Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

У Трускавці санаторій скидав стоки в санітарну зону міста

У Трускавці санаторій скидав стоки в санітарну зону міста
У Трускавці матеріали справи щодо забруднення території водойм санітарної зони міста скерують в поліцію СБУ та прокуратуру області.

Відповідні рішення прийняли на комісії з надзвичайних ситуацій (постійна комісія з питань ТЕБ і НС) Трускавецької міської ради, де розглянули питання витоку стоків в санітарній зоні.

Під час засідання комісії заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький повідомив учасникам про висновки експертів, які були надані як відповіді на запити міської ради.

Зокрема, свої висновки надала Держспоживслужба (колишня санепідемстанція): на момент обстеження насосної станції з викачування стоків готелю Женева в міську каналізаційну мережу виявлено, що станція знаходиться в неналежному стані: зруйновані споруди, обірвані кабелі електропостачання; відбувається скид ймовірно неочищених каналізаційних стоків у потічок парку. Державна екологічна інспекція повідомила, що (лист від 22 серпня) відносно ТОВ «Трускавецьінвест» (санаторій «Женева») розпочата процедура банкрутства. Як зазначив Олексій Балицький, інспекція не надає оцінки чи роз’яснення по самій справі забруднення навколишнього середовища, пояснюючи, що підприємство визнане банкротом.

ТзОВ «Трускавецький водоканал» повідомляє, що після проведення обстеження виявили, що у парковій зоні суворого санітарного режиму відбувається витік стічних вод з двох каналізаційних труб з боку ТОВ «Трускавецьінвест» (санаторій «Женева»). На даний момент поводиться докладніше дослідження ситуації для встановлення порушників.

«Технічні умови, за інформацією водоканалу, не містять схем підключення. Ця інформація є у нових містобудівних умовах з точками підключень. Маємо містобудівні умови від 3.06.2002 року, тут чітко зазначено, що підключення каналізаційних стоків виконане до діючого колектору санаторію «Женева». По наявній схемі водоканалу – всі каналізаційні стоки, які є по території «Женеви», зводяться в один магістральний трубопровід напроти Гранд-Готелю і далі йде по вулиці Роксолани», – наголосив  заступник міського голови Олексій Балицький.

Представник ТОВ «Трускавецьінвест» зазначив, що на сьогодні, каналізаційні стоки відкачуються нормально, система відремонтована. Однак, ще один насос знаходиться в ремонті. Запевнив, що з їхнього боку проблем не повинно бути.

«Витоки несуть серйозну загрозу родовищу, мешканцям та навколишньому середовищу. Ми маємо повне право вживати всіх заходів, щоб ліквідувати загрозу. Рішення комісії сумніву чи обговоренню не підлягає», – підсумував засідання Олексій Балицький.

Комісія вирішила, скерувати всі наявні матеріали до Національної поліції м. Львова та СБУ та прокуратури області, щоб встановити, хто ж таки, насправді порушив закон і так нашкодив місту.

Ліквідувати джерело забруднення в парковій зоні Трускавця буде «ТЗОВ «Трускавецький водоканал» спільно з КП «Парк Курортний», інспекція з благоустрою та представники Національної поліції м. Трускавця мають вжити заходів щодо ліквідації витоків шляхом заварювання, тампонування, якщо потрібно демонтажу трубопроводів. Ліквідація витоків буде зафіксована на світлинах, про роботу служб будуть попереджені власники «Женеви», – йдеться в рішенні
ЗІК My Webpage
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: