Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

У храмі Святої Анни, що в Бориславі, зберігаються нетлінні останки… 710 святих світу, за допомогою яких зцілюються навіть важкохворі !!!

У храмі Святої Анни, що в Бориславі, зберігаються нетлінні останки… 710 святих світу, за допомогою яких зцілюються навіть важкохворі !!!
Борислав став одним із паломницьких центрів України. Сюди приїжджають з усієї країни, аби помолитися перед священними останками і вимолити здоров’я та всякого заступництва за себе та родину. Зберігаються тут риза, хустина та волосся Богородиці, фізична кров Ісуса Христа, єлеї, освячені на мощах святих. Блаженні реліквії привіз із Ватикану парох Української греко-католицької церкви Святої Анни, доктор богослов’я отець Роман Василів. Щосуботи (окрім свят) після Служби Божої священики проводять таїнство єлеопомазання та оздоровчі молитви. До голови кожного вірянина прикладають мощовик з краплинами фізичної крові Господа (сотник Лонгін переніс її з Голгофи в місто Амальфі, що в Італії). Випадки зцілення люди записують у Книгу відгуків і підтверджують медичними довідками.

Під час молитви кров… закипає

У храмі Святої Анни, що в Бориславі, зберігаються нетлінні останки… 710 святих світу, за допомогою яких зцілюються навіть важкохворі !!!
Цей храм не схожий на жоден інший. Окрім ікон, по обидва боки – безліч невеликих дерев’яних мощовиків. На кожному — зображення святого, ім’я та капсула з його нетлінними останками (манюсінькими частинками кісток, нігтів, волоссям, краплинами крові). На багатьох мощовиках зазначено покровительство святого і прохання, які в нього найкраще вимолювати. Церква об’єднала останки провідників Божих багатьох народів світу та віросповідань (православ’я, католицизму) від найдавніших цивілізацій до сьогодення.

Найперше, що впадає у вічі, — Животворящий хрест Ісуса Христа, одна з найбільших святинь храму.

— Імператриця Олена знайшла на Голгофі три хрести, — розповідає отець Роман. — На кожен єпископ Макарій клав покійника, і лише на одному з хрестів він ожив. Ось чому Хрест називають Животворящим. За його допомогою в нашому храмі зцілилося багато паломників. Якось на руці жительки Борислава я побачив ґулю.

«Прикладіть руку до Животворящого Хреста», — раджу. Жінка послухала, а за кілька тижнів приходить: «Отче Романе, дивіться, «мертвої кістки» на моїй руці як не було». Колишній директор місцевого училища таким чином позбувся ґулі на голові. Велику силу має також ікона Пресвятої Богородиці. Приходить жінка і показує скерування в онкологічний центр на операцію. Порадив молитися до ікони Богородиці. Дізнаюсь: хвороба відступила…

В окремому мощовику — мощі царського роду: Йоакима та Анни (батьків Марії, дідуся і бабусі Ісуса Христа), риза обручника Йосифа, мощі священичого роду Старого Заповіту: Захарія і Єлисавети та Івана Хрестителя. От мощей батьків Ісуса — Марії та названого батька Йосифа — не існує. Чому? Правдоподібно, Ісус забрав на Небо не лише матір свою, а й названого батька. Тому замість мощей у храмі зберігаються їхні ризи.

Звертаю увагу на макет Євангелія, кистей рук з перами та мощами чотирьох її авторів: Матвея, Івана, Марка, Луки (у церкві є мощі усіх 12-ти апостолів. – В. Ш.). На Священній Книзі — біблійні персонажі. Сюжет бориславські священнослужителі запозичили з музею базиліки Санта Марія Маджоре, що в Римі. Євангеліє вирізьбили з дерева та позолотили місцеві різьбярі: Олександр Гагатко, Михайло Фецяк, Михайло Попель з Калинова. Поруч — мощовик 72 апостолів, учнів Господа, зокрема Ананія (зцілив від сліпоти святого Павла), Симона Киринейського (ніс хрест Ісуса), Никодима та Йосифа Ариматейського (хоронили Ісуса).

На одному з мощовиків читаю: «Святий Філолог». Він є покровителем письменників, поетів, вчителів. Його іменем названа наука філологія. Святий Юст – взяв під опіку юристів, святий Пантелеймон – медиків, а Франциск Салезький – журналістів.

— Святі – наші заступники перед Всевишнім, провідники між Богом і людьми, — пояснює отець Роман Василів. – Вони вимолюють у Господа благодать і передають її нам. За життя святі творили чудеса — і після смерті їхні мощі є чудодійними. У церковній Книзі відгуків зафіксовано випадки, коли святий Пантелеймон допоміг жінкам зцілитися від вузлів на щитовидній залозі та хребтової грижі, дитині – від дерматиту. Від виразки шлунка зцілилася і жителька Маріуполя. Щороку 27 липня (в день смерті Пантелеймона) у Римі посеред храму ставлять колбу з його сухою кров’ю. Під час молитви кров рідне і закипає, під кінець дня знову засихає. А кров святого Януарія Неапольського закипає двічі на рік: 16 грудня (в день його смерті) і 23 жовтня (виверження Везувію).

Від чар – святий Бенедикт

— Багато хворих зцілилися і від мощей ліванського святого Шарбеля, — продовжує священик. — Звернулася до мене жінка: «Через ревматоїдний артрит колін зігнути не могла. Клала праву руку на капсулу з мощами Шарбеля – відчувала холод, клала ліву – тепло. Я щиро молилася, просила у святого здоров’я — й одужала». З допомогою мощей Шарбеля від ревматоїдного артриту вилікувалася і хвора дівчинка з Борислава, — за неї молилася її матір. Жителька Потелич Жовківського району стверджувала, що вилікувалася від хвороби серця. «Пила таблетки – почувалася добре, — казала, — таблетки закінчувалися – ставало зле. Після молитви до Шарбеля – як на світ народилася».

— В історії нашої церкви, — отець Роман підводить мене до мощей святого Йосафата, — зафіксовано близько сорока зцілень від захворювань зору за допомогою мощей цього святого. Пані Марія з Коваліва розповідала: лікарі поставили їй діагноз — катаракта. Жінка очі закапувала єлеєм, освяченим на мощах Йосафата. Згодом приїжджає: «Отче, обстеження показало: тепер у мене — стовідсотковий зір». Якось кандидат у народні депутати Ігор Курас привіз до церкви японську делегацію. Її керівник мав слабкий зір, боліло око, з нього постійно текли сльози. Дивлюсь: японець прикладає руку до мощей святого Йосафата і молиться хвилин з десять. Потім зустрічаю пана Кураса. «Японець ошелешений поміччю наших святинь, — каже. — Без окулярів ходить».

— Отче Романе, до яких святих молитися тим, у кого ані роботи, ані грошей, ані спокою в сім’ї?

— Покровителем дому, роботи, фінансів є чудотворець Спиридон Тримифунтський. Народився у 270 році, помер у 348-му, а температура його тіла нині – плюс 36,60° C. Тіло його — на острові Корфу (Греція). Щороку на мощах цього святого міняють черевики, бо… зношуються. Якось жінка розповідала: син не мав роботи. Вона читала «Дев’ятницю», клала руку на мощі Спиридона і молилася за сина. Десь тижнів за два влаштувався на роботу. Святий Спиридон допомагає у бізнесових справах. А щоб захиститися від чар, ворожби, заздрощів, моліться до святого Бенедикта і носіть медальйон з його зображенням. Медальйон вішають у помешканнях над вхідними дверима хрестом до стіни. В оселі, де є «медальйон Бенедикта», не мають сили ні ворожба, ні чари. Його навіть замуровують у фундамент або стіну під час будівництва дому. Святий Бенедикт – покровитель Європи, зцілює навіть від СНІДу.

Якщо щось загубите, моліться до святого Антонія Падевського, — і знайдете втрачене. Блаженна Єлисавета Канорі Мора – заступниця зраджених та розлучених. Її вважають покровителькою доброї долі, бо допомагає знайти свою «другу половинку» на все життя. До неї моляться ті, хто не може вий­ти заміж, одружитися. Вживання крапель єлею, освяченого на її мощах, знімає «вінок безшлюбності». Потужну силу має і блаженна Анна Марія Таїджі, — зміцнює родини, об’єднує подружжя, вселяє мир і спокій у сім’ї, рятує від депресії та онкології (ми зафіксували 21 такий випадок). Жінка з Борислава, у якої був рак грудей, молилася до святої Анни, а її іконку клала собі на груди. Потім обстежилася на новітній медичній апаратурі. Пухлина не підтвердилася. На радощах гроші, які назбирала на операцію, жінка віддала на облаштування апостольського мощовика. Ще в однієї жительки Борислава (працівниці дошкільної установи) теж була пухлина. Молилася до святої Анни, клала руку на її мощі, – пухлина почала зменшуватися і зникла. Якось у записці читаю: «Дякую Анні Марії Таїджі за те, що зцілила мене від онкології». Підпис: Оксана зі Львова. Щоб я переконалася у правдивості зцілень, отець Роман показує записи у Книзі відгуків. Ось один з них: «У липні 2009-го мені поставили діагноз: злоякісна пухлина шийки матки. Прийняла курс хіміотерапії, на одужання не сподівалася. Надія була лише на Всевишнього. Все життя працювала екскурсоводом, возила туристів по святих місцях. У церкві Святої Анни молилася до всіх святих. Я… одужала». Підпис: Леся зі Львова, січень 2015-го.

Дар фізичного роздвоєння

Зупиняємося з отцем Романом біля мощей святої Джемми Ґалґані і Марії Ґоретті — екзорцистів, які захищають від демонів. Священик пам’ятає, як з Івано-Франківська прибули автобуси з паломниками. Дівчинка років дванадцяти торкнулася ікони Джемми Ґалґані – і як закричить: «Ой, рука пече!». Дитиною кидало з такою силою, що навіть чоловіки не могли втримати її.

— Щоб знати, чи вселився в людину біс, треба покласти руку на ікону святої Джемми Ґалґані, — радить священик. — Один чоловік вирішив пожартувати. «Щось моя дружина, — каже, — часто свариться зі мною», — і… раз руку жінки на мощі святої Джемми. Добре, що дружина жарт зрозуміла і лише усміхнулася. «Мабуть, таку процедуру, — жартує чоловік, — треба перед шлюбом проводити».

…Мощі Івана Боска — заснов­ника монашого чину салезіян. Церква проголосила його покровителем дітей, молоді, батьків та педагогів. Він володів даром білокації – фізичним… помноженням. Ось що розповів отець Роман.

— Один із вихованців Івана Боска вирішив висповідатися. «Піду в сусіднє село, — каже хлопець. — Бо там священик «старий і глухий». Приходить – а перед ним… Іван Боско. Що було робити?! Висповідався. Повертається у своє село, а хлопці: «Де ти був? Тут Боско таку гарну проповідь казав». «Бути цього не може, Боско щойно в сусідньому селі мене сповідав». З’ясувалося, Іван Боско був одночасно у двох селах». Дар білокації мали святий Миколай (одночасно був у Мірах Лікійських і рятував корабель зі збіжжям, що плив з Єгипту), отець Піо (італійський святий одночасно давав інтерв’ю журналістам в Італії, Мексиці та Бразилії). Отець Піо помер у 1968 році, а до сьогодні на його тілі… ростуть нігті і волосся.
У храмі Святої Анни, що в Бориславі, зберігаються нетлінні останки… 710 святих світу, за допомогою яких зцілюються навіть важкохворі !!!
…Мощі святого Боніфатія. Виявляється, він зцілює від пияцтва. Якось священик з Винник (Львівщина), отець Петро, привіз у бориславський храм алкозалежного чоловіка. Єлей святого Боніфатія дружина капала йому у страви і молилася. Чоловік перестав заглядати в чарку, — це підтвердив отець Петро. — Хто не може завагітніти, молиться до святого Домініка Савіо, — каже отець Роман. — Ми зафіксували 37 випадків зцілення від непліддя. Завдяки мощам цього святого у подруж з Івано-Франківська, Червонограда, Стрия, Стебника народилися двійнята, а з Красного – трійнята.

Документи, завірені Папою…

Перші мощі (святого Івана Хрестителя, Миколи Чарнецького, Олімпії і Лаврентія) з’явилися тут у 2009-му (на 20-річчя оновлення храму). Через два тижні, коли катехитичні реколекції завершилися, мощі відвезли у монастирі.

— Приходить працівниця міської ради і каже: «Отче Романе, два роки я хворіла на екзему. Приклала руки до святих мощей – і шкіра очистилася». Привели батьки чотирирічну дівчинку. Пояснили: у дитини на руці була доброякісна пухлина завбільш­ки з куряче яйце. Лікарі стверд­жували, що вона не розсмокчеться. Поки не переросла у злоякісну, необхідна термінова операція. Пухлина розсмокталася після того, як дитина кілька днів поспіль прикладала ручку до мощей Олімпії і Лаврентія, а батьки тим часом молилися за донечку. Свої слова люди почали підтверджувати медичними довідками. Почувши про чудеса зцілення в нашому храмі, я зібрав пакет документів, отримав благословення церковної влади і привіз з Ватикану мощі 41 святого. Зараз їх 710, а до кінця року їх буде близько тисячі. Всі мощі підтверджені документами, завіреними Папою Римським (з його підписом та печаткою).

Як сказав блаженнійший Любомир Гузар, «храм Святої Анни — це церква-лічниця, де лікар — Ісус Христос разом зі своїми апостолами та іншими Божими угодниками». Борислав може стати міжнародним паломницьким центром.
Джерело: Високий замок online — My Webpage
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: