезення не є компетенцією міської ради.
На прохання Олени Бичков’як Тарас Кучма заявив, що звернеться до мерів навколишніх міст і разом з головою РДА проведуть спільну нараду з приводу ситуації, яка склалася. «Гадаю, разом ми знайдемо спільне рішення, щоб не «дати в обіду» мешканців наших міст.», — резюмував міський очільник Дрогобича.

Як інформує Асоціація перевізників Львівщини, на маршрутах міжміського сполучення тариф зросте на 10-12%. Мінімальна вартість проїзду становитиме 5 грн (зараз – 4 грн). Вартість одного пасажиро-кілометра 0,52-0,53 грн із врахуванням ПДВ (20%) та страхового збору (3%).

Що стосується приміських автобусних маршрутів внутрішньорайонного сполучення, то автотранспортні підприємства, які обслуговують ці маршрути, розраховуватимуть тариф індивідуально щодо кожного району окремо.

У повідомленні зазначено, що нові тарифи на перевезення вводять на підставі постанови Кабміну №240. Обґрунтовують своє рішення подорожчанням дизельного пального, запасних частин і підвищенням зі січня поточного року мінімальної заробітної плати.

Також Асоціація перевізників Львівщини наводить таблицю розрахунку тарифу:
Громадськість Дрогобиччини вважає підняття цін на проїзд необгрунтованим та недоцільним. Плюс відео.

Додамо, що ЛОДА ініціювала громадські слухання в кожному районі щодо регулювання вартості пасажирських перевезень в області, затверджено графік їх проведень, загалом вони триватимуть три дні, 11-13 січня.

Перевізники наголошують, що пільговиків безкоштовно возитимуть до кінця березня. А далі очікують, що почне працювати пілотний проект монетизації пільг на Львівщині. До 30 січня місцеві ради мають прорахувати обсяг компенсацій пільговикам у своїх бюджетах.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментар

speccor 23 січня 2017, 12:43
Юрій Федчак


Юрій Федчак, Іван Броницький та Ольга Єлізарова дописали у групі ТРИБУНА ДРОГОБИЧЧИНИ.
20 січня о 20:10


З 19.20 до 20.10 год. зі Стебника - жодного автобуса до Дрогобича.
  • Подобається
  • 0
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: