Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Нарада за участю місцевої влади щодо ситуації, яка склалася у Дрогобицькій гімназії. Плюс відео

Нарада за участю місцевої влади щодо ситуації, яка  склалася у Дрогобицькій гімназії. Плюс відео
Нещодавно у Ратуші відбулася нарада щодо поділу годин з математики та української літератури. Нарада відбулася за участю міського голови Дрогобича Тараса Кучми, начальника фінансового управління міської ради Оксани Савран, начальника відділу освіти Петра Сушка, директора Дрогобицької гімназії Івана Лепкого, представників Львівської обласної профспілки працівників освіти і науки та обласного управління освіти.

Основне питання, яке розглядали на нараді — ситуація, яка склалася у Дрогобицькій гімназії щодо поділу навантаження з математики та української літератури. Як відомо, згідно умов децентралізації, у загальноосвітніх навчальних закладах Дрогобича було проведено зміни в статутах. Щодо гімназії, то гімназія залишає за собою статус гімназії, однак виникла проблема фінансового забезпечення поділу навчального навантаження вище згаданих предметів, на які необхідно додаткове фінансування з місцевого бюджету в розмірі, близько 400-500 тис гривень.

Враховуючи стан місцевого бюджету, серед депутатського корпусу міської ради нема єдиної думки щодо виділення цієї суми коштів для гімназії. Більше того, проти такого розподілу коштів виступають директори інших загальноосвітніх закладів, які також потребують додаткових коштів. До слова, нині на виплату зарплати міським загальноосвітнім закладам потрібно близько 11 млн гривень додаткових коштів.

Міський голова Тарас Кучма заявив на нараді, що він за те, щоб Дрогобицька гімназія функціонувала у такому ж статусі, якому вона є, адже навчальні здобутки учнів та педагогів є значними і про це свідчать відповідні рейтинги. Але враховуючи ситуацію з бюджетом та позицію депутатів і директорів шкіл, враховуючи прогноз бюджету на наступний рік, яке подало фінансове управління, міська рада не може піти на такий крок.

За підсумками наради було прийнято рішення:

1. Дирекція гімназії та відділ освіти міської ради мають погодити шляхи виплати заробітної плати вчителям, які стали заручниками ситуації і у короткий термін подати свої пропозиції міському голові;

2. Дирекції гімназії запропонували провести нараду з колективом та батьками щодо запровадження платних послуг за розподіл предметів. До прикладу, такий формат навчання запроваджено у гімназіях Львова та інших міст.

Оскільки ситуація поділу годин у Дрогобицькій гімназії набула широкого розголосу і викликала у багатьох занепокоєння, що гімназію перетворять у загальноосвітню школу, то є низка наказів та постанов, які свідчать про збереження гімназією статусу без поділу навантаження:

Постанова Кабінету Міністрів України №643 від 20.04.2007р. «Про затвердження розмірів підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) та додаткової оплати за окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки»;

Наказ Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України №409 від 03.04.2012р. «Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня»;

Наказ Міністерства освіти і науки України №128 від 20.02.2002р. «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах».

Як прогнозувалося, у четвер, 13 жовтня, при обговоренні питання «Про затвердження рішення виконавчого комітету від 23.08.2016р. №193 "Про затвердження статутів навчальних закладів мм. Дрогобича та Стебника у новій редакції" позиції депутатів розбіглися. Тому питання залишається відкритим до наступного пленарного засідання.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: