Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

У Трускавці відбулось виїзне засідання депутатів України та Польщі

У Трускавці відбулось виїзне засідання депутатів України та Польщі
У Трускавці відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму та такого ж комітету Сейму Республіки Польща. В ньому взяли участь депутати України та Польщі, представники місцевої та обласної влади. Долучились до заходу і представники найвідоміших санаторно-курортних закладів міста та регіону.
Голова української делегації, очільник вищезгаданого комітету ВР Артур Палатний висловив подяку Трускавецькій владі та представникам області за те, що засідання вдалось організувати та провести саме у Трускавці. “Я вперше тут. Мене вразила краса тутешньої природи та щирість і гостинність місцевих людей” – зазначив депутат.

Окрім членів комітету з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму, на засіданні був присутній депутат від нашого округу, секретат комітету з питань економічної політики Богдан Матківський. “Я пишаюся тим, що народився в такому чудовому місті, як Трускавець. Горжусь тим, що саме від нього, і від округу Дрогобиччини я був обраний депутатом Верховної ради. Ми тут зібрались, щоб обговорити перспективи розвитку туризму в місті та регіоні. Але питання туризму є важливим не лише для Трускавця. В усіх розвинутих країнах туризм є візитною карточкою цілої країни” – зазначив Матківський.

Також обранець від Дрогобиччини нагадав колегам про зареєстрований у Верховній Раді проект закону щодо зменшення податків для гірських районів. Дрогобиччина є таким районом, тож зниження оподаткування може принести регіону нові інвестиції. Колеги з комітету з питань туризму обіцяли в свою чергу підтримати його та сприяти позитивному розгляду питання.

В засіданні взяли участь голова Львівської ОДА Олег Синютка та перший заступник голови Львівської ОДА Парасковія Дворянин. Вони також виступили з вітальними словами, висловлюючи свої сподівання відносно перспектив подальшого розвитку туризму.

“Я бачу в сьогоднішній зустрічі багато плюсів. По-перше, тішуся, що комітети виїжджають в міста. Така робота обіцяє бути значно результативнішою. По-друге, профільна комісія з туризму обласної ради присутня зараз в повному складі, що теж свідчить про готовність до роботи та зацікавлення в пошуках розвитку регіону. По-третє, надзвичайно приємно, що в засіданні приймають участь представники курортних закладів. Раніше бізнес жив окремим життям, сам по собі, лиш би влада не заважала. А сьогодні видно співпрацю: курортні заклади тут, вони довіряють владі та рухаються в спільному напрямку. І, що не менш важливо, радію, що з нами сьогодні саме польські друзі, які не лише ставлять нам найбільший бал на Євробаченні, але й готові підтримувати та допомагати нам в економічному розвитку” – зазначила Параска Дворянин.

Секретар комітету Анна Романова, відзначила, що впродовж останнього часу кількість поляків, які відвідали Україну, на жаль, зменшилась. “Цьому є декілька причин: по-перше російська пропаганда відносно того, що в цілій країні йде військове протистояння і ситуація є нестабільною. Також іноземних туристів зупиняє те, що пропуски та переходи на кордонах є ще не достатньо комфортними і час перетину кордону займає досить багато часу. Також каменем спотикання є проблема з недостатньою утилізацією та переробкою ТПВ. Іноземці визнають, що Україна дуже гарна країна, але зауважують, що її потрібно очистити від сміття” – зазначила Романова.

Слушні зауваження висловив співвласник комплексу “Ведмежа вежа” Володимир Бега, який звернув увагу на практичні речі. “Наш готель знаходиться у Волосянці. Невелике село на 1, 5 тисячі жителів. Практично кожна хата провадить туристичний бізнес, приймає відпочиваючих, але ніхто не реєструється. Єдиний податок зараз забирають з населених пунктів до районів, областей, навіть якщо бізнес зареєстрований на місцях. В людей нема мотивації, бо кошти на розвиток селища потім все-одно треба випрошувати зверху. А щодо перевантаженості пунктів пропуску, то ми самі в цьому винні. Сьогодні термін перебування автомобілів на польській реєстрації становить 5 днів. Якщо би його збільшили до місяця чи двох, то це значно розвантажило би пропуски” – зазначив Бега.

Керівник польської делегації, голова комісії фізичної культури, спорту і туризму Сейму Республіки Польща, Іреніуш Рас відзначив, що засідання відбулось на високому рівні. “Я радий, що його організували саме тут, у Трускавці. Ми співпрацюємо вже довгий час, є багато питань, які об’єднують наші країни, які потребують спільного вирішення як зі сторони Польщі, так і зі сторони України. Дуже добре, що ця співпраця стає ще тіснішою, добре, що існує розуміння і що сторони зацікавлені у вирішенні існуючих проблем, задля того, щоб розвивати туризм, покращувати розвиток регіонів та робити все на ще вищому рівні” – зазначив провідник польської сторони.

Андрій Кульчинський, при нагоді доніс до польських колег ті найважливіші питання, які потребують підтримки з боку Європи. “Нам просто необхідно найближчим часом відновити наш парк. Також в нас є велике бажання створити національний парк в околицях Трускавця, що допоможе зберігати ліси від вирубок та нашу красиву природу. Але без підтримки Польщі, без сприяння, в тому числі фінансового, з боку Європи, ми самі не подужаємо це втілити” – зазначив Андрій Кульчинський.

Голова правління ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько, який виступив співорганізатором та модератором заходу, привітав польську делегації та зазначив, наскільки символічним та приємним є те, що засідання відбувається в дні Європи в Україні. “Ще приємніше буде, якщо наша сьогоднішня нарада та підняті тут питання дадуть позитивні результати. Але, хочу наголосити, що поляки для нас завжди були і є хорошими друзями. Ми радіємо, що ви з нами. І нам потрібні не так кошти, не так допомога, як ваша слушна порада та підтримка” – наголосив Цегенько.

Також депутати обговорили необхідність створення спеціальних фондів на місцях, в які будуть надходити кошти з туристичного збору. Цей збір має скеровуватись виключно на розвиток міста, регіону, на розвиток та підтримку туризму на підвищення туристичної привабливості. Це було б правильно та справедливо, – зауважили депутати. Наразі, через проведення реформи децентралізації, проект закону був відхилений, мовляв міста та райони повинні самі вирішувати, куди скеровувати ці кошти. Однак депутати комітету ВР з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму обіцяли не здаватись, подати проект закону повторно та добитись його розгляду. До прикладу, у Трускавці туристичний збір впродовж останнього часу значно зріс, а надходження від нього до бюджету сягло майже трьох мільйонів.

Після засідання українська та польська делегації мали змогу відвідати провідні заклади міста: Ріксос Прикарпаття, Міротель, Лісову пісню, Міжнародну клініку відновного лікування. В неділю делегація повинна завітати та оглянути можливості гірськолижного комплексу “Буковиця” та бути присутніми на конференції, що продемонструє туристичні та оздоровчі можливості міста-курорту.

Вперше Трускавець приймав у себе політичний захід столичного рівня. Однак засідання пройшло на вищому рівні, – що з радістю відзначили як київські гості, так і представники сейму РП. Тож в міста-курорту є всі шанси стати не лише туристичним центром, але й міні-столицею для прийому поважних міжнародних делегацій.
Ніна Федько, Трускавець Онлайн http://truskavets-online.com.ua/?p=2687
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: