Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Історія Борислава нерозривно пов’язана із нафтою, тож депутати вимагають не скорочувати працівників нафтогазової промисловості

Історія Борислава нерозривно пов’язана із нафтою, тож депутати  вимагають не скорочувати працівників нафтогазової промисловості
Як інформують у прес-службі Бориславської міської ради, місцевий депутатський корпус одноголосно підтримав звернення щодо недопущення у подальшому скорочення чисельності працівників НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта», Прикарпатського УБР. З огляду на важке фінансово-економічне становище у державі та на те, що Бориславське нафтогазовидобувне управління веде виробничу діяльність у п’яти районах Львівської області. Та й узагалі, історія Борислава нерозривно пов’язана із нафтою.

Відповідне звернення скероване до Президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, народного депутата України Богдана Матківського, голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки, голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, голови правління «Укрнафта» Марка Роллінза.

«Ми, депутати Бориславської міської ради Львівської області, стурбовані ситуацією, що склалась навколо підприємств нафтогазовидобувної галузі міста.
Для економіки міста Борислава підприємство ПАТ «Укрнафта» (НГВУ «Бориславнафтогаз») є надзвичайно важливим підприємством, яке значною мірою визначає її соціально-економічний стан, сприяє покращенню рівня життя населення міста. Адже НГВУ «Бориславнафтогаз» є найбільшим платником податків до бюджету міста.


Аналіз роботи цього підприємства, навіть у сьогоднішній важкий економічний період держави, вказує на стабілізацію видобутку вуглеводнів і, навіть, невеликий їх приріст, завдяки бурінню свердловин на Верхньо-Масловецькому родовищі.
Прикарпатське УБР та НГВУ «Бориславнафтогаз» входять до складу ПАТ «Укрнафта» на правах структурних одиниць.

З часу створення Прикарпатського УБР, шляхом реорганізації Бориславського, Надвірнянського, Долинського, Івано-Франківського управлінь бурових робіт (за рішеннями зборів акціонерів ПАТ «Укрнафта» від 05 червня 2003 року), чисельність працівників зменшилась більш як вдвічі (із 2970 до 1243). Підприємство втрачає кваліфікованих фахівців із багаторічним досвідом роботи в галузі буріння нафтових і газових свердловин на теренах Західної, Східної України. Понад 200 осіб працюючих у Прикарпатському УБР є жителями Борислава.

Складається враження, що з приходом кожної нової адміністрації компанії ПАТ «Укрнафта» основним питанням, яке вони ставлять перед собою, є проведення структурних змін шляхом зменшенням чисельності працюючих, замість забезпечення обсягами робіт кваліфікованих кадрів. Такі рішення лише приводять до зростання рівня безробіття в місті, зменшення відрахувань до бюджету, а також збурення громадськості.
Відповідно до наказу голови правління Марка Роллінза від 20 вересня 2016 року № 338, планується трансформувати шість структурних одиниць НГВУ у дві, а три структурні одиниці УБР – у одну.
Проте, звертаємо Вашу увагу на те, що таке об’єднання матиме негативні наслідки:
- скорочення чисельності працівників, а отже і зростання числа безробітних на території Львівської області (в тому числі на території міста Борислава).
- зменшення видобутку вуглеводнів,
- зменшенню надходжень до місцевих бюджетів.
А тому, на нашу думку, необхідним є вжиття заходів для збільшення видобутку вуглеводнів, будівництва нових свердловин, модернізації процесів, збереження кадрового потенціалу, оскільки саме це дозволить ПАТ «Укрнафта» стати сильною і конкурентною компанією, підвищити ефективність і мотивацію персоналу, дасть можливість підвищити енергетичну незалежність України.
Враховуючи наведене вище та для стабілізації морального клімату в трудовому колективі НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» і мешканців міста, що працюють у інших підрозділах ПАТ «Укрнафта», забезпечення економічного сталого розвитку й очікуваних надходжень до бюджетів усіх рівнів від підприємств нафтогазовидобувної галузі, переконливо просимо не допустити у подальшому скорочення чисельності працівників НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта», Прикарпатського УБР, посприяти у виділенні коштів на збільшення обсягів ведення пошуково-розвідувального та експлуатаційного буріння свердловин, сприяти оновленню основних засобів та застосуванню сучасних технологічних процесів нафтогазовидобутку», – йдеться у зверненні.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: