Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

Спростування до статті, написаної у газеті «Галицька Зоря» Володимир БІЛОГАН: «Підприємцям нема чого турбуватися, «реверсу» не буде»

Спростування до статті, написаної у газеті «Галицька Зоря»  Володимир БІЛОГАН: «Підприємцям нема чого турбуватися, «реверсу» не буде»
До редакції сату «Лайф Інфо» звернулася голова кооперативу ОК «Сонячний промінь» Світлана Маменька з тим, що у публікації газети «Галицька Зоря» очільник КП «Дрогобицький ринок» Володимир Білоган свідомо подав неправдиву інформацію, вводячи в оману людей.

Подаємо до ознайомлення саму публікацію.

Володимир БІЛОГАН: «Підприємцям нема чого турбуватися, «реверсу» не буде»
Дата 23.05.2016 | 1 коментар переглядів: 15


Під час ранкового засідання ІХ сесії Дрогобицької міської ради 12 травня у залі вирували пристрасті. Ситуацію збурила група підприємців – представників кооперативу «Сонячний промінь». З їхніх вуст пролунала низка звинувачень на адресу керівництва КП «Дрогобицький ринок» і міської влади та радикальних заяв. У чому суть проблеми ми вирішили з’ясувати у директора КП «Дрогобицький ринок» Володимира БІЛОГАНА.
– Пане Володимире, тож у чому суть конфлікту, який проявився під час сесійного засідання?
– Спершу трохи історії. Кооператив «Сонячний промінь» утворився у 2013 р. завдяки спорудженню торговельного центру «Максимус» на вул. П.Орлика. Для ведення будівельних робіт необхідно було звільнити майданчик та огородити його. На цій території була певна кількість контейнерів, із яких торгували підприємці. Їх наполегливо попросили звільнити місце, але погодилися не всі. Підприємці почали відстоювати свої права – приходили з протестами на засідання сесій міської ради. Я був депутатом шостого скликання, тож добре усе це пам’ятаю, адже неодноразово виїздив на ринок, зустрічався з людьми. Виконавча влада на чолі з міським головою О.Радзієвським почала нав’язувати депутатському корпусу думку, що підприємцям, які втратили місце праці, слід допомогти. Тож народні обранці (хто свідомо, а хто несвідомо) проголосували за виділення ділянки через дорогу (навпроти ринку) для «відселення» туди підприємців з території будмайданчика.
Але на цю пропозицію погодилися не всі, у середовищі підприємців відбувся «розкол». З часом більшість торгівців таки перейшли на запропоновану їм земельну ділянку, інша ж частина відмовилися, серед яких була і відома активістка Лідія Надкернична. Ці люди запідозрили, що їх прагнуть обманути. Бо зрозуміли, що як такого ринку на новій ділянці не буде, оскільки кооператив створюється для будівництва МАФів, які підприємцям запропонували купити за великі гроші, а реального права власності на споруди вони не отримають. Тоді ця групка підприємців забрала свої контейнери і самовільно знову встановила біля «Максимусу», мотивуючи тим, що після завершення будівництва торговельного центру вони повернулися на свої місця.
Їх можна зрозуміти, адже люди стали заручниками ситуації: їхні торгові точки «зірвали» з попереднього місця на нове, там людей також «кинули», тож їм довелося силовим способом повертатися назад.
– Що відбувалося із самою земельною ділянкою в юридичному плані?
– Сесія міської ради передала цю ділянку комунальному підприємству «Дрогобицький ринок», яке, заплативши проектантам кошти, розробило всю необхідну документацію і почало сплачувати орендну плату. Тим часом був створений кооператив «Сонячний промінь», одним із засновників якого стало КП «Дрогобицький ринок». Через деякий час кооператив почав будувати магазинчики і взяв у «Дрогобицького ринку» у суборенду згадану земельну ділянку.
А згодом почали відбуватися дивні речі. У 2015 р. cпішним порядком сесія міської ради розділяє ділянку площею понад 10 253 кв м. на три частини. Найбільшу з них передає в оренду «Сонячному променю» (9 928 кв. м), другу залишає за «Дрогобицьким ринком» (145 кв. м), ще одну надає власникам магазинчиків перед територією кооперативу (180 кв. м). Причому депутати поспішали так, що забули зробити перший крок – відібрати ділянку у «Дрогобицького ринку», перш ніж її передати кооперативу. А вже потім виправили цю помилку. Я вже не кажу про те, що за законом вільні ділянки мають передаватися в оренду на конкурсних засадах. Словом, порушення очевидні.
Коли нове керівництво «Дрогобицького ринку» провело аудит підприємства, виявилося, що у реєстрі ця земельна ділянка і далі рахується за ринком у повному обсязі – 10 253 кв м. Виходить, кооператив «Сонячний промінь» зареєстрував за собою земельну ділянку площею понад 9 тис кв. м незаконно, оскільки вона є часткою ділянки, яка фактично належить «Дрогобицького ринку».
– Очевидно, для з’ясування законності усіх цих обставин КП «Дрогобицький ринок» подало до суду. У чому полягає суть позову?
– Хочемо з’ясувати чому КП «Дрогобицький ринок», витративши гроші на розробку документації земельної ділянки, раптом вирішило вийти з числа засновників кооперативу? Чи мав правові підстави так вичинити попередній керівник ринку? Ми вважаємо, що такими діями були порушені права КП «Дрогобицький ринок». І ще одне: хіба не дивно, що керівник комунального підприємства створює власними руками конкурента для очолюваного ним колективу? Мене призначили директором КП «Дрогобицький ринок», щоб захищати його інтереси, і доки я тут працюватиму, робитиму це.
– Чого варто очікувати підприємцям з кооперативу «Сонячний промінь» у випадку, якщо суд виграє КП «Дрогобицький ринок»?
– Підприємцям нема чого турбуватися, ніякого «реверсу» не буде. Вони будуть захищені на сто відсотків. Ніхто не відбиратиме майно, у яке люди вклали гроші.
«Сонячний промінь» отримав земельну ділянку незаконно і будь-хто в судовому порядку це рішення сесії зможе оскаржити. Що тоді? Тому ми хочемо повернути ситуацію у правове русло. Щоб ті ж підприємці потім могли абсолютно легально у міській раді зареєструвати право власності на свої магазинчики. А претензії ми маємо лише до дій засновників кооперативу.
У випадку позитивного рішення суду ситуація мала би повернутися до попереднього етапу, коли уся земельна ділянка була в оренді КП «Дрогобицький ринок», яке сплачувало за користування нею до міського бюджету. А кооператив «Сонячний промінь» взяв територію у суборенду і мав відповідні правові відносини з «Дрогобицьким ринком».
Остаточне рішення буде за депутатами міської ради, які, сподіваюся, цього разу досконало знатимуть суть проблеми і, дбаючи про захист підприємців, не нароблять помилок.
Зрештою, спілкуючись із групою підприємців перед сесією міськради, я почув, що їм нема різниці, кому сплачувати за певні послуги – комунальному підприємству чи приватному власнику. Але здоровий глузд підказує, що у випадку виникнення проблем на приватних осіб значно важче вплинути, ніж на керівництво комунального підприємства, засновником якого є орган місцевого самоврядування і якому воно підзвітне.
Не варто у Дрогобичі повторювати негативний досвід Трускавця, де підприємці не можуть знайти порозуміння щодо права власності на магазини з приватними власниками ринку і доводять свою правоту в судах.
– Сторону представників «Сонячного променю» нас сесії міської ради підтримали фракції «Громадянська позиція» і ВО «Батьківщина». Прокоментуйте це, будь ласка…
– Очевидно, фракція «Громадянська позиція», яку очолює Тарас Демко, вирішила заробити собі на цій ситуації політичні дивіденди. Оголосити про перехід в опозицію і просто критикувати діяльність виконавчої влади, комунальних служб і підприємств – це найлегший шлях, але він не конструктивний. Опозиція має не лише критикувати, а підказувати, радити владі, якщо вона щось робить не так, щоб у підсумку був позитивний результат для громади. На сторону підприємців стала і «Батьківщина» на чолі з Олегом Дацюком. Складається враження, що ці команди починають працювати на майбутні вибори.
– Керівник «Сонячного променю» Світлана Маменька заявила, що адміністрація «Дрогобицького ринку» просто боїться конкуренції…
– Ми не боїмося конкуренції, оскільки на «Дрогобицькому ринку» для підприємців нема таких високих розцінок, як у їхньому кооперативі.
Ми всім підприємцям пропонуємо: хто захоче будувати на промисловому ринку МАФи власним коштом, отримає на це згоду без усяких додаткових умов. Повірте, комунальний ринок також може мати сучасне європейське обличчя. І це можна робити цивілізовано, не обдираючи підприємців, як липку. Якщо більшість із них погодяться на будівництво і матимуть на це кошти, розробимо загальний проект і почнемо його реалізацію. Наразі люди говорять, що в теперішню скруту на це не час. Що ж, трохи зачекаємо.
Особисто я дотримуюся думки, що ринок не має так виглядати, як сьогодні: металеві контейнери для торгівлі – це пережиток минулого. На жаль, за попередні роки із різних причин Дрогобич втратив можливість мати ринок сучасного зразка. Сподіваюся, усім нам незабаром таки вдасться здолати цю неприємну тенденцію, адже Україна, частиною якої є Дрогобич, обрала європейський вектор розвитку.
Ярослав ГРИЦИК
1 коментар
24.05.2016 в 14:29
Висвітлення матеріалу – однобоке. Це – некомпетентно з т. зору журналістської етики.

Спростування голови кооперативу ОК «Сонячний промінь Світлани Маменьки до вищеопублікованого матеріалу»

Спростування до статті, написаної у газеті «Галицька Зоря»  Володимир БІЛОГАН: «Підприємцям нема чого турбуватися, «реверсу» не буде»
Спростування до статті, написаної у газеті «Галицька Зоря»  Володимир БІЛОГАН: «Підприємцям нема чого турбуватися, «реверсу» не буде»
Спростування до статті, написаної у газеті «Галицька Зоря»  Володимир БІЛОГАН: «Підприємцям нема чого турбуватися, «реверсу» не буде»

Мене, як голову кооперативу ОК «Сонячний промінь», доволі сильно обурила стаття, написана у газеті «Галицька Зоря» від 20 травня 2016 р. «Володимир Білоган: «Підприємцям нема чого турбуватися, «реверсу» не буде».

Хочу розпочати з того, що в даній публікації генеральний директор КП «Дрогобицький ринок» Володимир Білоган перекручує факти і вводить в оману людей.

Як і п. Володимир, розпочну з історії створення кооперативу.

У 2013 році комунальному підприємству «Дрогобицький ринок» виділили земельну ділянку площею 10253 кв м по вул. П.Орлика під новий ринок. Підприємці торгували тоді під недобудованим торговим центром «Максимус». Тож підприємцям було запропоновано перейти торгувати на територію КП «Дрогобицького ринку», через дорогу навпроти ринку. Нам запропонували створити собі робочі місця європейського зразка. Ми погодились. На основі чого, підприємцями ринку було створено кооператив «Сонячний промінь».

У вересні 2013 р. рішенням XXXIV сесії Дрогобицької міської ради , витяг № 1107, було надано в суборенду обслуговуючому кооперативу «Сонячний промінь» земельну ділянку на вул.. П. Орлика площею 10073 кв. м. для будівництва стаціонарних споруд – нежитлових будівель, яка до цього пербувала в оренді КП «Дрогобицького ринку».
У жовтні 2013 р. ми уклали договір з КП «Дрогобицький ринок» на передачу кооперативу вищезгаданої землі в суборенду. В січні 2014 р. ми отримали витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію на дану ділянку. Відтоді розпочинається оплата за користування землі КП «Дрогобицькому ринку» в повному обсязі.
В липні 2014 р. ми отримали дозвіл на виконання будівельних робіт і приступили до будівництва ринку. У 2015 році ,за підтримки та сприяння органів місцевого самоврядування та депутатського корпусу, а також за згодою попереднього керівництва КП «Дрогобицький ринок» в особі п.Мойсеєнка В.О., рішенням 59 сесії Дрогобицької міської ради від 27. 02. 2015 р. , витяг № 1512 ,надано кооперативу «Cонячний промінь» в оренду земельну ділянку площею 9928 кв.м. по вул. П.Орлика і на цій же сесії Дрогобицької міської ради витяг N1517 припинили право користування земельними ділянками КП « Дрогобицькому ринку» площею 180 кв.м. і площею 9928 м. на вул. П. Орлика , і тут народжується запитання чому Володимир Білоган випускає з виду долю 180кв.м., адже 180кв.м. - це дев’ять ФОП по 20кв.м., які отримали землю на таких самих умовах,як і кооператив . На даний час дана площа перебуває у повному занедбанні, але до них КП «Дрогобицький ринок» не позивається. Чому? Може Володимир Білоган вбачає власний інтерес в цьому…Чи генеральний директор по дрібницях не розмінюється…Тож твердження Білогана В. про те,що депутати забули відібрати землю у «Дрогобицького ринку» ,перш ніж передати її кооперативу, не відповідає дійсності. Певно забув,що сам перебував депутатом Дрогобицької міської ради минулої каденції від партії «Свобода» і видно опирається на власний досвід у відбиранні чужого майна.
25травня 2015 р. з кооперативом «Сонячний промінь» і Дрогобицькою міською радою було укладено і підписано договір оренди землі терміном на три роки. При підписанні договору було також підписано акт прийому - передачі земельної ділянки площею 9928 кв.м. 26.05.2015р. кооператив отримав витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на земельну ділянку 9928кв.м.. Одже рішення сесії ми виконали, а у тому, що держземагентсво у повному обсязі не виконало рішення сесії і не скасувало з державного реєстру речових прав на нерухоме майно кадастровий номер КП «Дрогобицький ринок» , немає вини кооперативу «Сонячний промінь». І не потрібно вводити людей в оману.
Далі йде мова про те, що ми, як стверджує Білоган, пропонуємо купити за великі гроші МАФ-и, а реального права власності на споруди люди не отримають. Це – наклеп. Не МАФ-и а стаціонарні споруди, може Білоган має на увазі інший ринок?

З кожним членом кооперативу укладається договір на пайову участь у будівництві. Згідно якого, люди через банківські установи сплачують власні кошти на пайову участь у будівництві. В договорі чітко прописано: кооператив зобов’язується передати пайовику у власність упорядковану стаціонарну споруду – нежитлову будівлю у відповідності до її базового облаштування.
І не варто посилатися на негативний досвід м. Трускавця з цього приводу. Бо дана ситуація свідчить, що у Трускавецької мерії були погані радники.

- « Ми не боїмося конкуренції, оскільки на «Дрогобицькому ринку» для підприємців нема таких високих розцінок, як у кооперативі.» – Стверджує Білоган.
Які саме розцінки він має на увазі? На що? Коли ринок не збудований і торгівля на ньому не ведеться. Нехай краще обґрунтує підвищення орендної плати для підприємців ринку, збільшення якої і привело збурення підприємців, які здійснюють торгівельну діяльність на «Дрогобицькому ринку».
На даний час будівництво критого європейського ринку знаходиться на завершальному етапі. А саме – більша половина торгівельних магазинів збудовані під ключ.
При цьому, незрозумілими і підозрілими залишаються мотиви Дрогобицької міської ради нинішньої каденції, визнаючи в суді позов КП «Дрогобицького ринку» до ОК « Сонячний промінь», адже дострокове розірвання договору кидає тінь на інвестиційний там економічний клімат у Дрогобичі, який щоразу погіршується. Чим влада збирається наповнювати місцевий бюджет, коли заганяє підприємців у глухий кут. Люди повинні бути впевнені в рішеннях влади. Одна влада дала, а друга забрала. А що зробить третя?
Я ввжаю такі дії місцевої влади щодо підприємців є поверненням у совкові часи. Це в час, коли такі комунальні підприємства, як ЖЕКИ, припиняють свою діяльність, натомість створюються ОСББ, які беруть утримання будинків на власний баланс, коли комунальні підприємства відживають. Нас хочуть загнати назад у колгоспи, де ми не матимемо своїх прав, а працюватимемо не на свій добробут та для добробуту громади міста, а на провладних «посередників». Тому відмовились від «посередників» в особі КП «Дрогобицький ринок» між кооперативом і владою.
Статтю Володимира Білогана у «ГЗ» вважаю ганебною, яка принижує честь та гідність членів кооперативу та мою . Тож на основі викладених мною фактів, вимагаю спростування…


Голова ОК « Сонячний промінь» С. Маменька
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: