Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

ЧИ ВІДПУСТИТЬ ТАРАС КУЧМА У ВІЛЬНЕ ПЛАВАННЯ “ГАЛИЦЬКУ ЗОРЮ”?

ЧИ ВІДПУСТИТЬ ТАРАС КУЧМА У ВІЛЬНЕ ПЛАВАННЯ “ГАЛИЦЬКУ ЗОРЮ”?
Пересічний читач, мабуть, і не помітив, що у березні цього року Дрогобицька міська рада, Трускавецька міська рада і Дрогобицька районна рада вийшли із числа співзасновників газети “Галицька зоря”. Все відбулося в рамках закону України про роздержавлення засобів масової інформації.
Якщо хтось думає, що влада напризволяще кинула “Галицьку зорю”, то він глибоко помиляється. Приміщення редакції залишили. Символічна плата за оренду в одну гривню на рік буде теж незмінною ще багато років. Міська рада тепер платитиме газеті за надання інформаційних послуг.
Подейкують, що цього року на це з міського бюджету піде 100 тисяч гривень. Сума, якщо розібратися, не така вже й велика, зважаючи на те, що, наприклад, головному редакторові ще раніше була встановлена зарплата на рівні першого заступника міського голови, а його заступник мав би отримувати таку ж зарплату, як заступник міського голови. Інші члени трудового колективу, очевидно, перебиваються мінімальною зарплатою. Але левову частку коштів з’їдають послуги друкарні. Проте газета друкує рекламу, бере гроші за інші платні послуги – так що в принципі жити можна.
За неофіційною інформацією, майже така сума – близько 100 тисяч гривень – передбачена й на інші засоби масової інформації, які висвітлюють роботу міської ради. Окремим рядком у бюджеті йде оплата роботи радіо “Франкова земля”.

Оскільки про ці цифри мало хто знає, я вирішив надіслати запит на інформацію Дрогобицькому міському голові. І ось який документ народився.

“4 травня 2016 року
№501
Дрогобицькому міському голові
п. Тарасові Кучмі
Площа Ринок, 1, м. Дрогобич, 82100

ЗАПИТ НА ІНФОРМАЦІЮ


Шановний пане Голово!
Відповідно до статті 34 Конституції України та статті 19 Закону України “Про доступ до публічної інформації” прошу надати таку інформацію:
1. Прошу повідомити, яка кількість коштів закладена у бюджеті 2016 року на засоби масової інформації з посиланням на документ з вихідними даними, який це регламентує.
2. Прошу вказати, яка сума з цих коштів передбачена газеті “Галицька зоря” на 2016 рік і скільки коштів редакція вже отримала в січні-квітні 2016 року.
3. Прошу вказати, яка сума з цих коштів передбачена іншим засобам масової інформації на 2016 рік і скільки коштів і які саме засоби масової інформації вже отримали в січні-квітні 2016 року.
4. Прошу вказати, яка сума з цих коштів передбачена радіо “Франкова земля” і скільки коштів редакція вже отримала в січні-квітні 2016 року.
5. Прошу вказати, скільки коштів було передбачено в бюджеті на створення нового сайту Дрогобицької міської ради і скільки грошей фактично заплачено і кому саме.
Відповідь прошу надати в письмовій формі, в повному обсязі, в порядку та строки, передбачені законодавством, на мою електронну адресу …
Номер мобільного телефону ...

Анатолій ВЛАСЮК”.

Як відомо, “Галицька зоря” однозначно встала на бік Олексія Радзієвського, коли той був при владі і судився з місцевими активістами за те, щоби залишитися на посаді Дрогобицького міського голови. Тепер “Галицька зоря” однозначно на боці Тараса Кучми. Інколи навіть передає куті меду. Справа доходить до смішного, коли в одному номері газети може бути по декілька фотографій нинішнього Дрогобицького голови. Це ж як треба себе любити, щоби не зупинити запопадливість журналістів газети. Навіть в радянські часи, не те що за Радзієвського, “Галицька зоря” такого собі не дозволяла. Тарас Кучма міг би зупинити виявлення лояльності до своєї особи лише одним телефонним дзвінком, але, мабуть, не зробив цього. Натомість подібні публікації з декількома фотографіями Дрогобицького міського голови в одному номері газети викликають гомеричний сміх у читачів і дають зворотний ефект. Невже радники Тараса Кучми не розуміють, що подібне вознесіння до небес скромної фігури його шефа викликає неприязнь у простого дрогобичанина? Злі язики подейкують, що таким чином “Галицька зоря” виконує політичне замовлення попередньої влади і збиває рейтинг нинішнього Дрогобицького міського голови. Жартую, звичайно, але це було би справді смішно, якби не було так сумно.
Насамкінець хочу зазначити, що “Тустань” ніколи не брала грошей від влади. Я розумію, що це податки простих дрогобичан. А в Дрогобичі ще стільки нерозв’язаних проблем, що гріх було би ще ці гроші витрачати на газету.
А дрогобицьким можновладцям скажу. Засоби масової інформації слід підтримувати, в тім числі й матеріально, але пам’ятати, що дрогобичани важко працюють не для того, аби газети лише вихваляли чиновників і не добачали прорахунків, а то й відвертого непрофесіоналізму в їхніх діях, не кажучи вже про більш серйозні речі, про які незабаром говоритимемо.
Так що відповідь на поставлене в заголовку питання однозначна: Тарас Кучма не відпустить “Галицьку зорю” у вільне плавання. Газета Марії Кульчицької ще не набрала потрібних обертів. Буцімто лояльні інтернет-сайти “Майдан” і “Лайфінфо” можуть деколи видати таку інформацію, що хоч за голову хапайся, як це було вже з повідомленнями у них, передрукованими у ворожих московських виданнях. Дрогобицький міський голова триматиметься за “Галицьку зорю” до останнього, вкотре підтверджуючи політику місцевих начальників, які були до нього: свобода слова має бути дозованою і не допускати критики.

Анатолій ВЛАСЮК, Тустань My Webpage

4 травня 2016 року
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарі

Insider, 22:17 21 травня 2016 р. 23 травня 2016, 12:35
Як стало відомо цей новий "прес-секретар" називається Станіслав Гайдер, який розробляв новий сайт Дрогобицької міської ради і презентував його у Ратуші 28 квітня. Тоді було оголошено, що вартість цієї розробки - 20 тис. грн. А тепер виявляється, що ціна цієї оборудки вже майже у 10 разів вища і до цього причетні той же Гайдер, Качмар, Кондзьолка та ін. Вони вдало обвели навколо пальця некомпетентного Кучму і вирвали з міського бюджету величезну суму коштів, а потім йдуть відкати. Тому з дозволу мера виганяють з робочого кабінету Лесю Ясюру, грамотну, чесну і компетентну працівницю, яка пережила багатьох міських голів (і цього незабаром переживе! ), а натомість приводять якогось Гайдера, який напевно теж буде в "Тустані" жити. Як бачимо -Ратушу захопила якась ЗГРАЯ УШЛЬОПКІВ.
  • Подобається
  • 0
speccor 23 травня 2016, 12:46
Олена Куртяк, Фейсбук. 22 травня 2016 р.
Сьогодні міський голова Дрогобича трохи ся заблудив.
Прийшов на посвячення пам'ятного Хреста загиблим Героям України, а казання таке мав, якби то посвячували пам'ятник йому - жертві дрогобицьких переслідувань....
Вже си няйняв тих, хто фільтрує інформацію "з". Най би ще собі найняв когось, хто його буде правильно інформувати "до": куди, чого і з якої нагоди йде.
  • Подобається
  • 0
журналіст, Вчора,20:39 24 травня 2016, 11:29
Леся- молодець. Тепер зможе цих ушльопків мочити по повній програмі. І всі журналісти ій допоможуть- крім зализаного Турмиса.
IP: 178.212.102.139 | Ukraine, Lviv
  • Подобається
  • 0
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: