Дрогобич
C
Спецтеми Коронавірус

У Стебнику пройшла інавгурація міського голови та новообраних депутатів.

У Стебнику пройшла інавгурація міського голови та новообраних депутатів.

У Стебнику міський голова Петро Старосольський та 26 депутатів Стебницької міської ради офіційно отримали повноваження – у п’ятницю, 13 листопада, в місті відбулося І пленарне засідання І сесії Стебницької міської ради VII демократичного скликання. Попри очікування організаторів, стебничан в залі Народного дому, де проходила урочиста сесія, зібралося не так вже й багато – ряди світили пустими місцями. Та цьому є пояснення – на вибори теж прийшло менше половини тих, хто має право голосу у Стебнику – 6 912 виборців із 14 588.
У Стебнику пройшла інавгурація міського голови та новообраних депутатів.
Сесія розпочалася хвилиною мовчання за загиблими на Майдані та в зоні АТО стебничанами та всіма Героями України. А далі були слова молитви та благословення від чотирьох отців двох конфесій. І вже тільки після цього голова Стебницької міської виборчої комісії у м. Дрогобичі Львівської області Марія Пурій зачитала підсумки голосування, згідно яких міським головою Стебника з досить істотним відривом обрано Старосольського Петра Романовича, мешканця Стебника, 1959 р.н., який на момент обрання працював інженером земельного господарства в ТзОВ «Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець). За нього проголосувало 2 674 мешканців Стебника, що становить 40,4967% від тих, хто взяв участь в голосуванні.

До Стебницької міської ради пройшло вісім партій – кожна з них отримала від 2 до 6 мандатів (найбільше, тобто 6 мандатів, отримав ГР «Народний контроль»).

І міський голова, і депутати склали урочисту присягу на Святому Євангелії, яке раніше Петро Старосольський придбав для парафії Христа-Чоловіколюбця. Від імені депутатів слова присяги зачитувала Марія Плитич, інші депутати повторювали за нею клятву вірності громаді, народу, конституції.

Звертаючись до всіх присутніх, міський голова Петро Старосольський у своїй інавгураційній промові зокрема сказав:

- Цей день дає старт мені і нашій команді, щоб показати, що ми можемо зробити, щоб витягнути наше місто з того абсолютного нуля, в якому воно опинилося. Наші люди розчаровані і вже не вірять владі, не вірять ні нам, ні депутатам попередніх скликань. Наше завдання – зламати цей стереотип, вдихнути віру в людей, що нам вдасться досягти змін. Тільки в консолідації депутатського корпусу і всіх небайдужих громадян міста ми зрушимо наше місто з мертвої точки.

Петро Старосольський висловив впевненість у тому, що новій владі вдасться зробити реальні кроки для досягнення очікуваних результатів і зазначив, що ресурси, потенціал для цього є. Він зазначив, що не пора з`ясовувати стосунки та займатися чварами та інтригами, а потрібно спільно працювати для блага Стебника. Звертаючись до представників партій-переможців, Петро Романович зауважив, що головна партія для них – це «партія Стебника». І тільки спільними зусиллями вдасться зламати прикрий стереотип «депресивне місто», як часто називають місто калійників.

Зі словами вітань та настановами виступили помічниця Юлії Тимошенко Віра Курпіта з Борислава, голова Дрогобицької міської організації партії «Батьківщина» Олег Ягодський, представник ГО «Розвиток громади» зі Львова п. Назар, журналістка Марія Кульчицька. Прибули на інавгураційну сесію і новообрані голови міст Дрогобича та Трускавця Тарас Кучма та Андрій Кульчинський. Міський голова Трускавця привітав міського голову Стебника та депутатів СМР з перемогою та висловив надію на співпрацю задля вирішення регіональних проблем.

Всі четверо священиків, які на початку сесії звершували слова молитви, також мали що сказати присутнім. Найперше виступив отець-декан трускавецький Петро Івасівка (парафії Стебника належать до Трускавецького деканату Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ). «Вся влада є від Бога. Бог своєю всемогутньою силою допустив вас до влади, щоб ви послужили своєму народу. Служіння повинне бути з любов`ю. Коли своє служіння звершуватиме з любов`ю, тоді і влада буде сильна», – сказав зокрема отець Петро Івасівка.

Настоятель стебницької греко-католицької парафії Христа-Чоловіколюбця о. Володимир Лужецький подякував членам Стебницької виборчої комісії, що «вибори були добрими, а підрахунки чесними». Не таємниця, що о. Володимир у передвиборчій кампанії явно симпатизував Петру Старосольському як кандидату, тож тепер теж не обійшлося без певних політичних натяків.

- Ваше голосування за секретаря ради і заступників покаже вашу єдність! – недвозначно проголосив отець В. Лужецький. Він запевнив, що молиться, аби «Бог відкрив у Стебник дорогу для інвестора і то не одного» та побажав всім миру та злагоди.

Привітав новообраних голову та депутатів Стебника і побажав продуктивної праці, а також здоров`я, миру та любові і отець Павло Петрик (УПЦ КП).

Найдовші аплодисменти лунали в залі після виступу отця Михайла Бучинського, настоятеля найстарішої стебницької парафії Різдва Пресвятої Діви Марії. Роблячи аналогію до Другого Ватиканського Собору, який змінив не лише Католицьку Церкву, але і світ, о. Михайло Бучинський зазначив, що цього вдалося досягти не стараннями однієї людини, а колективною працею, колективним думанням. У Стебнику один міський голова теж не зможе багато зробити, якщо не матиме підтримки людей, якщо не дослухатиметься до думки тих, хто хоче добра для міста. «Щоб взивати до совісті, треба самим бути моральним авторитетом», – сказав отець Бучинський і, напевно, декому стало явно некомфортно від цих простих і правдивих слів. Він підтримав слова виступу отця Петра Івасівки, що потрібно служити – і тоді люди підтягнуться і намагатимуться допомогти владі змінювати життя в місті на краще.
У Стебнику пройшла інавгурація міського голови та новообраних депутатів.
Під кінець першого пленарного засідання депутати прийняли рішення «Про результати виборів» (взяли до відома інформацію виборчої комісії), звільнили від обов’язків міського голови попереднього мера Василя Пецюха, проголосували за лічильну комісію. Друге пленарне засідання СМР пройде у понеділок, 16 листопада. Питання, які стануть лакмусовим папірцем і покажуть хто є хто в раді – це обрання секретаря ради, затвердження заступників міського голови, керуючого справами, членів виконавчого комітету.

За попередньою інформацією, на посаду секретаря ради можуть бути висунуті Андрій Петруняк від «Батьківщини» та Іванна Дідошак від «Народного контролю», заступником міського голови можуть бути Іван Гайванович та Олег Ковальчин, а керуючим справами – Володимир Годяк. Та консультації, узгодження, обмін думками тривають – процес остаточної кристалізації влади у Стебнику ще не завершився.

Володимир Ключак, фото автора.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

комментарів

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *

Підписатись на коментарі

Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: